fbpx

Visual novel – nisza dla Titanite Games

Avatar photo
Receptą na sukces biznesu niezależnie od branży może być znalezienie dla siebie niszy. W game devie również ich nie brakuje, a jedna z nich to pewnością visual novel.

W telegraficznym skrócie jest to gra komputerowa, charakteryzująca się multimedialnym przedstawieniem najczęściej obszernej, wielowątkowej fabuły z pierwszoosobową narracją. Integralną częścią visual novel jest grafika w stylu anime lub stworzona z wykorzystaniem rekonstrukcji dzieł malarstwa i rzeźby. Visual novels doczekały się także wewnętrznego podziału na gry powieściowe i gry przygodowe. Różnią się one głównie możliwością kreowania rozgrywki przez gracza. Poza Japonią podział ten nie jest jednak zbyt wyraźny.

Visual novels zyskują coraz większą popularność w Polsce. Wśród nadwiślańskich spółek z branży game dev znaleźć można takie, które specjalizują się w tym konkretnym gatunku. Jedną z nich jest Titanite Games. Jest to wywodzące się z Krakowa studio, które coraz śmielej rozwija skrzydła i snuje ambitne plany na przyszłość.

Titanite Games – odważnie i z historią

Titanite Games wyróżnia dość długa jak na polskie realia game devu historia działalności. Jej początki sięgają 2012 roku, kiedy to zespół działał pod nazwą Tap It Games. Spod klawiatur deweloperów wyszły wtedy takie tytuły jak 9 Clues i 9 Clues 2. Obie pozycje zostały dobrze przyjęte przez graczy i dały zespołowi motywację do dalszego rozwoju.

Obecnie Titanite Games prężnie działa nad rozwojem swojej oferty. W tym celu do życia powołano wydawnictwo Titanite Novels, którego działalność skupiona jest stricte wokół gier z gatunku visual novels. W portfolio znajdziemy już pierwszą część gry tego typu – Perseverance: Part 1. Niedługo zadebiutują zaś nowe projekty – Perseverance: Part 2 oraz Bandit Simulator!

2022 przyniesie zmiany

W ostatnim czasie opublikowano informację o zawarciu 10-letniej umowy wydawniczej gier „Perseverance Part 1”, „Perseverance Part 2”, „Perseverance Part 3” oraz „Perseverance Complete Edition” na platformy PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch ze spółką Feardemic. Premiery gier „Perseverance Part 2” i „Perseverance Part 3” w wersjach na PC przewidziano na II kwartał tego roku.

To nie jedyne ważne wydarzenie w odniesieniu do Titanate Games. Studio szykuje się do przekształcenia w spółkę akcyjną i wejścia na NewConnect. Ten ruch pozwoli na pozyskanie inwestorów zewnętrznych, co w przyszłości ma pozytywnie wpłynąć na rozwój podmiotu.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

CSR w praktyce

Następny Wpis

Drill Deal – Oil Tycoon zadebiutuje na PC już 9 marca

Powiązane wpisy

Nowe funkcje w mObywatel?

mObywatel 2.0 swoją premierę miał 14 lipca 2023 jako bezpłatna aplikacja mobilna wydana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i oferująca przede wszystkim szybki dostęp do elektronicznych dokumentów i usług. W celu skorzystania z apki wymagane jest uwierzytelnienie za pomocą profilu zaufanego, by móc pobierać dane z rejestrów państwowych. mObywatel został stworzony i jest nieustannie rozwijany i modernizowany dzięki NASK, czyli Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. 
Avatar photo
Więcej

Główny dostawca Apple wycofuje się z Indii. Co dalej z produkcją chipów?

Foxconn, jeden z najważniejszych dostawców Apple, zrezygnował z budowy fabryki chipów w Indiach. Obiekt miał być warty nawet 20 mld dolarów i powstać w ramach umowy z Vedanta — indyjską firmą wydobywczą z siedzibą w Mumbaju. Rozwiązanie umowy to duży cios dla rządu Indii, który pokładał duże nadzieje we współpracy firm oraz budowie nowego obiektu. 
Avatar photo
Więcej