fbpx

Infection Free Zone coraz popularniejsze. Nowy tytuł od Jutsu Games i Games Operators 

Avatar photo
Infection Free Zone to tytuł zyskujący coraz więcej fanów. Obecnie zajmuje wysoką 40. pozycję na globalnej wishlist serwisu Steam. Gra ma trafić w ręce graczy jeszcze w 2023 roku. Producentem jest polskie studio Jutsu Games, a wydawcą Games Operators.
Źródło: kickstarter.com
Apokalipsa w nowym wydaniu 

Infection Free Zone należy do produkcji z gatunku city builder. Gracz może spróbować swoich sił w kontroli nad społecznością mierząca się ze skutkami apokalipsy. Jednym z najciekawszych elementów jest możliwość wyboru dowolnego miejsca na świecie do gry – Warszawy, Nowego Jorku czy innego miasta. Infection Free Zone wykorzystuje dane pochodzące z serwisu OpenStreetMap. 

Tajemniczy wirus doprowadził świat do niemal całkowitej zagłady – osoby, którym udało się przetrwać zamieniły się w istotny przypominające zombie. Niewielu osobom udało się uniknąć śmierci albo przekształcenia w potwora, a jako schronienie służą im proste schrony. Produkcja skupia się na momencie, kiedy ocaleni czekają na odpowiedni moment na opuszczenie bezpiecznych schronień i rozpoczęcie odbudowy nowego świata. W planach pojawia się również wizja opracowania lekarstwa. 

Gracz wciela się w postać zarządcy społeczności. Do dyspozycji są pojazdy albo piesze przemieszczanie się po mapie. Wśród zadań jest m.in. przeszukiwanie opuszczonych budynków i znajdowanie przydatnych przedmiotów np. lekarstw. Gracz rozbudowuje strefę wolną od infekcji tworząc nowe funkcje dla istniejących budynków np. szpitale czy miejsca składowania broni. W świecie działają elektrownie, farmy czy punkty strażnicze. W trakcie trwania gry następuje również kontakt z innymi ocalonymi, którzy nie zawsze mają dobre intencje. 

Twórcy Infection Free Zone

Producentem jest studio Jutsu Games, a wydawcą Games Operators.

Studio Jutsu Games ma za sobą już udany debiut z tytułem Modern Wizards, który pojawił się na urządzeniach mobilnych z systemem Android w 2013 roku. W produkcji wykorzystano technologię rozszerzonej rzeczywistości poprzez wbudowane systemy GPS. Fabuła koncentruje się na świecie pełnym magii i czarów. Gracz wciela się w postać maga, który porusza się po ulicach prawdziwych miast. Celem jest znalezienie odpowiednich produktów do tworzenia mikstur. Wraz z rozwojem gry udostępniane są kolejne zaklęcia. Drugim projektem było 911 Operator zapowiadany w 2015 roku. Symulator pracy operatora numeru ratunkowego zainteresował użytkowników serwisu Kickstarter. Studio potrzebowało na rozwój 25 tys. zł. Tymczasem udało się zebrać niemal czterokrotnie większą sumę. Wydawcą gry zostało PlayWay. Tytuł odniósł sukces, a Jutsu Games zdecydowało się na kontynuację w postaci. Następnym projektem była gra akcji – Rustler, w której gracz wcielał się w przestępcę żyjącego w średniowiecznej Europie. 

Games Operators jest polskim wydawcą gier działającym na rynku od kilku lat. W portfolio wydawcy znajdują się takie tytuły jak Radio Commander, gry firmy Tequilabyte Studio czy Dissident: Frostland Escape. 

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

BLIK w Polsce triumfuje. Polacy coraz chętniej wybierają płatności online

Następny Wpis

Spadek inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Rynek hamuje? 

Powiązane wpisy

Nowe technologie i optymalizacja zarządzania nieruchomościami. 5 pytań do Studio Vector

Studio Vector tworzy i rozwija innowacyjne narzędzia wspierające optymalizację procesów zarządzania nieruchomościami. W portfolio spółki znajduje się m.in. inteligentna platforma wspierająca w podejmowaniu decyzji, symulator edukacyjny czy Akademia Efektywnego Zarządzania Nieruchomościami. Rozwiązania oferowane przez Studio Vector udowadniają, że nowe technologie mogą służyć również budynkom.
Avatar photo
Więcej

Lewitujące pociągi stają się rzeczywistością. Kiedy pierwsza podróż?

Na początku września Nevomo, czyli polska spółka opracowująca innowacyjną, szybką kolej magnetyczną, poinformowała o udanym teście lewitującego pociągu - pierwszej tego typu próbie na świecie. Z przedstawionych danych wynika, że udało się rozpędzić pojazd MagRail do prędkości aż 135 km/h poprzez wykorzystanie lewitacji. Jak podaje Nevomo, pasażerowie będą mogli pokonać pierwszą trasę nawet w ciągu 4-5 lat. 
Avatar photo
Więcej