Gaming Factory ma porozumienie dotyczące rozwiązania umowy z Titanite Games

„Umowa na produkcję gry We Are Legion: Rome została rozwiązana za porozumieniem stron.” – komentuje Daniel Miszkiel, CEO Titanite Games.

Komunikat spółki Gaming Factory: Zarząd Gaming Factory S.A. („Emitent”, „Spółka”) informuje, że w dniu 11 kwietnia 2022 roku zawarte zostało Porozumienie pomiędzy Spółką a Titanite Games Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie („Titanite”) dotyczące zakończenia współpracy oraz rozwiązania za porozumieniem Stron umowy z 2 grudnia 2020 roku, dotyczącej produkcji gry „We are Legion: Rome” („Gra”). Z chwilą zawarcia Porozumienia Emitent przeniesie na Titanite wszelkie prawa do Gry za co Spółka otrzyma wynagrodzenia w wysokości 600.000,00 zł netto, płatne do dnia 31 grudnia 2024 roku. Powyższa kwota pokryje poniesione dotychczas przez Spółkę koszty związane z realizacją powyższego projektu. Zgodnie z postanowieniami Porozumienia Titanite będzie uprawniona do wydania Gry i rozpoczęcia jej dystrybucji i przejmie wszystkie koszty związane z jej obsługą i publikacją, a przeniesienie praw do gry na Titanite umożliwi Emitentowi na skierowanie posiadanych zasobów organizacyjnych i finansowych na realizację pozostałych gier.

Komentarz CEO Titanite Games, Daniela Miszkiela:
„Umowa na produkcję gry We Are Legion: Rome została rozwiązana za porozumieniem stron. Podjęliśmy taką decyzje ze względu na dodatkowe opcje finansowania produkcji gry, które pojawiły się dla nas jako dla głównych developerów tytułu. Warunkiem jest uzyskanie przez Titanite Games pełnych praw do projektu, łącznie z licencją na dystrybucję gry. Ułatwi nam to dalszy rozwój tytułu oraz współpracę z przyszłymi inwestorami branżowymi”.

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

Jak działać bez finansowania zewnętrznego? Bootstrapping w praktyce

Następny Wpis

5 pytań do: Cave Games. Udany debiut i kolejne projekty

Powiązane wpisy

Bike Mechanic Simulator 2023 oficjalnie zapowiedziany na PC i konsole

Miłośnicy rowerowego szaleństwa i mechaniki mogą powoli szykować się na nowe wyzwania. Jak ujawniło Manager Games S.A., na PC i konsole zmierza Bike Mechanic Simulator 2023, realistyczna gra pozwalająca na zostanie mechanikiem rowerowym i rozwijanie własnego warsztatu. Nowy symulator zadebiutuje na PC na początku 2023 r., a następnie zostanie wydany też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.
Więcej
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA