fbpx

Wykończenia pod klucz – nowym standardem

Avatar photo
Decoroom to wiodąca pracownia projektowania wnętrz i wykończeń „pod klucz” działająca na rynku od 13 lat. W portfolio firmy znajduje się ponad 3 tys. realizacji, w tym również projekty zrealizowane w segmencie inwestycji przeznaczonych pod najem instytucjonalny (PRS) – mówi Jakub Bartos Dyrektor Zarządzający Decoroom.

Obecnie Decoroom działa na terenie Warszawy i Wrocławia. W każdym oddziale Klient otrzymuje kompleksową obsługę – od projektu po realizację, włącznie z wykonaniem mebli na wymiar w profesjonalnej stolarni Decoroom, zlokalizowanej pod Warszawą. Projekt, materiały, sprawdzona ekipa wykończeniowa i gwarancja na wykonane usługi – to wszystko Inwestor dostaje w jednym miejscu. 

Misją Decoroom jest tworzenie przestrzeni, w których miarą piękna jest charakter, wysoka funkcjonalność i przyjemność użytkowania. Indywidualne potrzeby Klienta to priorytet.

Angelika Chmielewska, nefs.pl: Jako pracownia architektury wnętrz działacie Państwo od 2009 roku. Jakimi stylami wnętrzarskimi najczęściej zainteresowani są klienci? Co Państwa zdaniem wpływa na ich popularność?

Wśród naszych klientów znajdują się zarówno miłośnicy minimalizmu, klasyki czy bardzo popularnego stylu skandynawskiego, jak i nowoczesnych rozwiązań, a nawet eklektycznych mieszanek. Nasi architekci to wykwalifikowani specjaliści tworzący propozycje projektowane na miarę potrzeb i możliwości klienta. Wykorzystujemy wspólnie wypracowane założenia i inspiracje. Szczególnym powodzeniem cieszą się przytulne, a zarazem funkcjonalne przestrzenie w stylistyce modern classic, połączone z nowoczesnymi elementami i niebanalnymi dodatkami.

Dom Marynin, fot. Decoroom

nefs.pl: Dlaczego warto korzystać z kompleksowych usług pracowni oferujących nie tylko projekt, ale również wykończenie mieszkania? 

Na atrakcyjność usług wpływa przede wszystkim ich kompleksowość. Dla współczesnych inwestorów czas i spokój są cenniejsze niż złoto. Często pochłania ich praca, życie rodzinne lub podróże, a dzięki nam mogą oddać się im bez obaw – przekazują wymarzone mieszkanie w ręce ekspertów. 

Usługa wykończenia pod klucz to wsparcie już od momentu zakupu nieruchomości. W cenie pakietu klient otrzymuje projekt architektoniczny, materiały wykończeniowe, realizację z nadzorem oraz 2-letnią gwarancję na wykonane usługi. Zapewniamy także możliwość wykonania zabudowy meblowej w naszej własnej stolarni. 

Korzystając z usług pracowni Decoroom inwestor nie musi jeździć od sklepu do sklepu, aby wybrać materiały wykończeniowe – cały proces odbywa  się w asyście architekta w naszym showroomie. Architekt przejmuje w dużej mierze rolę personalnego doradcy. Tworzy każdy projekt w oparciu o indywidualne potrzeby klienta, swoje doświadczenie, ale również bieżące trendy i innowacyjne rozwiązania. Dba również, aby projekt nie zawierał błędów, które mogłyby wygenerować dodatkowe koszty na etapie realizacji.

nefs.pl: Jakie są Państwa doświadczenia z wcześniejszych realizacji projektów, które przydają się w realizacji kolejnych?

Przede wszystkim stawiamy mocniejszy akcent na wysoki poziom obsługi klienta, która obecnie jest jednym z kluczowych czynników wpływających na zadowolenie z usługi i przebieg całego procesu. Żyjemy w niespokojnych czasach, a profesjonalizm z ludzką twarzą jest na wagę złota. W tym roku skupiamy się na szkoleniach dla pracowników, które pozwolą im lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach, zarówno z klientami, kontrahentami, jak i wewnątrz firmy. Bazując na doświadczeniu i wyspecjalizowanym zespole szybko dostosowujemy się do dynamicznej sytuacji na rynku. Wszystkie działania partnerskie, dobór dostawców oraz materiałów czy nowe projekty wdrażamy w oparciu o analizę tego, co dzieje się w naszym otoczeniu. Upraszczamy i usprawniamy procesy nie zapominając w tym o ludziach – o klientach, ale także o pracownikach.

nefs.pl: Jaki był ostatni rok dla Państwa firmy? Który projekt cieszył się największym zainteresowaniem?

Bez wahania stwierdzam, że był to intensywny czas, pełen wyzwań, ekscytujących projektów i pomysłów na rozwijanie naszej firmy. Rozpoczęliśmy działania na rynku sektora PRS, postawiliśmy własną stolarnię i otworzyliśmy oddział we Wrocławiu. Coraz częściej trafiają do nas klienci z dość nietypowymi inwestycjami do wykończenia – przykładowo zajęliśmy się kompleksowym wykończeniem jednego z domów na energooszczędnym osiedlu w podwarszawskim Maryninie. Realizacja wnętrz inspirowanych konceptem Formy Otwartej Oskara Hansena zachwyciła odbiorców w naszych Social Mediach. 

Dom Marynin, fot. Decoroom

nefs.pl: Jak Decoroom odnajduje się w obecnej sytuacji na rynku nieruchomości?

Nie jest tajemnicą, że nieruchomości to niezmiennie jedna z najbezpieczniejszych lokat kapitału. Wciąż powstają kolejne nowe inwestycje, więc liczymy, że potencjalnych klientów zainteresowanych nasza ofertą wykończenia pod klucz w najbliższych latach nie zabraknie. Cały proces deweloperski, od zakupu działki pod inwestycję do oddania kluczy, trwa łącznie zwykle ok. 3-5 lat, zatem mimo rynkowych perturbacji, zapotrzebowanie na kompleksowe usługi wykończenia wnętrz się utrzyma. Widzimy, że rynek będzie się zmieniał i chociaż trudno nam jednoznacznie ocenić w jaki sposób, głównie ze względu na przebieg konfliktu na Ukrainie, to staramy się z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dostosowujemy naszą ofertę do dynamicznej sytuacji i oferujemy klientom wysoką jakość usług oraz preferencyjne warunki, które pozwolą im na szybką i sprawną przeprowadzkę do wymarzonego M lub wynajęcie lokalu.

nefs.pl: Jakie wyzwania czekają rynek? Z czym przyjdzie zmierzyć się w najbliższym kwartale?

Cóż, sytuacja polityczna w Europie stała się niestabilna. Napływ uchodźców z pewnością przełoży się na znacznie wzmożony popyt i wyraźny wzrost cen nieruchomości. Trzeba też pamiętać o rosnących cenach surowców i materiałów budowlanych, braku wykwalifikowanych pracowników oraz wzrastających kosztach pracy. To wszystko destabilizuje rynek nieruchomości, powodując, że finalny koszt budowy mieszkań wzrośnie w 2022 r. o kolejne kilkanaście procent względem rekordowego pod tym względem 2021 r.  Musimy być na to przygotowani. Dodatkowo mamy świadomość, że jesteśmy młodym zespołem, młodą firmą z dużym doświadczeniem i wiele wyzwań, również tych wewnętrznych związanych z rozwojem struktury, jeszcze przed nami. 

Total
11
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis

Inwestycja w złoto – pewna ochrona przed inflacją czy mit bezpiecznej przystani

Następny Wpis

Jak zatrudnić skutecznego project managera?

Powiązane wpisy

Izrael: ceny nieruchomości prawie trzykrotnie wyższe niż w Polsce

Z Indeksu Nieruchomości przygotowanego przez Deloitte wynika, że za nieruchomość w Izraelu w 2022 roku trzeba było zapłacić nawet trzykrotnie więcej niż w Polsce. Zdaniem ekspertów ceny domów i mieszkań w państwie na Bliskim Wschodzie były najwyższe na tle państw europejskich. Obecnie rynek mierzy się ze znaczącym spadkiem popytu - głównie wśród młodych małżeństw, których nie stać na zakup własnej nieruchomości. 
Avatar photo
Więcej

5 pytań do: Revenge Studios. Wciągające fabuły i niepowtarzalna estetyka w jednym

Revenge Studios to zespół kreujący niezwykłe historie, na długo pozostające w głowach i sercach graczy. Połączenie wiedzy i doświadczenia grupy weteranów gamingu z koncepcjami uzdolnionych artystów pozwala tworzyć niepowtarzalne fabuły. Studio przykłada uwagę do detali i nowatorskich rozwiązań dostarczając graczom emocjonalną rozgrywkę na najwyższym poziomie.
Avatar photo
Więcej