fbpx

Musk chce pozwać Zuckerberga. Przyczyna? Nowa aplikacja Threads

Avatar photo
Korzystając z licznych problemów Twittera po przejęciu go przez Elona Muska, koncern Meta wprowadził na rynek konkurencyjną aplikację Threads. Na reakcję kontrowersyjnego miliardera nie trzeba było długo czekać.
Źródło: news.sky.com
Konflikt miliarderów

O rywalizacji między Elonem Muskiem i Markiem Zuckerbergiem regularnie możemy czytać w prasie, czy przeglądając profile oby panów w mediach społecznościowych. Nie tak dawno głośno było na temat potencjalnej walki w klatce, do jakiej przystąpić by mieli właściciele odpowiednio Twittera i Facebooka. Teraz dochodzą do tego niejasności w kwestii biznesowej, a konkretnie w temacie nowej aplikacji koncernu Meta- Threads.

Źródło: App Store
Czy istnieją podstawy do pozwu?

Threads jest rozwiązaniem konkurencyjnym dla Twittera, jednak nie jest to powodem dla szykowania pozwu. Prawnicy Elona Muska twierdzą jednak, że nowy portal narusza prawo własności intelektualnej. Dodatkowo pojawił się spór o zatrudnianie przez Zuckerberga byłych pracowników Twittera, którzy mieli dostęp do danych poufnych. Jeśli okazałoby się to prawdą, wtedy właściciel Facebooka może spodziewać się konsekwencji, gdyż w USA jest to naruszenie prawa stanowego.

Źródło: Twitter


Meta szybko ustosunkowała się do zarzutów – dyrektor ds. komunikacji, Andy Stone stwierdził, że żaden z byłych pracowników Twittera nie pracował przy tworzeniu Threads. Z kolei sam Zuckerberg opublikował na Twitterze popularny mem ze Spider-Manem, który odczytywać można jako sugestię, że Musk chce go pozwać o coś, czego sam się dopuszcza.

Źródło: Twitter
Threads po premierze

W ciągu 24 godzin od premiery aplikację Threads pobrało już 50 mln osób. Wpływ na to miało z pewnością powiązanie profilu z Instagramem. Aplikacji wciąż daleko do doskonałości, użytkownicy narzekają na problem z usuwaniem aplikacji – w momencie usunięcia Threads usuwa się również konto na Instagramie.

Pełną treść listu prawnika Twittera do Marka Zuckerberga przeczytać można poniżej:

Źródło: Twitter
Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Rosną ceny mieszkań na rynku pierwotnym 

Następny Wpis

Niski poziom wód zmusza do ograniczeń na Kanale Panamskim. Co dalej z transportem morskim?

Powiązane wpisy

Skandal na największej giełdzie kryptowalut

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, oraz jej założyciel, Changpeng Zhao, przyznali się do przyzwolenia na pranie brudnych pieniędzy, omijania sankcji, i innych nielegalnych działań. W wyniku wieloletniego śledztwa, prokurator generalny Merrick Garland ogłosił, że firma będzie musiała zapłacić karę ponad 4 miliardów dolarów, a zarówno Zhao, jak i dyrektor ds. zgodności z regulacjami, Samuel Lim, usłyszą zarzuty karne.
Avatar photo
Więcej

Okiem eksperta: Zmiany dotyczące alternatywnych spółek inwestycyjnych

6 czerwca 2023 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku. 16 czerwca 2023 projekt ustawy skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu, 11 lipca 2023 r. natomiast odbyło się II czytanie. Na temat nadchodzących zmian wypowiada się Anna Pałejko, doradca zarządu Flash Ventures.
Avatar photo
Więcej