fbpx

Visual novel – nisza dla Titanite Games

Avatar photo
Receptą na sukces biznesu niezależnie od branży może być znalezienie dla siebie niszy. W game devie również ich nie brakuje, a jedna z nich to pewnością visual novel.

W telegraficznym skrócie jest to gra komputerowa, charakteryzująca się multimedialnym przedstawieniem najczęściej obszernej, wielowątkowej fabuły z pierwszoosobową narracją. Integralną częścią visual novel jest grafika w stylu anime lub stworzona z wykorzystaniem rekonstrukcji dzieł malarstwa i rzeźby. Visual novels doczekały się także wewnętrznego podziału na gry powieściowe i gry przygodowe. Różnią się one głównie możliwością kreowania rozgrywki przez gracza. Poza Japonią podział ten nie jest jednak zbyt wyraźny.

Visual novels zyskują coraz większą popularność w Polsce. Wśród nadwiślańskich spółek z branży game dev znaleźć można takie, które specjalizują się w tym konkretnym gatunku. Jedną z nich jest Titanite Games. Jest to wywodzące się z Krakowa studio, które coraz śmielej rozwija skrzydła i snuje ambitne plany na przyszłość.

Titanite Games – odważnie i z historią

Titanite Games wyróżnia dość długa jak na polskie realia game devu historia działalności. Jej początki sięgają 2012 roku, kiedy to zespół działał pod nazwą Tap It Games. Spod klawiatur deweloperów wyszły wtedy takie tytuły jak 9 Clues i 9 Clues 2. Obie pozycje zostały dobrze przyjęte przez graczy i dały zespołowi motywację do dalszego rozwoju.

Obecnie Titanite Games prężnie działa nad rozwojem swojej oferty. W tym celu do życia powołano wydawnictwo Titanite Novels, którego działalność skupiona jest stricte wokół gier z gatunku visual novels. W portfolio znajdziemy już pierwszą część gry tego typu – Perseverance: Part 1. Niedługo zadebiutują zaś nowe projekty – Perseverance: Part 2 oraz Bandit Simulator!

2022 przyniesie zmiany

W ostatnim czasie opublikowano informację o zawarciu 10-letniej umowy wydawniczej gier „Perseverance Part 1”, „Perseverance Part 2”, „Perseverance Part 3” oraz „Perseverance Complete Edition” na platformy PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch ze spółką Feardemic. Premiery gier „Perseverance Part 2” i „Perseverance Part 3” w wersjach na PC przewidziano na II kwartał tego roku.

To nie jedyne ważne wydarzenie w odniesieniu do Titanate Games. Studio szykuje się do przekształcenia w spółkę akcyjną i wejścia na NewConnect. Ten ruch pozwoli na pozyskanie inwestorów zewnętrznych, co w przyszłości ma pozytywnie wpłynąć na rozwój podmiotu.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

CSR w praktyce

Następny Wpis

Drill Deal – Oil Tycoon zadebiutuje na PC już 9 marca

Powiązane wpisy

ChatGPT został CEO startupu. Jak sobie poradził?

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer), model opracowany przez firmę OpenAI bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Internauci prześcigają się w tworzeniu zabawnych scenariuszy, firmy zaś znajdują kolejne zastosowania sztucznej inteligencji w automatyzacji i rozwoju swojego biznesu. João Ferrão dos Santos, inżynier i marketingowiec zajmujący się wsparciem strategicznym dla startupów postanowił przeprowadzić eksperyment, w którym założył startup i przekazał sztucznej inteligencji podejmowanie wszystkich decyzji. Jaki był tego efekt?
Avatar photo
Więcej

Kobiety w IT. Kim są i na jakich stanowiskach pracują?

Z roku na rok przybywa kobiet pracujących w IT. Chociaż panie wciąż stanowią mniejszość, stopniowo upadają kolejne mity. Szczególnie młode osoby wchodzące na rynek pracy dostrzegają absurd powszechnych opinii dotyczących np. większej predyspozycji mężczyzn do pracy z nowymi technologiami. Kim są kobiety w polskiej branży IT i jakie stanowiska najczęściej zajmują?
Avatar photo
Więcej