fbpx

Sam Altman i Gregory Brockman dołączają do Microsoftu

Avatar photo
W donośnym ruchu na arenie światowej sztucznej inteligencji, były CEO OpenAI, Sam Altman, i współzałożyciel tej pionierskiej organizacji, Gregory Brockman, oficjalnie dołączają do zespołu giganta technologicznego – Microsoftu. Satya Nadella, obecny CEO Microsoftu, ogłosił tę strategiczną zmianę, podkreślając, że Altman i Brockman będą kierować zespołem odpowiedzialnym za rozwój sztucznej inteligencji w ramach korporacji.

Sam Altman, znany ze swojego wcześniejszego zarządzania firmą OpenAI, wnosi ze sobą ogromną wiedzę i umiejętności w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jego rola w kształtowaniu przyszłości tej branży sprawia, że jest jednym z najważniejszych graczy na polu technologii. Z kolei Gregory Brockman, współzałożyciel OpenAI, to nie tylko wybitny programista, ale także wizjoner, który odgrywał kluczową rolę w kierowaniu rozwojem sztucznej inteligencji na świecie.

Również OpenAI ogłosiło zmiany w swoim kierownictwie. Nowym CEO organizacji zostaje Emmett Shear, były szef platformy Twitch.tv, określający tę szansę jako zdarzającą się raz w życiu. Podkreślił, że podjął się tej roli z powodu uznania OpenAI za jedną z najważniejszych firm. Shear wyraził zdanie, że proces usunięcia Sama Altmana z funkcji dyrektora generalnego OpenAI był bardzo źle przeprowadzony, co nadszarpnęło zaufanie do firmy. Stwierdził również, że decyzja o usunięciu Altmana nie wynikała z konkretnej różnicy zdań w sprawie bezpieczeństwa.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

W świetle wyzwań i regulacji. Jaka jest przyszłość crowdfundingu?

Następny Wpis

Brak gruntów problemem branży deweloperskiej. Co z Bezpiecznym Kredytem 2%?

Powiązane wpisy

Ceny prądu w 2023 r. dla właścicieli fotowoltaiki

Ustawa zamrażająca ceny prądu w 2023 r. ma chronić odbiorców przed rosnącymi stawkami. Tarcza Solidarnościowa gwarantuje, że od 1 stycznia nowego roku ceny prądu utrzymają się na poziomie z ubiegłych miesięcy. Do 17 grudnia Urząd Regulacji Energetyki ma zaakceptować nowe taryfy. Mechanizm maksymalnej ceny energii elektrycznej dotyczy również prosumentów rozliczających się w systemie net-billingu oraz net-meteringu.
Avatar photo
Więcej
fotowoltaika

Fotowoltaika produkuje energię w nocy? Nowe odkrycia naukowców

Panele fotowoltaiczne pracują o każdej porze roku, ale z różną intensywnością. Najwięcej energii powstaje wiosną i latem, dużo mniej - jesienią i zimą. Magazyny oraz dostęp do ogólnej sieci elektrycznej pozwalają korzystać z nadwyżek prądu o każdej porze. Australijscy i amerykańscy naukowcy dowodzą, że panele mogą działać również w nocy.
Avatar photo
Więcej