Poznaj lepiej świat gier video, w imię szczytnego celu

SZACH MACH #5: W Polsce rynek gamingowy cieszy się niezmienną popularnością nawet pomimo ostatnich wahań rynkowych. Spektrum zainteresowanych możemy podzielić na graczy, jak i inwestorów. Często zdarzają się też osoby, które należą do obu z tych „obozów”, co wbrew pozorom pozwala im na lepsze zrozumienie sektora.

Aktualnie cały świat stara się nieść pomoc Ukrainie (również game-dev, o czym piszemy tutaj). W serwisie itch.io ruszyła zbiórka „Bundle for Ukraine“. Za minimum dziesięć dolarów można nabyć paczkę zawierająca prawie tysiąc pozycji. Cały dochód będzie przekazany organizacjom charytatywnym działającym na Ukrainie.

Paczka uwzględnia 991 pozycji od 732 twórców. Ponad 600 z nich to gry na PC, reszta to inne dobra, jak np. podręczniki do fabularnych gier stołowych. Standardowo, gdyby chcieć kupić każdy z tytułów z osobna, ich równowartość wyniosłaby 6544 dolarów (niecałe trzydzieści tysięcy złotych). Szeroka gama dostępnych tytułów zapewne sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie jednocześnie wspomagając szczytny cel. Poniżej kilka produkcji uwzględnionych w paczce:

SuperHot – kultowa już strzelanka od polskiego studia, z innowacyjnym modelem połączenia czasu ze strzelaniem,

Baba is You – obsypana nagrodami gra logiczna,

Celeste – gra platformowa. Zdobywca The Game Awards 2018 w kategorii najlepszej gry indie,

Rusty Lake Hotel – pierwszy tytuł z cyklu kultowych już przygodówek.

W momencie publikacji tego artykułu udało się już uzbierać ok. 2,5 mln dolarów, przy średnich wpłatach w wysokości 15 dolarów. Jest to więc świetna okazja zarówno dla okazania wsparcia, jak i możliwość poznania wielu ciekawych tytułów od środka, kosztem niewielkiego wkładu. Cała akcja trwa do 17 marca 2022 roku.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Venture capital w Polsce. Podsumowanie roku 2021 i trendy na rok 2022

Następny Wpis

Jakie cechy ma w dzisiejszych czasach dobra gra komputerowa?

Powiązane wpisy

Cyberpunk 2077 – co nowego?

SZACH MACH #2: 15 lutego odbyła się transmisja organizowana na platformie Twitch, na której zostały zaprezentowane nowości na temat aktualizacji „nieszczęsnego” Cyberpunka 2077. Czy po ponad roku od premiery jesteśmy w stanie powiedzieć, że tytuł został naprawiony, spełniając oczekiwania graczy?
Więcej
Dołącz do naszej
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy inwestowania i ciekawostki z rynku.
społeczności
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA