5 pytań do: White Pig Games. Pierwsze debiuty już wkrótce

White Pig Games to studio zapewniające najwyższą jakość rozgrywki. Wieloletnie doświadczenie w pracy z filmem, animacjami i rekonstrukcjami historycznymi pozwala projektować wciągające fabuły. Zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy od najmłodszych lat wiedzieli, co chcą robić w życiu.

W 2021 roku spółka połączyła siły z partnerem działającym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka Duality Games objęła udziały w zamian za wsparcie merytoryczne, wydawnicze i zleceniodawcze. 

Redakcja Nefs: Nad czym obecnie pracuje White Pig Games? Co udało Wam się osiągnąć w ostatnich miesiącach? 

W trakcie produkcji mamy dwa tytuły. Na początku kwietnia prezentujemy drugi prototyp Plane Accident naszemu wydawcy. Zakładamy, że w połowie czerwca będziemy mieli gotowe grywalne demo, które chcemy opublikować na Steam. Obecny wynik WL na Steam to 4 236. Drugi tytuł to Radiance. Obecnie trwają zaawansowane prace nad prototypem gry. Również na początku kwietnia prezentujemy wydawcy poszczególne mechaniki rozgrywki. Zakończenie prac nad prototypem zakładamy na maj 2022. Grywalne demo chcemy zaprezentować jesienią 2022. Obecny wynik WL na Steam to 16 203. Opublikowaliśmy również zapowiedzi do gier Save Yourself! oraz Whisky Bottler. Najważniejszym wydarzeniem ostatnich miesięcy, jest jednak poprawne złożenie papierów do sądu w celu przekształcenia spółki w spółkę akcyjną.

Redakcja Nefs: Kiedy planujecie premiery?

Premierę Plane Accident w formule EA planujemy jesienią 2022 roku, a Radiance chcemy mieć gotowe pod koniec 2022 roku. Dalsze prace nad projektami planujemy po opublikowaniu dwóch pierwszych tytułów. 

Redakcja Nefs: Tworzycie wciągające fabuły, które zaskoczą nawet doświadczonych graczy. Na czym skupiają się fabuły Plane Accident i Radiance, które wkrótce zadebiutują na rynku? 

Plane Accident to gratka dla fanów lotnictwa. Gracz wciela się w postać inspektora ds. katastrof lotniczych i jego zadaniem jest poznać przyczyny katastrofy w małej miejscowości. Musi zabezpieczyć jak największą ilość dowodów – szczątków maszyn oraz innych przedmiotów, a także posłuchać zeznań świadków. Każde zdarzenie jest inne. Fabuła zaskakuje zwrotami akcji, a warstwa graficzna pozwala przenieść się do małego miasteczka. Połączenie lotnictwa z zagadką na najwyższym poziomie. Z kolei Radiance pozwala wczuć się w rolę zarządcę elektrowni jądrowej. W skorumpowanym świecie Radovii połowa budżetu na budowę zakładu zniknęła. Główny bohater Ivan współpracując z niewykształconą załogą czuwa nad działaniem elektrowni. Fabuła wciąga w świat skomplikowanych awarii, romansów z bufetową i intryg zarządców.  

Redakcja Nefs: Projektujecie wyłącznie własne gry, czy działacie również w segmencie wydawniczym? 

Obecnie White Pig Games koncentruje się wyłącznie na produkcji własnych gier. Wydawaniem gotowych projektów ma się zająć Duality Games. 

Redakcja Nefs: Ile osób liczy Wasz zespół? Planujecie rozbudowę w najbliższym czasie? 

Nasz Core Team składa się z 4 osób: game designera, dwóch programistów oraz grafika. Stale współpracujemy z krakowskim studiem (3 osoby) oraz posiłkujemy się zlecaniem zadań sprawdzonym freelancerom (4-5 osób). Chcielibyśmy poszerzyć nasz zespół o dodatkowe 2-3 osoby (programista, asset manager, level designer), ale wstrzymujemy się z decyzją do uzyskania dodatkowych środków finansowych. 

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

Aniołowie biznesu – kim są i jak wspierają młode biznesy?

Następny Wpis

Otwarcie rynku kredytów w UE? Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu składa wniosek do Komisji Europejskiej

Powiązane wpisy

Electrician Simulator od Gaming Factory z sukcesem debiutuje na platformie Steam

21 września 2022 roku na platformie Steam zadebiutowała pozycja od Gaming Factory. Electrician Simulator to symulator pracy elektryka, który ma szansę rozwijać rodzinną firmę. Chociaż tytuł jest dostępny zaledwie kilka dni już zbiera dobre oceny od graczy. Aż 82 proc. osób, które sprawdziło Electrician Simulator zostawiło pozytywną opinię na platformie Steam.
Więcej

5 pytań do 100 Games. Współpraca z Ultimate Games i rozwój własnych tytułów

Portowanie gier to jeden z filarów działalności 100 Games. Spółka systematycznie rozbudowuje ten pion współpracując z m.in. z Ultimate Games. W każdym tygodniu portfolio portowanych tytułów powiększa się o kilka, a nawet kilkanaście gier. Zapytaliśmy 100 Games, jak układa się współpraca z Ultimate Games, które produkcje zadebiutują jako pierwsze oraz jakie mają plany na najbliższy kwartał.
Więcej

Metaverse, innowacje i konkurencyjność w branży gier. Główne motory napędowe gamingu

Eksperci szacują, że w wynikach za 2022 r. dla sektora gamingu prawdopodobnie można będzie zauważyć spadek w porównaniu do roku ubiegłego. Niewielkie spowolnienie nie wpłynie jednak na realizację globalnego celu założonego na 2025 r., jakim jest 211 mld dolarów. W Polsce po gry sięga nawet 20 mln odbiorców, jak podaje raport The Game Industry of Poland 2021. Jakie są najważniejsze motywatory, które w najbliższych latach będą kształtować gaming?
Więcej
Dołącz do naszej
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy inwestowania i ciekawostki z rynku.
społeczności
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA