fbpx

Znaczący wzrost kursu akcji Frozen Way po debiucie na NewConnect – powrót gamingu do łask inwestorów?

Avatar photo
W ciągu 15 minut od debiutu, kurs akcji krakowskiej spółki gamingowej Frozen Way wzrósł aż o 31% osiągając wartość 77,40 zł. Rosnące zainteresowanie inwestorów to ważna informacja dla rynku gier wideo.

Frozen Way to studio gier założone w 2017 roku. Od tego czasu zaprezentowali graczom takie tytuły jak “House Flipper Pets” (wydane również w wersji VR) i “Builder Simulator”. Największym akcjonariuszem spółki jest Frozen District sp. z o.o., posiadająca 78,4% udziałów.

Perspektywy Frozen Way

W planach zespołu deweloperskiego liczącego ponad 50 osób jest wydanie kolejnych gier, między innymi “House Flipper Farm” (premiera zaplanowana na 13 kwietnia 2023), “Hairdresser Simulator”, czy survivalowy sandbox “Honeycomb” osadzony na stworzonej na potrzeby gry planecie Sota7.

Rynek gier wideo

Po kiepskim czasie dla branży gamingowej, spowodowanym ograniczeniami przez pandemię, jak i problemami z niedoborami chipów, rok 2022 był powrotem do tendencji wzrostowej. Nie ma wątpliwości, że trend się utrzyma i możemy oczekiwać dalszego rozwoju branży (oczekuje się, że do końca 2026 roku globalny rynek gier osiągnie wartość 314,4 mld dolarów). Debiut Frozen Way na NewConnect może potwierdzać tę tezę – znaczący wzrost wartości akcji świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorskim.

Nie ma w tym przypadku. Według analityków banku inwestycyjnego Morgan Stanley w 2019 roku liczba graczy oraz osób oglądających rozgrywki e-sportowe wyniosła aż 2,5 mld osób. Większym zainteresowaniem cieszyła się jedynie piłka nożna (4 mld). Rosną również przychody firm z branży – globalny przychód firm gamingowych był większy niż połączony przychód rynku filmowego i muzycznego (149 mld dol. vs 109 mld dol.).

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Tworzenie stron internetowych będzie jeszcze prostsze. Globalny rynek kreatorów rośnie

Następny Wpis

W 2022 roku stabilna sytuacja na rynku nieruchomości oprócz segmentu mieszkaniowego

Powiązane wpisy

Mleko Łaciate podbija Chiny!

W czerwcu mleko Łaciate udowodniło, że cieszy się olbrzymią popularnością nie tylko w Polsce. Za sprawą promocji na jednej z czołowych chińskich platform zakupowych JD, SM Mlekpol swoim produktem zajął 2 miejsce jako artykuł jednostkowy. W ciągu zaledwie jednego dnia na platformie sprzedano imponującą liczbę ponad 120 000 litrów mleka Łaciatego 3,2%.
Avatar photo
Więcej

Złoto może odzyskać blask

W okresie podwyższonej zmienności na rynku kapitałowym wielu analityków rekomenduje inwestycje w realne aktywa. Podobnie teraz, w czasie wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego na wielu rynkach, zespół Goldman Sachs wskazuje, że podejmowanie tego typu decyzji inwestycyjnych jest warte uwagi, szczególnie jeśli chodzi o złoto.
Avatar photo
Więcej