fbpx

Ruszyło Orange 5G Lab. Firmy poznają działanie sieci 5G w praktyce

Avatar photo
Pod koniec kwietnia Orange Polska otworzyło pierwszą polską siedzibę Orange 5G Lab. Warszawska przestrzeń łączy prezentację i promocję rozwiązań 5G z edukacją oraz miejscem do nawiązywania kontaktów biznesowych. Przedsiębiorcy mają szansę przekonać się w praktyce, jak działają prywatne sieci mobilne tworzone na potrzeby firm.

Symulator stacji roboczej VR, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość czy rozwiązania sztucznej inteligencji – Orange 5G Lab to wyjątkowa przestrzeń pozwalająca poznać działanie 5G. Orange podkreśla znaczenie sieci w rozwoju firm przyszłości. Największy operator komórkowy w Polsce i jeden z największych dostawców Internetu oferuje prywatne sieci mobilne – komercyjne sieci kampusowe. Przedsiębiorcy mają szansę sprawdzić działanie sieci w siedzibie Orange 5G Lab. Placówki działają również w innych państwach Europy – Rumunii czy Francji. 

Czym jest Orange 5G Lab?

Orange 5G Lab to miejsce odpowiadające na rosnące zainteresowanie siecią wśród przedsiębiorców. Z badań przeprowadzonych przez spółkę we współpracy z Dynata w lutym br. wynika, że aż 85 proc. firm postrzega 5G jako korzyść dla biznesu. Przedsiębiorcy w Polsce uważają, że potencjał rozwoju sieci leży po stronie operatorów telekomunikacyjnych, którzy wspierają przedsiębiorstwa we wdrażaniu i rozwoju. 

Orange koncentruje się m.in. na tworzeniu, rozbudowie oraz inwestycjach w sieć nowej generacji. Grupa ekspertów współpracuje i aktywnie uczestniczy w dostarczaniu rozwiązań sieciowych dopasowanych do indywidualnych klientów. Grupa Orange podkreśla znaczenie, jakie odgrywa nowoczesna sieć 5G w rozwoju możliwości biznesowych przedsiębiorstw. 

Jak wygląda studio Orange 5G Lab?

Orange przygotowało przestrzeń szkoleniową w wirtualnym symulatorze stacji roboczej VR. Wirtualna rzeczywistość sprawdzi się m.in. podczas szkolenia pracowników. W Orange 5G Lab prezentowane są rozwiązania 5G wykorzystujące nową technologię – oprócz VR również rozszerzoną rzeczywistość oraz sztuczną inteligencję. 

Zaprojektowano również strefę monitoringu zasobów w czasie rzeczywistym czy przestrzeń dedykowaną autonomicznym robotom mobilnym. W Orange 5G Lab wykorzystywana jest sieć o częstotliwości 3,6 GHz. 

Miejsce to także przestrzeń do nawiązywania relacji biznesowych oraz popularyzacji rozwiązań z zakresu nowych technologii. Eksperci Orange edukują na temat korzyści i możliwości płynących z wykorzystania 5G. Zapewniają przestrzeń do szkoleń i rozwoju nowych kompetencji związanych z Przemysłem 4.0.

Orange Fab – program dla startupów 

Orange organizuje również przestrzeń do komunikacji biznesowej w zakresie innowacji technologicznych i nie tylko. Orange Farb to miejsce do kreowania oraz testowania innowacyjnych rozwiązań czerpiących z sieci 5G. Spółki zyskują wsparcie biznesowe oraz technologiczne od ekspertów i mentorów. Środowisko technologiczne Orange sprzyja rozwijaniu nowych produktów i pomysłów biznesowych. Uczestnicy programu mają możliwość skalowania produktu na rynku międzynarodowym w ramach sieci 18 Orange Fab. 

5G szyte na miarę potrzeb biznesu 

Jednym z przykładów skutecznego wdrożenia rozwiązania jest fabryka Nokii w Bydgoszczy. Dostawca stworzył prywatną sieć 5G i 4G w wersji przemysłowej. Sieć kampusowa działa na terenie fabryki, ale również w centrum badawczo-rozwojowym. Łączna powierzchnia obejmowana działaniem to 13 000 m2. 

Orange wykorzystało serwer brzegowy, który pozwala na konfigurację, zarządzanie oraz monitorowanie sieci. W obszarze serwera przechowywane i przetwarzane są dane. Dostawca zaprezentował również prywatną platformą aplikacyjną – Nokia Digital Automation Cloud. 

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Dostawy gazu z Rosji wstrzymane. Jakie skutki odczują Polacy?

Następny Wpis

Popyt na mieszkania w Europie wciąż rośnie. Rynek z rekordowym wynikiem

Powiązane wpisy

Pitch deck u polskich startupów. Jak wyglądają prezentacje inwestorskie?

Dobry pitch deck to pierwszy krok w przekonaniu inwestora do zaangażowania kapitału w pomysł. W prezentacjach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące projektu, ale również organizatorów. Wiele poradników wskazuje na duże znaczenie dodatkowych materiałów - elementów graficznych, badań rynkowych i konsumenckich czy wizualizacji oraz biznesplanu. Jak wyglądają prezentacje inwestorskie w praktyce? PFR Ventures przeanalizowało 131 pitch decków, a wyniki przedstawiono w raporcie Analiza prezentacji inwestorskich polskich startupów.
Avatar photo
Więcej

Sprzedaż zdalna. Jakich błędów unikać?

Ostatnie zmiany w Kodeksie pracy, które już niedługo wejdą w życie, przypieczętowały obecność pracy zdalnej w przestrzeni biurowej. Coraz więcej pracodawców oferuje możliwość wykonywania obowiązków poza biurem w określonym wymiarze. Zmienił się nie tylko sposób działania, ale również wykorzystywane metody wraz z nowymi przyzwyczajeniami osób. Handlowcy chętnie decydują się na spotkania online oszczędzając tym samym czas nie tylko swój, ale również klientów. Wielu z nich zapomina jednak, że w świecie wirtualnym należy pamiętać o nieco innych elementach niż podczas spotkania twarzą w twarz. Jakie są popularne błędy popełniane przez sprzedawców?
Avatar photo
Więcej