fbpx

Radiance. Zarządzaj elektrownią jądrową bez wychodzenia z domu

Avatar photo
Kieruj nowoczesną elektrownią jądrową w Radovii – górzystej i zapomnianej krainie. Gra symulacyjna Radiance pozwala wcielić się w rolę młodego chłopaka Ivana, który właśnie otrzymał pracę w elektrowni. Jak przetrwać kolejny dzień? Czego potrzebujesz do naprawy awarii? Przekonaj się, czy uda Ci się osiągać awanse i rozwiązać intrygi na najwyższych szczeblach zakładowej władzy.

Radiance znajduje się na globalnej liście życzeń Steam. Gra symulacyjna przyciąga rozbudowaną fabułą i dopracowaną warstwą graficzną. Twórcy odtworzyli niepowtarzalną atmosferę elektrowni jądrowej. Szczegółowe systemy działania elektrowni w połączeniu z aspektami ekonomicznymi oraz relacyjnymi prezentują wciągającą fabułę dla miłośników zarządzania, planowania, ale i… mocnych wrażeń. 

Radiance od WhitePig Games – opis gry 

Przenieś się do świata Radovii – zapomnianej, górzystej krainy słynącej z braku jakichkolwiek zasobów naturalnych, upadającego rolnictwa, mocnego Antidotum i agresywnych szerszeni. Ale wkrótce to się zmieni. Za milionowe, zagraniczne dotacje, wybudowano nowoczesną elektrownię atomową. Dzięki niej elektryczność popłynie szerokim strumieniem, a dobrobyt zapuka do każdego domostwa. 

Wciel się w postać Ivana, młodego chłopaka, który otrzymał pracę w nowej elektrowni atomowej. W skorumpowanym świecie Radovii połowa budżetu na budowę zakładu zniknęła. Ivan, współpracując z niewykształconą załogą czuwa nad działaniem elektrowni. Fabuła wciąga w świat skomplikowanych awarii, romansów z bufetową i intryg zarządców.  

Symulator zaskakuje dopracowaną grafiką pozwalającą wczuć się w rolę pracownika elektrowni. Studio zadbało o wszystkie szczegóły – od rozbudowanej scenerii wnętrza zakładu, przez możliwości reagowania na awarie aż po wątki związane z relacjami. Radiance to jedna z niewielu gier na rynku, która pozwala kierować elektrownią jądrową niemal z prawdziwego zdarzenia. 

Na jakim etapie są prace nad Radiance? 

Obecnie spółka pracuje nad zakończeniem prac nad GDD do dema gry oraz wersji Early Access. W ramach game design przemodelowano rozgrywkę poprzez dodanie elementów ekonomicznych związanych z zarządzaniem elektrownią. Studio opracowało również literacką stronę gry – wymyślono kraj oraz opracowano głównych bohaterów, a także merytoryczne aspekty głównych systemów elektrowni. Gotowy jest również system dystrybucji energii. Trwają pracę nad menu oraz UI. 

Prace nad kodem obejmują: 

  • backend symulacji elektrowni atomowej – reaktora, systemu obiegu chłodzącego, obiegu wtórnego, turbogeneratorów, transformatorów itp. 
  • optymalizację kodu pod działania w tle, 
  • automatyczne generowanie zadań. 

Uruchomiono główny system gry, czyli działającą elektrownię. Przygotowano także system podpinania zadań od klientów. 

Zespół grafików opracowuje warstwę wizualną oraz realizacyjną schematów wszystkich systemów działania elektrowni. Zakupiono i przygotowano wszystkie niezbędne assety. Przygotowano także podstawowe lokacje gry – administrację halę turbin, magazyn, obieg chłodzący oraz warsztat. Zrealizowano również pakiet grafik przedstawiających świat gry. 

Do najnowszych postępów zaliczyć można przygotowanie grafiki i animacji pod menu gracza. 

Premiera gry już wkrótce.

Total
5
Shares
Poprzedni wpis

Kim jest mikroprzedsiębiorca?

Następny Wpis

Złoto może odzyskać blask

Powiązane wpisy

Nadprzewodnik LK-99 to przełom? Naukowcy rozwiewają wątpliwości

Pod koniec lipca zespół koreańskich naukowców przedstawił opracowanie materiału nadprzewodzącego, który miał wprowadzić rewolucję technologiczną na miarę Nagrody Nobla. Przez kilka tygodni wielu naukowców z całego świata pracowało nad potwierdzeniem odkrycia Koreańczyków. Systematycznie pojawiają się kolejne wyniki badań wskazujące, że na prawdziwy nadprzewodnik trzeba będzie jeszcze poczekać. 
Avatar photo
Więcej

Fakty i mity o wyborze hostingu

Chcesz stworzyć stronę internetową? Zacznij od znalezienia hostingu i domeny - dwóch niezbędnych elementów do wyświetlania się strony www. Hosting wpływa na szybkość, niezawodność i bezpieczeństwo sklepu internetowego, strony czy bloga. Zastanawiasz się, jak wybrać hosting? Poznaj najpopularniejsze fakty i mity!
Avatar photo
Więcej

Fulfillment, czyli jak rozwijać biznes online bez własnego magazynu

Fulfillment pozwala w pełni skupić się na prowadzeniu biznesu online. Decydując się na otwarcie sklepu internetowego właściciel musi liczyć się nie tylko ze sprzedażą i marketingiem, ale również logistyką, transportem czy księgowością. Wielu właścicieli zaczyna od magazynowania produktów oraz obsługi zamówień z własnego domu czy biura. Wraz z rozwojem biznesu, przybywa zamówień, a dotychczasowa przestrzeń staje się za mała. Na ratunek przychodzi usługa fulfillment. Czym jest? Ile kosztuje?
Avatar photo
Więcej