fbpx

DRAGO entertainment i Titanite Games łączą siły. Nowy tytuł już wkrótce

Avatar photo
26 kwietnia br. na rynku pojawi się następny płatny dodatek do gry Gas Station Simulator o tytule Airstrip. Krakowskie studio DRAGO entertainment ogłosiło również, że rozpoczyna współpracę z developerem Titanite Games. Połączenie sił krakowskich twórców ma przyspieszyć prace nad symulatorem premium – Airport Contraband.
DRAGO entertainment wraca do gry z nowym tytułem

Krakowski twórca i producent gier DRAGO entertainment działa na rynku od 1998 roku. Studio zajmuje się przede wszystkim produkcją symulatorów premium, gier AA różnych gatunków oraz świadczeniem usług wydawniczych. W portfolio spółki znajduje się bestsellerowy tytuł Gas Station Simulator wydany w 2021 roku. Fabuła polega na renowacji, rozbudowie i prowadzeniu stacji benzynowej położonej wzdłuż autostrady, pośrodku pustyni. Gracz otrzymuje swobodę wyboru oraz możliwość podejmowania własnych decyzji dotyczących prowadzenia biznesu oraz radzenia sobie z presją. Twórca regularnie wzbogaca fabułę o kolejne aktualizacje oraz dodatki w formie płatnej i bezpłatnej. Część zespołu DRAGO entertainment na stałe pracuje nad rozwojem projektu. Poza tym w portfolio studia znaleźć można m.in. Food Truck Simulator wydany w 2022 roku.

Zespół DRAGO entertainment pracuje obecnie nad tytułem Airport Contraband, który zyskał popularność wśród graczy i znalazł się w zestawieniu TOP Wishlist na platformie Steam. Współpraca z krakowską spółką Titanite Games ma przyspieszyć prace nad nowym tytułem. Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A. zwróciła uwagę na konieczność skupienia się zespołu na projektach o największym potencjale. Nawiązanie współpracy z Titanite Games to szansa na przyspieszenie prac nad tytułami, które zainteresowały odbiorców. Zdaniem DRAGO entertainment to dobry moment na rozwój Airport Contraband biorąc pod uwagę zbliżającą się premierę DLC Airtrip do Gas Station Simulator.

Co wiadomo o Airport Contraband?

Fabuła Airport Contraband będzie mieć miejsce w Kolumbii. DRAGO zapowiada, że rozgrywka skupi się na kontroli pojazdów oraz towarów, a gracz postawiony zostanie przed wyborami związanymi z przestrzeganiem prawa, albo szybkim bogaceniem. Lucjan Mikociak, Wiceprezes Zarządu DRAGO entertainment S.A. przedstawił, że pierwszy krok we współpracy dotyczyć będzie przeniesienia wykonanych prac na silnik Unreal Engine 5. Następnie zaplanowano dalszy rozwój gry. DRAGO zwróciło również uwagę na korzyści płynące z lokalizacji partnera. Titanite Games także znajduje się w Krakowie, co ułatwi bieżącą komunikację zespołów. 

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Rewolucja w branży gamingowej? Wykorzystanie AI w produkcji gier komputerowych

Następny Wpis

12 globalnych trendów na 2023 rok. Co czeka rynki i konsumentów?

Powiązane wpisy

5 pytań do: Manager Games. Produkcja gier manager i tycoon

Manager Games specjalizuje się w produkcji i wydawnictwie gier z segmentu manager/tycoon. Spółka dywersyfikuje działania łącząc pracę nad kilkoma projektami jednocześnie. Manager Games tworzy i wydaje gry zarówno na komputery, jak i konsole. Produkcje sprzedawane są globalnie za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej. Spółka systematycznie odnotowuje kolejne sukcesy w branży gier.
Avatar photo
Więcej