fbpx

Start-up Ramp pozyskał ponad 220 mln zł. Rekordowa seria A

Avatar photo
Ramp, czyli polski start-up pozyskał 220 mln zł finansowania. Spółka zrealizowała kolejną rekordową serię A kilka miesięcy po zamknięciu rundy seed o wartości 37 mln zł. Start-up z branży kryptowalut rozwija się błyskawicznie – zaledwie w ciągu ostatniego roku liczba transakcji wzrosła 30-krotnie.
pexels

Krótka historia szybkiego wzrostu – Ramp i rynek kryptowalut 

Start-up powstał w 2017 roku z inicjatywy Przemka Kowalczyka i Szymona Sypniewicza. Ramp specjalizuje się w systemach płatności wykorzystujących kryptowaluty. Pozwala na wymianę tradycyjnych środków pieniężnych (dolarów, złotych czy euro) na wirtualne waluty. Infrastruktura opracowana przez Ramp umożliwia szybki zakup kryptowalut za pomocą popularnych metod płatności – przelewów bankowych, kart płatniczych czy Apple Pay. Rozwiązanie Ramp wspiera twórców aplikacji wykorzystujących blockchain. 

Rozwiązanie oferowane przez Ramp wspiera ponad 400 twórców aplikacji. Z polską spółką współpracuje m.in. Opera, Dapper Laps (twórcy CryptoKitties i NBA Top Shot), gry NFT Axie Infinity, Sorare (gra umożliwiająca kolekcjonowanie kart z piłkarzami ponad 140 klubów), a także portfele kryptowalut – m.in. Trust Wallet (10 mln użytkowników). 

Od listopada br. Ramp może obsługiwać użytkowników ze Stanów Zjednoczonych dzięki zarejestrowaniu przez amerykański Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), jako Money Service Business. Obecnie spółka koncentruje się na rozwoju w USA, a w planach ma również ekspansję na kolejne rynki. Jednym z zadań jest pozyskanie licencji pozwalających na funkcjonowanie zgodne z prawem obowiązującym w danych państwach. Ramp dąży również do odtworzenia i wzmocnienia infrastruktury oraz poszerzenia zastosowań platformy. 

Rekordowa seria A, czyli Ramp i 220 mln zł na rozwój kryptowalut 

W grudniu br. start-up pozyskał 220 mln zł finansowania w serii A pod przewodnictwem funduszu Balderton Capital. W rundzie brali udział także poprzedni inwestorzy (np. Galaxy Digital, NFX czy Firstminute Capital). Start-up wsparli także aniołowie biznesu, w tym z Polski – Piotr Pisarz (Uncapped) i Bartek Pucek.  

Pozyskując jedną z największych rund A w historii spółka dołączyła do takich liderów na polskim rynku start-upowym jak Booksy, DocPlanner czy Brainly. Ramp rozwija się błyskawicznie. Spółka zrealizowała rekordowy wynik w zaledwie sześć miesięcy od pozyskania 37 mln zł w rundzie seed, a obroty spółki zwiększyły się o 3000 proc. w ciągu roku. Zespół Ramp tworzy 80 osób – planowane jest trzykrotne zwiększenie liczby zatrudnionych do końca 2022 roku. Niedawno do zarządu dołączyła Rana Yared, jako general partner w ramach współpracy z funduszem Balderton Capital będącym w czołówce funduszy venture capital na świecie. Niedługo wcześniej do zarządu Ramp dołączyła Morgan Beller z funduszu NFX. 

Sukces Ramp pokazuje jak duże jest zainteresowanie inwestorów kryptowalutami i technologią blockchain – komentuje Marcin Kostrzewa, Investment and Project Manager, Flash Ventures. – Zaledwie w czerwcu spółka pozyskała około 37 mln zł  w fazie seedowej, a teraz w grudniu w rundzie A aż 220 mln zł. Ramp pokazuje potencjał branży, a co za tym idzie bardzo szybki wzrost wartości samej spółki – dodaje. 

Wzrost zainteresowania technologią blockchain widać również obserwując wzrost NFT, czyli cyfrowych aktywów będących certyfikatami autentyczności przedmiotów materialnych i niematerialnych. Tokeny NFT są unikalne – nie można ich podrobić ani skopiować. Może przybrać formę pliku tekstowego, graficznego, audio, wideo albo dowolną inną.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis
lean canvas

Lean Canvas. Co to jest i jak pomoże Twojemu biznesowi?

Następny Wpis

Jak inwestować na giełdzie? Porady dla początkujących

Powiązane wpisy

Start-up na etacie? Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz pracę na własny rachunek

Masz pomysł, który zrewolucjonizuje rynek? Chcesz zacząć działać, ale jednocześnie zminimalizować ryzyko? Zmiana stabilnego etatu na własny biznes wiąże się nie tylko z inspirującą podróżą, ale również stresem, niepewnością i wyjściem ze strefy komfortu. Wielu młodych twórców decyduje się łączyć stabilną pracę na etacie z prowadzeniem własnego biznesu. Planujesz otworzyć start-up? Zobacz, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz działać.
Avatar photo
Więcej

Pitch deck u polskich startupów. Jak wyglądają prezentacje inwestorskie?

Dobry pitch deck to pierwszy krok w przekonaniu inwestora do zaangażowania kapitału w pomysł. W prezentacjach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące projektu, ale również organizatorów. Wiele poradników wskazuje na duże znaczenie dodatkowych materiałów - elementów graficznych, badań rynkowych i konsumenckich czy wizualizacji oraz biznesplanu. Jak wyglądają prezentacje inwestorskie w praktyce? PFR Ventures przeanalizowało 131 pitch decków, a wyniki przedstawiono w raporcie Analiza prezentacji inwestorskich polskich startupów.
Avatar photo
Więcej
cyberzpieczenstwo w polsce

Cyberbezpieczeństwo w Polsce. Jakie startupy tworzą branżę?

Cyberbezpieczeństwo zyskuje coraz większe znaczenie na całym świecie. Pracując, ucząc się czy robiąc zakupy w przestrzeni online użytkownicy narażeni są na ataki i oszustwa. Wiele osób przeniosło do Internetu nie tylko część życia prywatnego, ale również zawodowego. Firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem oferują innowacyjne rozwiązania zabezpieczające przed m.in. wyciekiem danych czy wyłudzeniami.
Avatar photo
Więcej