fbpx

Ruszyło Orange 5G Lab. Firmy poznają działanie sieci 5G w praktyce

Avatar photo
Pod koniec kwietnia Orange Polska otworzyło pierwszą polską siedzibę Orange 5G Lab. Warszawska przestrzeń łączy prezentację i promocję rozwiązań 5G z edukacją oraz miejscem do nawiązywania kontaktów biznesowych. Przedsiębiorcy mają szansę przekonać się w praktyce, jak działają prywatne sieci mobilne tworzone na potrzeby firm.

Symulator stacji roboczej VR, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość czy rozwiązania sztucznej inteligencji – Orange 5G Lab to wyjątkowa przestrzeń pozwalająca poznać działanie 5G. Orange podkreśla znaczenie sieci w rozwoju firm przyszłości. Największy operator komórkowy w Polsce i jeden z największych dostawców Internetu oferuje prywatne sieci mobilne – komercyjne sieci kampusowe. Przedsiębiorcy mają szansę sprawdzić działanie sieci w siedzibie Orange 5G Lab. Placówki działają również w innych państwach Europy – Rumunii czy Francji. 

Czym jest Orange 5G Lab?

Orange 5G Lab to miejsce odpowiadające na rosnące zainteresowanie siecią wśród przedsiębiorców. Z badań przeprowadzonych przez spółkę we współpracy z Dynata w lutym br. wynika, że aż 85 proc. firm postrzega 5G jako korzyść dla biznesu. Przedsiębiorcy w Polsce uważają, że potencjał rozwoju sieci leży po stronie operatorów telekomunikacyjnych, którzy wspierają przedsiębiorstwa we wdrażaniu i rozwoju. 

Orange koncentruje się m.in. na tworzeniu, rozbudowie oraz inwestycjach w sieć nowej generacji. Grupa ekspertów współpracuje i aktywnie uczestniczy w dostarczaniu rozwiązań sieciowych dopasowanych do indywidualnych klientów. Grupa Orange podkreśla znaczenie, jakie odgrywa nowoczesna sieć 5G w rozwoju możliwości biznesowych przedsiębiorstw. 

Jak wygląda studio Orange 5G Lab?

Orange przygotowało przestrzeń szkoleniową w wirtualnym symulatorze stacji roboczej VR. Wirtualna rzeczywistość sprawdzi się m.in. podczas szkolenia pracowników. W Orange 5G Lab prezentowane są rozwiązania 5G wykorzystujące nową technologię – oprócz VR również rozszerzoną rzeczywistość oraz sztuczną inteligencję. 

Zaprojektowano również strefę monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym czy przestrzeń dedykowaną autonomicznym robotom mobilnym. W Orange 5G Lab wykorzystywana jest sieć o częstotliwości 3,6 GHz. 

Miejsce to także przestrzeń do nawiązywania relacji biznesowych oraz popularyzacji rozwiązań z zakresu nowych technologii. Eksperci Orange edukują na temat korzyści i możliwości płynących z wykorzystania 5G. Zapewniają przestrzeń do szkoleń i rozwoju nowych kompetencji związanych z Przemysłem 4.0.

Orange Fab – program dla startupów 

Orange organizuje również przestrzeń do komunikacji biznesowej w zakresie innowacji technologicznych i nie tylko. Orange Farb to miejsce do kreowania oraz testowania innowacyjnych rozwiązań czerpiących z sieci 5G. Spółki zyskują wsparcie biznesowe oraz technologiczne od ekspertów i mentorów. Środowisko technologiczne Orange sprzyja rozwijaniu nowych produktów i pomysłów biznesowych. Uczestnicy programu mają możliwość skalowania produktu na rynku międzynarodowym w ramach sieci 18 Orange Fab. 

5G szyte na miarę potrzeb biznesu 

Jednym z przykładów skutecznego wdrożenia rozwiązania jest fabryka Nokii w Bydgoszczy. Dostawca stworzył prywatną sieć 5G i 4G w wersji przemysłowej. Sieć kampusowa działa na terenie fabryki, ale również w centrum badawczo-rozwojowym. Łączna powierzchnia obejmowana działaniem to 13 000 m2. 

Orange wykorzystało serwer brzegowy, który pozwala na konfigurację, zarządzanie oraz monitorowanie sieci. W obszarze serwera przechowywane i przetwarzane są dane. Dostawca zaprezentował również prywatną platformą aplikacyjną – Nokia Digital Automation Cloud. 

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Dostawy gazu z Rosji wstrzymane. Jakie skutki odczują Polacy?

Następny Wpis

Popyt na mieszkania w Europie wciąż rośnie. Rynek z rekordowym wynikiem

Powiązane wpisy

WIRON czyli nowy wskaźnik zamiast WIBOR. Co warto wiedzieć?

WIRON (wcześniej WIRD) ma zastąpić wskaźnik WIBOR wskazuje Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej (KS NGR) ds. wskaźników. Zmiana czynnika wpływającego na wysokość oprocentowania kredytów ma sprawić, że wysokie raty spadną. Wielu ekspertów zwraca jednak uwagę, że rozwiązanie nie jest tak proste, jak się wydaje. Co warto wiedzieć o nowym wskaźniku?
Avatar photo
Więcej
public relations

Public Relations. Jak zmieni Twój biznes?

Trudno wyobrazić sobie firmę, która osiąga wysokie wyniki finansowe i realizuje założone cele bez lojalnych klientów i poparcia środowiska zewnętrznego oraz wewnętrznego. Narzędzia wykorzystywane przez Public Relations pozwalają nawiązać długofalowe relacje i zyskać publiczność pozytywnie nastawioną do podejmowanych działań. Kształtowanie wizerunku to ciągła praca. W dynamicznym otoczeniu nic nie jest dane raz na zawsze.
Avatar photo
Więcej

Kim jest product owner?

Product owner to osoba odpowiedzialna za proces tworzenia produktu w branży IT. Jest jednym z filarów interdyscyplinarnego zespołu Scrumowego, który pracuje nad rozwiązaniem dla klienta. Produktem może być np. platforma internetowa, oprogramowanie albo aplikacja. Czym zajmuje się product owner i jaką rolę pełni w zespole?
Avatar photo
Więcej