fbpx

Więcej bezpieczeństwa na rynku inwestycyjnym? Zmiany na GPW

Avatar photo
Wraz z nadejściem czerwca 2024 r. na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) zajdą istotne zmiany w Regulaminie Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO). Giełda podjęła tę decyzję w celu podniesienia bezpieczeństwa inwestycji na rynku NewConnect oraz ASO Catalyst.

Zgodnie z nowymi regulacjami, emitenci ubiegający się o debiut na NewConnect będą musieli spełnić dodatkowe wymogi. Kluczowe zmiany obejmują podniesienie wartości wymaganego kapitału własnego emitenta do 2 mln zł oraz zwiększenie minimalnej liczby niepowiązanych akcjonariuszy mniejszościowych do 25. Dodatkowo wprowadzono ograniczenia dotyczące wprowadzania na rynek NewConnect akcji założycielskich przed upływem 12 miesięcy od pierwszego notowania akcji na rynku NewConnect.

Celem tych zmian jest zwiększenie transparentności emitentów, co z kolei przyczyni się do większego bezpieczeństwa obrotu na rynkach NewConnect i Catalyst. Nowe regulacje wchodzą w życie 1 czerwca 2024 r. i mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa transakcji w ramach alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez GPW.

Finansowanie Społecznościowe na GPW

Równocześnie z wprowadzeniem nowych regulacji, Grupa Kapitałowa GPW poszerza swoją ofertę dla emitentów. Wprowadza usługi finansowania społecznościowego w zakresie crowdfundingu inwestycyjnego. Nową jednostką odpowiedzialną za tę działalność będzie spółka GPW Private Market S.A., która otrzymała zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności jako dostawca usług finansowania społecznościowego. Planuje ona rozpoczęcie działalności operacyjnej w 2024 r., otwierając nowe perspektywy finansowania dla emitentów na wymienionych rynkach GPW.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Skandal na największej giełdzie kryptowalut

Następny Wpis

Nvidia z imponującymi wynikami na koniec kwartału

Powiązane wpisy

Inflacja w strefie euro spada, ale wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie

Z raportu Instytutu Badań Edukacyjnych wynika, że w ponad 80 proc. ogłoszeń o pracę nie znalazły się wymagania dotyczące konkretnego wykształcenia. Na rynku pojawiło się nawet kilkadziesiąt nowych kompetencji związanych nie tylko z konkretnym zawodem, ale również nowymi technologiami. Jakich pracowników potrzebuje rynek? Które kompetencje warto rozwijać?
Avatar photo
Więcej

Nie tylko IT. Prawdy i mity na temat pracy zdalnej

Pandemia sprawiła, że praca zdalna zyskała na popularności. Konieczność izolacji wymusiła na wielu firmach szybszą transformację cyfrową, a nowoczesne rozwiązania stały się codziennością. Wiele firm zrezygnowało z biur stacjonarnych albo ograniczyło wynajmowaną przestrzeń. Coraz częściej standardem jest praca w modelu hybrydowym, a także możliwość wykonywania wszystkich obowiązków zdalnie.
Avatar photo
Więcej