fbpx

Nowe technologie i optymalizacja zarządzania nieruchomościami. 5 pytań do Studio Vector

Avatar photo
Studio Vector tworzy i rozwija innowacyjne narzędzia wspierające optymalizację procesów zarządzania nieruchomościami. W portfolio spółki znajduje się m.in. inteligentna platforma wspierająca w podejmowaniu decyzji, symulator edukacyjny czy Akademia Efektywnego Zarządzania Nieruchomościami. Rozwiązania oferowane przez Studio Vector udowadniają, że nowe technologie mogą służyć również budynkom.

W ostatnim czasie spółka pozyskała łącznie niemal 9,8 mln zł na rozwój innowacyjnych projektów. W procesie oceny wniosków o dofinansowanie znajdują się projekty o wartości ponad 10 mln zł. Obecnie Studio Vector pracuje m.in. nad projektem wielomodułowego systemu optymalizacji zarządzania bezpieczeństwem epidemicznym budynków użyteczności publicznej. 

Redakcja Nefs: Platforma, symulator edukacyjny czy projekt akademii dostarczającej aktualną wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami… Studio Vector nie zwalnia tempa. Jakie są największe sukcesy spółki w ostatnim czasie? 

Doprowadziliśmy Symeste, czyli symulator edukacyjny innowacyjnego procesu dydaktycznego dla zarządców nieruchomości, do etapu komercjalizacji. Nawiązaliśmy również relacje z uczelniami w zakresie sprzedaży do sieci państwowych wyższych szkół zawodowych. 

Jeżeli chodzi o platformę AIBS to przeszliśmy już do etapu wdrożeniowego. Rozpoczęliśmy sprzedaż z testowaniem opracowanego modelu biznesowego. Zaczęliśmy testować klientów niszowych platformy, przede wszystkim z branży agro oraz hodowli zwierząt oraz specjalistycznych obiektów. Uzyskaliśmy także dofinansowania do platformy i rozpoczęliśmy działalności w obszarze szkoleniowym. 

Dynamicznie rozwijamy także projekt Covid – rozpoczęliśmy II etap z wyodrębnieniem certyfikacji bezpieczeństwa budynku. W ostatnim czasie nawiązaliśmy relacje z Tuv i CeCERT. Zakończyliśmy tworzenie centrum technologicznego – osiągnęliśmy zakładany potencjał IT we Włocławku. Ważny krok to również przetestowanie kanału sprzedaży poprzez pozyskanie dofinansowania dla klienta bezpośredniego (bon covidowy). 

Redakcja Nefs: Który projekt osiągnął najlepsze wyniki sprzedażowe?

Trudno jeszcze jednoznacznie wskazać. Projekt Symeste dopiero przeszedł do fazy komercjalizacji, a  na platformę AIBS zawarliśmy pierwsze umowy, w związku z osiągnięciem pierwszych funkcjonalności systemu. 

Redakcja Nefs: Ile osób obecnie liczy Wasz zespół? Czy w związku z tak dynamicznym rozwojem planujecie rozbudowę?

Aktualnie Studio Vector tworzy 29 osób – część to etaty w niepełnym wymiarze godzin. Planujemy rozbudowę w związku z nowym projektem NCBiR.

Redakcja Nefs: Jakie macie plany sprzedażowe na najbliższy kwartał?

Główny cel to osiągnąć sprzedaż na poziomie 3000 tys. zł ze wszystkich projektów. 

Redakcja Nefs: Co jeszcze wydarzyło się w ostatnim czasie? Jakie zmiany zaszły w Studio Vector? 

Duże zmiany zaszły w aspektach prawnych działalności oraz strukturze firmy. Przekształciliśmy Studio Vector w spółkę akcyjną, wzmocniliśmy skład zarządu oraz powołaliśmy Radę Nadzorczą. Pozytywne zakończyło się dla nas odwołanie spółki do NCBiR  – otrzymaliśmy dofinansowania. 

Total
18
Shares
Poprzedni wpis

6 najpopularniejszych barier w rozwoju startupów w Polsce

Następny Wpis

Wszystko, co musisz wiedzieć przed rejestracją działalności w urzędzie

Powiązane wpisy

Larry the bird odfrunął – zastąpiła go litera X 

Elon Musk szokować lubi i robi to chętnie. Ostatnimi czasy głośno było o samym Musku i jego potencjalnej walce z Markiem Zuckerbergiem w rzymskim Koloseum, dużo pojawiało się informacji na temat pozwu złożonego przeciw firmie Meta w kontekście aplikacji Threads. Jednak bez wątpienia najważniejszą informacją powiązaną z kontrowersyjnym miliarderem, jest kompletny rebranding Twittera, który już teraz został przekształcony w X.
Avatar photo
Więcej