fbpx

Krzyżacy po chińsku? Zbliża się premiera “The Knights of the Cross”

Avatar photo
W świecie gier wideo często dochodzi do spotkań różnych kultur i gatunków. Jednym z najciekawszych przykładów ostatnich lat jest gra “The Knights of the Cross” stworzona przez Olive Panda Studio i nawiązująca do “Krzyżaków” autorstwa Henryka Sienkiewicza. Polscy gracze powinni przygotować się na luźną adaptację. Gra “The Knights of the Cross” to innowacyjne połączenie polskiej literatury i japońskiego stylu anime. Premiera już 20 lipca 2023 roku.
źródło: Steam
Polska klasyka zyskuje międzynarodowy rozgłos 

Innowacyjna produkcja nie tylko przenosi graczy w epokę krucjat i rycerstwa, ale również zapewnia unikalne doświadczenie poprzez zastosowanie stylu graficznego typowego dla anime. Twórcy mimo użycia graficznych rozwiązań w stylu retro, zwrócili uwagę na detale — przykładem mogą być zmieniające się wyrazy twarzy postaci.

Gra “The Knights of the Cross” to projekt, który łączy polską literaturę z japońską estetyką anime. Twórcy gry postanowili wykorzystać motywy konfliktu polsko-litewskiego z Krzyżakami w połączeniu ze stylistyką anime, a równocześnie rozgrywka zachowuje styl gier retro. Olive Panda Studio sięgnęło po różne motywy, tworząc niepowtarzalną rozgrywkę dla graczy z całego świata. 

Gracze wcielają się w postać bohatera, który musi stawić czoła przeciwnościom losu, zarówno w walce z wrogami, jak i w rozwoju swojej postaci. Fabuła skupia się na świecie inspirowanym Koroną Polską oraz Wielkim Księstwem Litewskim. Gracze znajdują się w czasach opanowanych przez zagrożenie ze strony Krzyżaków. Tytuł oferuje rozbudowany system walki, umożliwiający wykonywanie widowiskowych ciosów i kombinacji, oraz systemy rozwijania postaci, które wpływają na umiejętności i wyposażenie bohatera. Starcia odbywają się w trybie turowym. Wykorzystywane są karty umiejętności bohaterów. 

“The Knights of the Cross”  to pierwsza gra chińskiego producenta Olive Panda Studio.

Własna interpretacja polsko-litewskiej historii

Miłośnicy klasyki polskiej literatury muszą jednak przygotować się na niezgodności historyczne, mimo że w fabule pojawi się królowa Jadwiga czy Zbyszko z Bogdańca oraz Jagienka. Różnice można będzie zauważyć w m.in. rodzaju wykorzystywanej broni czy strojach. 

Przeniesienie “Krzyżaków” do świata anime jest interesującym przykładem kulturowego połączenia. Henryk Sienkiewicz to jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy, a “Krzyżacy” to słynne dzieło. Teraz, dzięki grze “The Knights of the Cross”, historia może dotrzeć do zupełnie nowej publiczności na całym świecie. Gra stanowi unikalne połączenie japońskiego stylu i polskiej literatury, które może zachwycić zarówno fanów anime, jak i wielbicieli historii.

Adaptacja “Krzyżaków” w postaci gry wideo przenosi graczy do średniowiecznego świata Zakonu Krzyżackiego, oferując zarówno rozbudowany system walki, jak i możliwość rozwoju postaci. Estetyka anime nadaje grze unikalny wygląd i atmosferę. 

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce jeszcze w 2023 roku. Pierwszy etap zakończony 

Następny Wpis

Czy zbliża się upadek Twittera?

Powiązane wpisy