5 pytań do: Manager Games. Produkcja gier manager i tycoon

Manager Games specjalizuje się w produkcji i wydawnictwie gier z segmentu manager/tycoon. Spółka dywersyfikuje działania łącząc pracę nad kilkoma projektami jednocześnie. Manager Games tworzy i wydaje gry zarówno na komputery, jak i konsole. Produkcje sprzedawane są globalnie za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej. Spółka systematycznie odnotowuje kolejne sukcesy w branży gier.

Manager Games należy do Grupy Kapitałowej Ultimate Games – producenta i wydawcy gier wideo notowanego na giełdzie papierów wartościowych. Produkcje spółki pozwalają wcielić się w rekina biznesu bez formalności związanych z Urzędem Skarbowym czy ZUS. 9 marca zadebiutowało Drill Deal – Oil Tycoon – nowa strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza platformą wiertniczą i buduje wydobywczą potęgę. 

Redakcja Nefs: Co udało się osiągnąć Manager Games w ciągu ostatnich miesięcy? 

Manager Games: W grudniu 2021 roku opublikowaliśmy trailer Car Mechanic Manager 2023, czyli naszej flagowej produkcji. W marcu odbyła się premiera Drill Deal – Oil Tycoon na PC. W ciągu 2 tygodni sprzedało się ponad 4 000 egzemplarzy. Produkcja zyskała również 77% pozytywnych recenzji. W kwietniu planujemy publikację trailera Bike Mechanic Simulator 2023. Zaczynamy również pracę nad grą City Rebuilder – trailer jest gotowy jednak ze względu na sytuację na Ukrainie zastanawiamy się na przesunięciem publikacji w czasie. 

Redakcja Nefs: Produkujecie własne gry, a może koncentrujecie się na segmencie wydawniczym?

Manager Games: Gry Bike Mechanic Simulator, Car Mechanic Manager i City Rebuilder są realizowane na podstawie umów z twórcami wraz z przekazaniem autorskich praw majątkowych na rzecz Manager Games. W przypadku Drill Deal pełnimy rolę współwydawcy.

Redakcja Nefs: Który z wydanych projektów osiągnął najlepsze wyniki sprzedażowe? 

Manager Games: Dotychczas pierwszy projekt – Drill Deal z wynikiem zysku netto na poziomie 34,273 dolarów (Lifetime Steam). 

Redakcja Nefs: Jak wygląda zespół Manager Games? Planujecie rekrutacje w najbliższym czasie?

Manager Games: Nie zatrudniamy członków zespołu bezpośrednio w spółce. Współpracujemy z zespołami na podstawie umów cywilno-prawnych. Rozważamy budowę wewnętrznego zespołu w kolejnych produkcjach. 

Redakcja Nefs: Na których produkcjach będziecie koncentrować się w najbliższym kwartale?

Manager Games: Przede wszystkim flagowa produkcja, czyli Car Mechanic Manager 2023. Gra typu tycoon management pozwala wcielić się we właściciela warsztatu samochodowego. Gracz buduje, rozwija i modernizuje warsztat,aby utrzymać świetną reputację i pozyskać rzeszę klientów. Drugi projekt to Bike Mechanic Simulator 2023 oraz City Rebuilder.

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

5 pytań do 100 Games. Współpraca z Ultimate Games i rozwój własnych tytułów

Następny Wpis

Jak działać bez finansowania zewnętrznego? Bootstrapping w praktyce

Powiązane wpisy

Ucieczka od rzeczywistości czy rozrywka dla każdego? Symulatory coraz popularniejsze

Lockdown i kwarantanna zamknęły nas na wiele dni, a nawet tygodni w domach. Co robić, kiedy nadrobiliśmy już wszystkie książkowe i serialowe zaległości? Wiele osób zaczęło szukać rozrywki w wirtualnej rzeczywistości. Jedną z kategorii, która zyskuje coraz większą popularność są symulatory. Rozwiąż zagadkę katastrofy lotniczej, kieruj elektrownią jądrową albo… poprowadź destylarnię whiskey. Dlaczego chętnie sięgamy po gry symulacyjne?
Więcej
Dołącz do naszej
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy inwestowania i ciekawostki z rynku.
społeczności
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA