fbpx

Tworzenie stron internetowych będzie jeszcze prostsze. Globalny rynek kreatorów rośnie

Avatar photo
Z danych przedstawionych w raporcie Business Growth Reports wynika, że światowy rynek kreatorów stron internetowych podwoi wartość do 2032 roku. Narzędzia pozwalają na samodzielne stworzenie strony internetowej bez konieczności współpracy z programistą oraz zdobywania specjalistycznej wiedzy.

Właściciel strony może stworzyć wirtualną przestrzeń bez znajomości zasad programowania. Dużą zaletą rozwiązania jest prostota i łatwy dostęp. Przedsiębiorca planujący nieskomplikowaną stronę nie musi szukać wsparcia u programisty w przypadku, którego cena usługi będzie znacząco wyższa. Większość kreatorów oferuje również wsparcie w procesie tworzenia i ewentualnych problemach technicznych. Użytkownik zazwyczaj ma do wyboru kilka planów, co pozwala na precyzyjne określenie kosztów i ich znajomość jeszcze przed rozpoczęciem pracy. 

Globalny rynek kreatorów internetowych

Z raportu Business Growth Reports wynika, że w 2021 roku rynek kreatorów wart był 1,93 mld dolarów, a roczny wzrost CAGR wyniósł 6,7 proc. Szacunki wskazują, że już do 2028 roku wartość rynku wyniesie ponad 3,06 mld dolarów. Natomiast do 2032 roku rynek podwoi wartość. 

Obecnie liderem na globalnym rynku kreatorów stron internetowych jest Wix wyceniany na 5,21 mld dolarów i stanowiący 21,6 proc. udziału. Na drugim miejscu znajduje się amerykańska spółka SquareSpace o wartości 3,25 mld dolarów i udziale 14,4 proc. Podium pod względem wartości zamyka GoDaddy wyceniany na 12,51 mld dolarów – 15,6 proc. udziału. Zgodnie z szacunkami trzy największe firmy łącznie stanowią około 50 proc. udziału. 

Kreatory stron internetowych są drugim najpopularniejszym rozwiązaniem pozwalającym na samodzielne tworzenie stron w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu znajduje się WordPress. Z danych Business Growth Reports wynika jednak, że kreatory systematycznie doganiają lidera. 

W 2021 roku z rozwiązań Wix korzystało ponad 200 milionów użytkowników. 

Kreatory internetowe w Polsce 

W Polsce, obok najpopularniejszej platformy Wix, działa rodzimy startup WebWave. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że to jedyne skuteczne narzędzie od lokalnych producentów. Obecnie z narzędzia korzysta ponad 500 tys. użytkowników z 71 krajów. Tylko w 2022 roku dodano 206 nowych funkcji. 

Co wyróżnia WebWave? Za najsilniejsze  strony zespół uważa m.in. dopasowanie elementów z dokładnością do 1 piksela, skrzynki pocztowe we własnej domenie, rewelacyjny polski support 7 dni w tygodniu czy możliwość stworzenia sklepu internetowego bez prowizji. Spółka planuje kolejne kroki na globalnym rynku. 

WebWave oferuje cztery plany. Darmowa wersja pozwala na stworzenie strony www z nielimitowaną liczbą podstron oraz w formacie wielojęzycznym. Klient otrzymuje również własny kod HTML, JS, CSS, podstrony chronione hasłem czy darmowy certyfikat SSL. W najdroższej wersji Business za 40 zł miesięcznie w cenie regularnej użytkownik może korzystać z bezpłatnej domena.pl przez rok, a także stworzyć sklep internetowy i wdrożyć płatności online umożliwiające transakcje dotyczące produktów fizycznych albo cyfrowych.

Dla kogo kreatory stron internetowych? 

Kreatory stron internetowych sprawdzą się wśród małych i średnich przedsiębiorców, a także mniej doświadczonych specjalistów stawiających pierwsze kroki w biznesie. Strony są proste, ale różnorodność dostępnych szablonów umożliwia wykorzystanie własnej estetyki i nadanie specyficznego designu. 

Kreatory sprawdzą się do stworzenia strony wizytówki, np. fotografa, prawnika, agencji reklamowej czy agenta nieruchomości. W Niektórych kreatorach można również stworzyć prosty sklep internetowy. Warto jednak pamiętać, że wraz z przybywającą liczbą produktów możliwości mogą być ograniczające. Kreator warto wykorzystać do sprzedaży, np. produktów cyfrowych czy rękodzieła w ograniczonej liczbie produkcji. 

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

ChatGPT został CEO startupu. Jak sobie poradził?

Następny Wpis

Znaczący wzrost kursu akcji Frozen Way po debiucie na NewConnect – powrót gamingu do łask inwestorów?

Powiązane wpisy

5 sposobów na zewnętrzne finansowanie działalności

Chcesz wystartować z własnym biznesem? Testujesz pomysł, ale wiesz, że potrzebujesz więcej środków na rozwój? Prowadzisz działalność i pojawiły się problemy z płynnością? Finansowanie zewnętrzne to wsparcie, które pozwala nie tylko zacząć nowy projekt, ale również utrzymać i rozwijać bieżącą działalność. Jakie źródła finansowania zewnętrznego warto znać?
Avatar photo
Więcej
akceleratory biznesu

Akceleratory biznesu. Korzyści i wady uczestnictwa

Początkujący przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych form wsparcia. Programy akceleracyjne łączą wsparcie finansowe z opieką merytoryczną doświadczonych ekspertów. Akceleratory dużą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, w Europie dopiero zaczynają pojawiać się tego typu możliwości dla młodych przedsiębiorców.
Avatar photo
Więcej