fbpx

Znaczący wzrost kursu akcji Frozen Way po debiucie na NewConnect – powrót gamingu do łask inwestorów?

Avatar photo
W ciągu 15 minut od debiutu, kurs akcji krakowskiej spółki gamingowej Frozen Way wzrósł aż o 31% osiągając wartość 77,40 zł. Rosnące zainteresowanie inwestorów to ważna informacja dla rynku gier wideo.

Frozen Way to studio gier założone w 2017 roku. Od tego czasu zaprezentowali graczom takie tytuły jak “House Flipper Pets” (wydane również w wersji VR) i “Builder Simulator”. Największym akcjonariuszem spółki jest Frozen District sp. z o.o., posiadająca 78,4% udziałów.

Perspektywy Frozen Way

W planach zespołu deweloperskiego liczącego ponad 50 osób jest wydanie kolejnych gier, między innymi “House Flipper Farm” (premiera zaplanowana na 13 kwietnia 2023), “Hairdresser Simulator”, czy survivalowy sandbox “Honeycomb” osadzony na stworzonej na potrzeby gry planecie Sota7.

Rynek gier wideo

Po kiepskim czasie dla branży gamingowej, spowodowanym ograniczeniami przez pandemię, jak i problemami z niedoborami chipów, rok 2022 był powrotem do tendencji wzrostowej. Nie ma wątpliwości, że trend się utrzyma i możemy oczekiwać dalszego rozwoju branży (oczekuje się, że do końca 2026 roku globalny rynek gier osiągnie wartość 314,4 mld dolarów). Debiut Frozen Way na NewConnect może potwierdzać tę tezę – znaczący wzrost wartości akcji świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorskim.

Nie ma w tym przypadku. Według analityków banku inwestycyjnego Morgan Stanley w 2019 roku liczba graczy oraz osób oglądających rozgrywki e-sportowe wyniosła aż 2,5 mld osób. Większym zainteresowaniem cieszyła się jedynie piłka nożna (4 mld). Rosną również przychody firm z branży – globalny przychód firm gamingowych był większy niż połączony przychód rynku filmowego i muzycznego (149 mld dol. vs 109 mld dol.).

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Tworzenie stron internetowych będzie jeszcze prostsze. Globalny rynek kreatorów rośnie

Następny Wpis

W 2022 roku stabilna sytuacja na rynku nieruchomości oprócz segmentu mieszkaniowego

Powiązane wpisy

Kiedy zdecydować się na doradztwo marketingowe?

Doradztwo marketingowe sprawdza się na różnych etapach działalności - od początkowej fazy i wsparcia w nadaniu kierunku działań, przez pomoc w uporządkowaniu pracy działu marketingu aż po maksymalne wykorzystanie potencjału organizacji. Świeże spojrzenie oraz ocena wykonana przez doświadczonych specjalistów potrafi znacząco wpłynąć na skuteczność podejmowanych działań.
Avatar photo
Więcej

Fundusze kupują mieszkania w Polsce

Wciąż trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że na rynki kapitałowe wkroczyła duża zmienność. Fundusze inwestycyjne próbują zatem znaleźć sposób na zabezpieczenie kapitału swoich klientów i wypracowanie na ich rzecz możliwie najwyższych zysków, najlepiej przy ograniczeniu ryzyka. Coraz częściej więc zwracają się ku rynkowi mieszkaniowemu. Ten w Polsce wciąż jest dość atrakcyjny na tle innych państw europejskich.
Avatar photo
Więcej

Gra w ZIELONE – CZERWONE? NIEBIESKIE!

SZACH MACH #3: Wojna konsol - spopularyzowana (nieoficjalna) nazwa rywalizacji pomiędzy firmami Sony (określani, jako Niebiescy) oraz Microsoft (Zieloni) w sektorze Game Dev. Wynika to z faktu, iż w każdej generacji gdzie owe firmy rywalizują, wypuszczają swoje konsole w podobnym czasie. Warto zaznaczyć, że Nintendo (Czerwoni) nie bywają wymieniani w tym kontekście. Wynika to z odmienności fanbase’u firmy oraz wypuszczania konsol w odrębnych terminach niż Zieloni czy Niebiescy.
Więcej