fbpx

DRAGO entertainment i Titanite Games łączą siły. Nowy tytuł już wkrótce

Avatar photo
26 kwietnia br. na rynku pojawi się następny płatny dodatek do gry Gas Station Simulator o tytule Airstrip. Krakowskie studio DRAGO entertainment ogłosiło również, że rozpoczyna współpracę z developerem Titanite Games. Połączenie sił krakowskich twórców ma przyspieszyć prace nad symulatorem premium – Airport Contraband.
DRAGO entertainment wraca do gry z nowym tytułem

Krakowski twórca i producent gier DRAGO entertainment działa na rynku od 1998 roku. Studio zajmuje się przede wszystkim produkcją symulatorów premium, gier AA różnych gatunków oraz świadczeniem usług wydawniczych. W portfolio spółki znajduje się bestsellerowy tytuł Gas Station Simulator wydany w 2021 roku. Fabuła polega na renowacji, rozbudowie i prowadzeniu stacji benzynowej położonej wzdłuż autostrady, pośrodku pustyni. Gracz otrzymuje swobodę wyboru oraz możliwość podejmowania własnych decyzji dotyczących prowadzenia biznesu oraz radzenia sobie z presją. Twórca regularnie wzbogaca fabułę o kolejne aktualizacje oraz dodatki w formie płatnej i bezpłatnej. Część zespołu DRAGO entertainment na stałe pracuje nad rozwojem projektu. Poza tym w portfolio studia znaleźć można m.in. Food Truck Simulator wydany w 2022 roku.

Zespół DRAGO entertainment pracuje obecnie nad tytułem Airport Contraband, który zyskał popularność wśród graczy i znalazł się w zestawieniu TOP Wishlist na platformie Steam. Współpraca z krakowską spółką Titanite Games ma przyspieszyć prace nad nowym tytułem. Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A. zwróciła uwagę na konieczność skupienia się zespołu na projektach o największym potencjale. Nawiązanie współpracy z Titanite Games to szansa na przyspieszenie prac nad tytułami, które zainteresowały odbiorców. Zdaniem DRAGO entertainment to dobry moment na rozwój Airport Contraband biorąc pod uwagę zbliżającą się premierę DLC Airtrip do Gas Station Simulator.

Co wiadomo o Airport Contraband?

Fabuła Airport Contraband będzie mieć miejsce w Kolumbii. DRAGO zapowiada, że rozgrywka skupi się na kontroli pojazdów oraz towarów, a gracz postawiony zostanie przed wyborami związanymi z przestrzeganiem prawa, albo szybkim bogaceniem. Lucjan Mikociak, Wiceprezes Zarządu DRAGO entertainment S.A. przedstawił, że pierwszy krok we współpracy dotyczyć będzie przeniesienia wykonanych prac na silnik Unreal Engine 5. Następnie zaplanowano dalszy rozwój gry. DRAGO zwróciło również uwagę na korzyści płynące z lokalizacji partnera. Titanite Games także znajduje się w Krakowie, co ułatwi bieżącą komunikację zespołów. 

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Rewolucja w branży gamingowej? Wykorzystanie AI w produkcji gier komputerowych

Następny Wpis

12 globalnych trendów na 2023 rok. Co czeka rynki i konsumentów?

Powiązane wpisy

Dane walutą przyszłości, ale klienci niechętnie dzielą się informacjami

Dane nazywane są walutą przyszłości. Marki chętnie proszą klientów o różne informacje pozwalające na skuteczną personalizację ofert czy pozycjonowanie produktów. W Internecie dane o użytkownikach są zbierane niemal na każdym kroku. Marki mogą dopasowywać działania marketingowe do preferencji konkretnej osoby. Kluczowe jest nie tylko zbieranie danych, ale również ich analiza.
Avatar photo
Więcej

Nadprzewodnik LK-99 to przełom? Naukowcy rozwiewają wątpliwości

Pod koniec lipca zespół koreańskich naukowców przedstawił opracowanie materiału nadprzewodzącego, który miał wprowadzić rewolucję technologiczną na miarę Nagrody Nobla. Przez kilka tygodni wielu naukowców z całego świata pracowało nad potwierdzeniem odkrycia Koreańczyków. Systematycznie pojawiają się kolejne wyniki badań wskazujące, że na prawdziwy nadprzewodnik trzeba będzie jeszcze poczekać. 
Avatar photo
Więcej