Radiance. Zarządzaj elektrownią jądrową bez wychodzenia z domu

Kieruj nowoczesną elektrownią jądrową w Radovii – górzystej i zapomnianej krainie. Gra symulacyjna Radiance pozwala wcielić się w rolę młodego chłopaka Ivana, który właśnie otrzymał pracę w elektrowni. Jak przetrwać kolejny dzień? Czego potrzebujesz do naprawy awarii? Przekonaj się, czy uda Ci się osiągać awanse i rozwiązać intrygi na najwyższych szczeblach zakładowej władzy.

Radiance znajduje się na globalnej liście życzeń Steam. Gra symulacyjna przyciąga rozbudowaną fabułą i dopracowaną warstwą graficzną. Twórcy odtworzyli niepowtarzalną atmosferę elektrowni jądrowej. Szczegółowe systemy działania elektrowni w połączeniu z aspektami ekonomicznymi oraz relacyjnymi prezentują wciągającą fabułę dla miłośników zarządzania, planowania, ale i… mocnych wrażeń. 

Radiance od WhitePig Games – opis gry 

Przenieś się do świata Radovii – zapomnianej, górzystej krainy słynącej z braku jakichkolwiek zasobów naturalnych, upadającego rolnictwa, mocnego Antidotum i agresywnych szerszeni. Ale wkrótce to się zmieni. Za milionowe, zagraniczne dotacje, wybudowano nowoczesną elektrownię atomową. Dzięki niej elektryczność popłynie szerokim strumieniem, a dobrobyt zapuka do każdego domostwa. 

Wciel się w postać Ivana, młodego chłopaka, który otrzymał pracę w nowej elektrowni atomowej. W skorumpowanym świecie Radovii połowa budżetu na budowę zakładu zniknęła. Ivan, współpracując z niewykształconą załogą czuwa nad działaniem elektrowni. Fabuła wciąga w świat skomplikowanych awarii, romansów z bufetową i intryg zarządców.  

Symulator zaskakuje dopracowaną grafiką pozwalającą wczuć się w rolę pracownika elektrowni. Studio zadbało o wszystkie szczegóły – od rozbudowanej scenerii wnętrza zakładu, przez możliwości reagowania na awarie aż po wątki związane z relacjami. Radiance to jedna z niewielu gier na rynku, która pozwala kierować elektrownią jądrową niemal z prawdziwego zdarzenia. 

Na jakim etapie są prace nad Radiance? 

Obecnie spółka pracuje nad zakończeniem prac nad GDD do dema gry oraz wersji Early Access. W ramach game design przemodelowano rozgrywkę poprzez dodanie elementów ekonomicznych związanych z zarządzaniem elektrownią. Studio opracowało również literacką stronę gry – wymyślono kraj oraz opracowano głównych bohaterów, a także merytoryczne aspekty głównych systemów elektrowni. Gotowy jest również system dystrybucji energii. Trwają pracę nad menu oraz UI. 

Prace nad kodem obejmują: 

  • backend symulacji elektrowni atomowej – reaktora, systemu obiegu chłodzącego, obiegu wtórnego, turbogeneratorów, transformatorów itp. 
  • optymalizację kodu pod działania w tle, 
  • automatyczne generowanie zadań. 

Uruchomiono główny system gry, czyli działającą elektrownię. Przygotowano także system podpinania zadań od klientów. 

Zespół grafików opracowuje warstwę wizualną oraz realizacyjną schematów wszystkich systemów działania elektrowni. Zakupiono i przygotowano wszystkie niezbędne assety. Przygotowano także podstawowe lokacje gry – administrację halę turbin, magazyn, obieg chłodzący oraz warsztat. Zrealizowano również pakiet grafik przedstawiających świat gry. 

Do najnowszych postępów zaliczyć można przygotowanie grafiki i animacji pod menu gracza. 

Premiera gry już wkrótce.

Total
5
Shares
Poprzedni wpis

Kim jest mikroprzedsiębiorca?

Następny Wpis

Złoto może odzyskać blask

Powiązane wpisy

Portowanie – pracochłonne odtwarzanie czy szansa na dochodowy biznes w branży gier?

Przenoszenie gier komputerowych na inne platformy sprzętowe to dynamicznie rozwijająca się gałąź branży gier. Spółki zajmujące się portowaniem wypracowują własne modele biznesowe gwarantujące coraz lepszą pozycję na rynku. Część zajmuje się wyłącznie pracą na rzecz partnerów. Niektóre, jak 100 Games wykorzystują wiedzę i doświadczenie do tworzenia własnych produkcji.
Więcej
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA