fbpx

Szwedzki start-up jak Ikea? Nowość na rynku elektryków  

Avatar photo
Szwedzki start-up motoryzacyjny postanowił zrewolucjonizować rynek pojazdów elektrycznych. Podobnie jak w przypadku mebli, Szwedzi chcą zaproponować prostą, przystępną i funkcjonalną alternatywę. Tym razem uwagę skierowali na miejskie elektryczne samochody, które będą sprzedawane w podobny sposób jak produkty IKEA.
Rewolucja na rynku elektryków 

Według informacji opublikowanych przez portal Business Insider Polska, powstały w 2015 roku szwedzki start-up Luvly pracuje nad stworzeniem gamy miejskich elektryków, które charakteryzować się mają łatwością montażu, przystępną ceną i prostotą obsługi. Wszystko ma przypominać proces zakupu i montażu mebli ze słynnego szwedzkiego giganta.  

Rozwiązanie ma na celu przyciągnąć szeroką grupę odbiorców, którzy zainteresowani są samochodem elektrycznym, ale obawiają się zarówno skomplikowanej technologii, jak i wysokich cen. Szacuje się, że szwedzka firma może znacząco przyspieszyć proces elektryfikacji transportu w miastach, oferując tanie i łatwe w obsłudze pojazdy.

Według doniesień gamę miejskich elektryków można będzie kupić w całości lub w częściach. Podobnie jak w przypadku mebli IKEA, samochody będą pakowane w płaskie pudełka, a montaż będzie prosty i intuicyjny. Klienci będą mieli możliwość samodzielnego skompletowania pojazdu, wybierając odpowiednie moduły i dodatki, takie jak baterie, silniki czy dodatkowe funkcje.

Głównym wyróżnikiem jest sposób pakowania na płasko, podobnie jak w przypadku produktów marki Ikea. Montaż ma odbywać się w małych fabrykach blisko miejsca zamieszkania klienta, co przełoży się na spadek kosztów transportu oraz emisji zanieczyszczeń. 

“Luvly O” ma mieć 96 km zasięgu i prędkość maksymalną 90 km/h, a kosztować będzie około 10 tys. euro. 

Dobre dla środowiska i kierowcy 

Luvly ma nadzieję, że ich miejskie elektryki będą dostępne dla szerszej grupy odbiorców, niezależnie od budżetu czy doświadczenia technicznego. Biorąc pod uwagę popularność i rozpoznawalność marki IKEA, której produkty cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, szanse na sukces innowacyjnego projektu są bardzo wysokie.

Również aspekt ekologiczny odegrał istotną rolę w decyzji szwedzkiej firmy. Elektryczne samochody są przyjazne dla środowiska, nie emitują szkodliwych substancji i przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w miastach. Dzięki dostępności, prostocie i niskiej cenie, szwedzkie miejskie elektryki mają szansę stać się popularnym wyborem dla mieszkańców miejskich obszarów.

Luvly planuje wprowadzić na rynek miejskie elektryki, które będą dostępne w sposób przypominający zakup i montaż mebli IKEA. Ich prostota, przystępność cenowa i ekologiczność mają przyciągnąć szersze grono odbiorców i przyspieszyć proces elektryfikacji transportu w miastach. 

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Dynamika wzrostu polskiego rynku akcji: czy to dopiero początek? 

Następny Wpis

Europejska Agencja Kosmiczna finansuje leżenie w łóżku. 12 tys. euro za udział w badaniu  

Powiązane wpisy

Jak sprzedawać rozwiązania IT dla firm?

Sprzedaż w IT wymaga przede wszystkim dużej wiedzy o produkcie i rynku. Skuteczny handlowiec to również specjalista stanowiący wartościowego rozmówcę dla osoby zarządzającej działem IT. Równocześnie musi umieć dopasować język komunikacji także do klientów mniej świadomych narzędzi. Jak sprzedawać rozwiązania IT dla firm? O czym warto pamiętać w procesie sprzedaży?
Avatar photo
Więcej

Ucieczka od rzeczywistości czy rozrywka dla każdego? Symulatory coraz popularniejsze

Lockdown i kwarantanna zamknęły nas na wiele dni, a nawet tygodni w domach. Co robić, kiedy nadrobiliśmy już wszystkie książkowe i serialowe zaległości? Wiele osób zaczęło szukać rozrywki w wirtualnej rzeczywistości. Jedną z kategorii, która zyskuje coraz większą popularność są symulatory. Rozwiąż zagadkę katastrofy lotniczej, kieruj elektrownią jądrową albo… poprowadź destylarnię whiskey. Dlaczego chętnie sięgamy po gry symulacyjne?
Avatar photo
Więcej
akceleratory biznesu

Akceleratory biznesu. Korzyści i wady uczestnictwa

Początkujący przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych form wsparcia. Programy akceleracyjne łączą wsparcie finansowe z opieką merytoryczną doświadczonych ekspertów. Akceleratory dużą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, w Europie dopiero zaczynają pojawiać się tego typu możliwości dla młodych przedsiębiorców.
Avatar photo
Więcej