5 pytań do 100 Games. Współpraca z Ultimate Games i rozwój własnych tytułów

Portowanie gier to jeden z filarów działalności 100 Games. Spółka systematycznie rozbudowuje ten pion współpracując z m.in. z Ultimate Games. W każdym tygodniu portfolio portowanych tytułów powiększa się o kilka, a nawet kilkanaście gier. Zapytaliśmy 100 Games, jak układa się współpraca z Ultimate Games, które produkcje zadebiutują jako pierwsze oraz jakie mają plany na najbliższy kwartał.

100 Games dba również o najwyższą jakość gier partnerów działając w ramach QA i consultingu. Nie tylko wyszukuje błędy oraz ich przyczyny, ale dostarcza również pełną wiedzę na temat stanu projektów i potencjalnych zagrożeń. Zespół miłośników gier rozwija również własne produkcje. 

Redakcja Nefs: Współpraca z Ultimate Games, portowanie, QA i consulting, a do tego rozwój własnych tytułów. 100 Games nie zwalnia tempa. Na czym obecnie koncentrujecie się przede wszystkim? Jakie sukcesy odnotowała spółka w ostatnim czasie?

100 Games: Systematycznie rozbudowujemy pion portingowy spółki. Obecnie wykonujemy kilkanaście portów gier dla wydawcy Ultimate Games, między innymi: Motorcycle Mechanic Simulator 2021 (NIN Switch), Mad Experiments Escape Room (multiplatform multiplayer i NIN Switch), Demon’s Residence (Switch) czy Hundred Fires (Switch). W każdym tygodniu powiększamy portfolio portowanych tytułów o kilka, a nawet kilkanaście tytułów. Rozwijamy również własne tytuły korzystając z wiedzy i doświadczenia zdobytego dzięki współpracy z dużymi wydawcami. 

Jakie macie plany na najbliższy kwartał – dalszy rozwój współpracy z Ultimate Games, własne tytuły, a może nowe projekty? 

100 Games:  Nasza współpraca z Ultimate Games rozwija się dynamicznie. W najbliższym kwartale planujemy wykonać minimum 100 portów gier na platformy Nintendo Switch oraz XBOX, które pojawią się sklepie wydawcy. Chcemy również skoncentrować się na własnych tytułach, ale sukcesywnie powiększamy również portfolio klientów, którzy powierzają swoje tytuły naszemu działowi QA & project consulting.

Które tytuły zadebiutują jako pierwsze? 

100 Games: W produkcji mamy cztery tytuły, które wyda spółka Ultimate Games. Najbardziej zaawansowane prace dotyczą horroru Kidnap Me i roguelike SpellDash. 

Obecnie rozbudowujemy scope gry i zwiększamy zawartość Kidnap Me. Jesteśmy również w trakcie reworka graficznego, który pozwoli osiągnąć lepszą impresję gry. Z kolei w SpellDash rozwijamy rework graficzny oraz ilości leveli – zwiększamy zawartość gry w stosunku do pierwotnie zakładanej. 

Natomiast Elfin to gra platformowa, produkowana in-house’owo, obecnie prace są na wczesnym etapie produkcji na poziomie prototypowania mechanik. Z kolei do True Virus odkupiliśmy prawa od naszego partnera – Games Box. Obecnie pracujemy  nad zwiększeniem zawartości gry. 

Imponujące plany. Czekamy z niecierpliwością. Ile osób liczy wasz zespół? Planujecie rekrutacje? 

100 Games: 100 Games to obecnie 6 osób. Chcemy zwiększyć zespół developerski, odpowiedzialny za produkcję portów i development własnych tytułów.

Na koniec – najważniejsze wartości 100 Games. Czym kierujecie się podczas codziennej pracy? 

100 Games: Na każdym etapie skupiamy się przede wszystkim na osobach, które sięgną po nasze produkcje. Oprócz tego, że działamy jako spółka jesteśmy również graczami. Pracujemy nad projektami, w które sami chcemy grać. Biznesowo liczą się dla nas wiedza i doświadczenie, które zdobywamy dzięki współpracy z największymi producentami gier w Polsce i na świecie. 

Total
2
Shares
Poprzedni wpis

Inwestowanie w studia gier. Czy to są bezpieczne inwestycje?

Następny Wpis

5 pytań do: Manager Games. Produkcja gier manager i tycoon

Powiązane wpisy

Czas na złotą erę streamingu? 3 kierunki rozwoju branży gamingowej

Gaming to jedna z najszybciej rozwijających się branż w segmencie cyfrowej rozrywki. Co roku odnotowuje kolejne rekordy, a na rynku pojawia się coraz więcej wysokiej jakości produkcji dla graczy w każdym wieku. W jakim kierunku rozwija się rynek gier? Popularnością cieszą się niemal wszystkie typy gamingowej rozrywki - od klasycznych produkcji na konsole, przez mobile aż po VR i streaming.
Więcej

Wirtualna rzeczywistość wkracza do realu

Świeżo po publikacji raportu finansowego Facebooka wielu inwestorów i użytkowników zastanawia się, czy to początek końca największej platformy społecznościowej na świecie. Mark Zuckerberg nie składa jednak broni. Już jakiś czas temu zapowiedział plany podboju metawersum, wyrazem czego była zmiana nazwy jego spółki na Meta.
Więcej
Dołącz do naszej
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy inwestowania i ciekawostki z rynku.
społeczności
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA