fbpx

Studio Vector, czyli efektywne zarządzanie nieruchomościami

Avatar photo
Studio Vector tworzy i rozwija innowacyjne narzędzia wspierające optymalizację procesów zarządzania nieruchomościami. W ostatnim czasie spółka pozyskała łącznie niemal 9,8 mln zł na rozwój innowacyjnych projektów. W procesie oceny wniosków o dofinansowanie znajdują się projekty o wartości ponad 10 mln zł.

Optymalizacja kosztów funkcjonowania nieruchomości, doskonalenie procesów czy zwiększenie efektywności wykorzystania powierzchni i zasobów to jedne z największych wyzwań zarządców budynków. Profesjonalny nadzór nad funkcjonowaniem nieruchomości wymaga wiedzy z wielu dziedzin. Rozwiązania oferowane przez Studio Vector udowadniają, że nowe technologie mogą służyć również budynkom.

Innowacyjne narzędzia w służbie nieruchomości 

Studio Vector to spółka technologiczna tworząca innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Dostarcza aplikacje wspierające zarządzanie nieruchomościami – hotelami, biurami, placówkami edukacyjnymi czy sportowymi.  Specjalizuje się w usługach optymalizacji kosztów, doskonalenia procesów i optymalnym wykorzystaniu powierzchni i zasobów. Wspiera właścicieli i zarządców nieruchomości w całej Polsce. 

Platforma AIBS (artificial intelligence based services) to narzędzie służące do zarządzania nieruchomościami powierzchniami, budynkami, kompleksami budynków i miastami – dostępna z każdego miejsca na świecie i dowolnego urządzenia. Platforma pozwala również na monitoring parametrów i danych z przestrzeni, obiektów oraz miast w czasie rzeczywistym, np. zużycie wody. Zapewnia również system powiadomień i stały dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje dane i czujniki IoT umożliwiające komunikację i gromadzenie danych do efektywnego zarządzania przestrzenią i obiektami. 

SYMESTE wirtualny symulator budynków to oprogramowanie dla profesjonalistów, które rozszerza programy edukacyjne realizowane przez uczelnie wyższe i profesjonalne firmy. 

Akademia Efektywnego Zarządzania Nieruchomościami to projekt, którego celem jest dostarczanie aktualnej wiedzy i rozwijanie kompetencji z zakresu zarządzania nieruchomościami. Studio Vector prowadzi szkolenia w takich obszarach jak m.in. przygotowanie planu zarządzania, zarządzanie obsługą techniczną nieruchomości czy bezpieczna nieruchomość. 

Kolejny krok na drodze w rozwoju technologii przyszłości 

Studio Vector zostało zarejestrowane 25 lipca 2017 roku. W lutym 2021 roku spółka pozyskała inwestora finansowego i w związku z przyjętym programem inwestycyjnym przekształciła się w spółkę akcyjną 23 lutego 2022 roku. Studio Vector pozyskało niemal 9,8 mln zł na rozwój innowacji, a w procesie oceny wniosków o dofinansowanie znajdują się projekty o wartości ponad 10 mln zł. Studio Vector współpracuje z m.in. narodowym Centrum Badań i Rozwoju, AIUT, Stratego, Flash Ventures oraz PREALS. 

Spółka zakończyła realizację projektu mającego na celu stworzenie stymulatora edukacyjnego bazującego na połączeniu wizualizacji 3D nieruchomości, modułów systemu zarządzania oraz algorytmów sztucznej inteligencji wspierających procesy zarządcze. 

Symulator umożliwia zarządzanie: 

 • hotelem, 
 • biurowcem, 
 • budynkiem administracji publicznej, 
 • obiektem sportowo-rekreacyjnym, 
 • placówką oświatową. 

Czym wyróżnia się symulator Studio Vector? 

 • Projekt zapewnia realne odwzorowanie działania oraz wyglądu 5 typów budynków – możliwe jest również generowanie kolejnych budynków; 
 • Rozbudowany interfejs inspirowany autorską metodyka optymalizacji nieruchomości; 
 • Dynamika gry uwzględnia zmienność parametrów budynków oraz otoczenia miejskiego;
 • Algorytmy sztucznej inteligencji zapewniają niepowtarzalność każdej rozgrywki; 
 • Multilanguage – wiele wersji językowych. 

Obecnie Studio Vector pracuje nad projektem wielomodułowego systemu optymalizacji zarządzania bezpieczeństwem epidemicznym budynków użyteczności publicznej. 

Projekt Bezpieczeństwo Epidemiczne składa się z trzech etapów o charakterze rozwojowym – etap 1 trwa 6 miesięcy i wiąże się z kosztami kwalifikowanymi na poziomie 1 459 691 zł, etap 2 – 12 miesięcy i 2 919 282 zł, etap 3 – 6 miesięcy i 1 459 691 zł. 

System składa się z: 

 • projektu i kontroli wymagań systemu (architektura), 
 • opisania propozycji wartości dla klienta (model biznesowy), 
 • stworzenia metodyki w formie opisów wymagań funkcjonalnych procesu (metodyka),
 • opisania algorytmu dla danych zasilających (sztuczna inteligencja), 
 • opisania rekomendacji (rekomendacje), 
 • przeglądu i wyboru urządzeń do monitorowania w połączeniu z systemem (systemy wizyjne i IoT), 
 • opisania sposobu – procesu funkcjonowania modelu budynku (model 2D). 

Dowiedź się więcej na https://studiovector.pl/.

Total
10
Shares
Poprzedni wpis

Płatności gotówkowe i bezgotówkowe 2022. Limity i zasady obowiązujące na rynku

Następny Wpis

Premiera Unreal Engine 5

Powiązane wpisy

Przemysł 4.0 – czym jest i jakie korzyści zapewni?

Przemysł 4.0, czyli czwarta rewolucja przemysłowa staje się rzeczywistością. Transformacja cyfrowa dotyka różnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw w tym również aspektów produkcyjnych, a także organizacyjnych. Nowe technologie w przemyśle to szereg korzyści dotyczących produkcji, relacji z klientami czy konkurencyjności. Globalna cyfryzacja zmienia metody produkcji pozwalając na lepsze dopasowanie do oczekiwań nabywców. Zmieniają się rynki oraz sposoby prowadzenia działalności.
Avatar photo
Więcej