fbpx

Więcej bezpieczeństwa na rynku inwestycyjnym? Zmiany na GPW

Avatar photo
Wraz z nadejściem czerwca 2024 r. na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) zajdą istotne zmiany w Regulaminie Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO). Giełda podjęła tę decyzję w celu podniesienia bezpieczeństwa inwestycji na rynku NewConnect oraz ASO Catalyst.

Zgodnie z nowymi regulacjami, emitenci ubiegający się o debiut na NewConnect będą musieli spełnić dodatkowe wymogi. Kluczowe zmiany obejmują podniesienie wartości wymaganego kapitału własnego emitenta do 2 mln zł oraz zwiększenie minimalnej liczby niepowiązanych akcjonariuszy mniejszościowych do 25. Dodatkowo wprowadzono ograniczenia dotyczące wprowadzania na rynek NewConnect akcji założycielskich przed upływem 12 miesięcy od pierwszego notowania akcji na rynku NewConnect.

Celem tych zmian jest zwiększenie transparentności emitentów, co z kolei przyczyni się do większego bezpieczeństwa obrotu na rynkach NewConnect i Catalyst. Nowe regulacje wchodzą w życie 1 czerwca 2024 r. i mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa transakcji w ramach alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez GPW.

Finansowanie Społecznościowe na GPW

Równocześnie z wprowadzeniem nowych regulacji, Grupa Kapitałowa GPW poszerza swoją ofertę dla emitentów. Wprowadza usługi finansowania społecznościowego w zakresie crowdfundingu inwestycyjnego. Nową jednostką odpowiedzialną za tę działalność będzie spółka GPW Private Market S.A., która otrzymała zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności jako dostawca usług finansowania społecznościowego. Planuje ona rozpoczęcie działalności operacyjnej w 2024 r., otwierając nowe perspektywy finansowania dla emitentów na wymienionych rynkach GPW.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Skandal na największej giełdzie kryptowalut

Następny Wpis

Nvidia z imponującymi wynikami na koniec kwartału

Powiązane wpisy

Coraz więcej firm w Polsce wprowadza nielimitowany urlop

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na wprowadzenie nielimitowanego urlopu. Wśród organizacji, które wdrożyły nieograniczoną liczbę dni wolnych, znajdują się m.in. Traffit, Bitpanda czy Syzygy Warsaw. Pracodawcy zwracają uwagę, że rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie wśród pracowników rzetelnych i odpowiedzialnych, z jasnym podziałem obowiązków w organizacji. Ważny element to wyznaczenie celów w perspektywie miesięcznej, kwartalnej i rocznej. 
Avatar photo
Więcej