5 pytań do: Cave Games. Udany debiut i kolejne projekty

Cave Games tworzy gry na platformy Nintendo Switch oraz Steam (PC). Zespół projektantów i deweloperów ma na koncie pierwsze sukcesy m.in. debiut pierwszego tytułu. Crave Games posiada status oficjalnego wydawcy oraz developera gier na platformę Nintendo Switch.

16 marca 2022 spółka w wyniku przekształcenia zmieniła dotychczasową formę prawną na spółkę akcyjną. Cave Games planuje również wejście na rynek Newconnect oraz rozwija kolejne projekty. Już wkrótce na rynku ukaże się gra łącząca zagadkową fabułę z elementami przygodowymi – Little Devil.  

Redakcja Nefs: Co udało się osiągnąć Crave Games w ciągu ostatnich miesięcy?  

Pod koniec 2021 roku podpisaliśmy umowę licencyjną na sprzedaż tytułu Pandemic Shooter z No Gravity Games – spółką notowaną na Newconnect. Premiera tytułu miała miejsce 27 stycznia 2022 roku. Obecnie jesteśmy na etapie zaawansowanych prac nad drugim tytułem – Little Devil. 

Redakcja Nefs: Który z wydanych projektów osiągnął najlepsze wyniki sprzedażowe? 

W pierwszym tygodniu po premierze Pandemic Shooter sprzedał się w ilości ponad 1 000 kopii. Gra to action-shooter z komediowymi akcentami. Akcja rozgrywa się współcześnie, a świat spotyka zaraza rozpoczynająca pandemię zombie. Objawy i gwałtowny przebieg zaskakują ludzkość. Gracz musi zmierzyć się nie tylko z pandemią, ale również siłami  potężniejszymi i bardziej złowrogimi, niż hordy rozzłoszczonych nieumarłych.

Redakcja Nefs: Produkujecie własne gry, a może koncentrujecie się na segmencie wydawniczym?

Obecnie koncentrujemy się przede wszystkim na produkcji własnych gier, ale w przyszłości wraz z rozwojem, planujemy także rozszerzyć działalność.

Redakcja Nefs: Jakie macie plany na najbliższy kwartał? 

Skupiamy się przede wszystkim na drugim tytule – Little Devil. Dążymy do podpisania umowy z wydawcą w drugim kwartale 2022 roku. Premierę planujemy na trzeci kwartał roku. Little Devil to gra o krnąbrnym dziecku adoptowanym przez kolejnych i kolejnych nieodpowiednich rodziców zastępczych. W dziecku budzi się ukryty diabeł. Gracz wciela się w głównego bohatera, który robi psikusy i żarty opiekunom. Little Devil to gra zagadkowa z elementami przygodowymi. 

Redakcja Nefs: Jak wygląda zespół Cave Games? Planujecie rekrutacje w najbliższym czasie? 

Obecnie zespół tworzy 5 osób, ale wraz z realizacją planów zakładanych na rok 2022 planujemy zwiększyć liczbę pracowników. 

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

Gaming Factory ma porozumienie dotyczące rozwiązania umowy z Titanite Games

Następny Wpis

Aniołowie biznesu – kim są i jak wspierają młode biznesy?

Powiązane wpisy

Drill Deal – Oil Tycoon zadebiutuje na PC już 9 marca

Drill Deal – Oil Tycoon, nowa strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza platformą wiertniczą i buduje wydobywczą potęgę. Tytuł oferuje m.in. zróżnicowaną rozgrywkę, humorystyczny klimat oraz uroczą grafikę wokselową. W ciągu kilku kolejnych miesięcy Drill Deal – Oil Tycoon ma trafić też na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.
Więcej

Gra w ZIELONE – CZERWONE? NIEBIESKIE!

SZACH MACH #3: Wojna konsol - spopularyzowana (nieoficjalna) nazwa rywalizacji pomiędzy firmami Sony (określani, jako Niebiescy) oraz Microsoft (Zieloni) w sektorze Game Dev. Wynika to z faktu, iż w każdej generacji gdzie owe firmy rywalizują, wypuszczają swoje konsole w podobnym czasie. Warto zaznaczyć, że Nintendo (Czerwoni) nie bywają wymieniani w tym kontekście. Wynika to z odmienności fanbase’u firmy oraz wypuszczania konsol w odrębnych terminach niż Zieloni czy Niebiescy.
Więcej

4 pomysły na skuteczny gaming marketing

Branża gamingowa odnotowuje kolejne rekordy. W Polsce niemal 20 mln osób regularnie sięga po gry na różnych platformach - wynika z raportu The Game Industry of Poland 2021. Coraz więcej marek dostrzega potencjał gamingu w komunikacji marketingowej. Pandemia i konieczność zwrócenia się w stronę wirtualnego świata przyspieszyły rozwój gaming marketingu.
Więcej
Dołącz do naszej
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy inwestowania i ciekawostki z rynku.
społeczności
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA