fbpx

Rewolucja w transmisji danych. IOTeam z innowacyjną Kartą Super SIM

Avatar photo
Internet Rzeczy to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Obecnie nawet 25 proc. Polaków korzysta z urządzeń IoT, a wartość rynku rośnie systematycznie z roku na rok. IOTeam prezentuje rozwiązanie szyte na miarę nowoczesnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Innowacyjna karta SIM łączy niskooergetyczą transmisję z rozwiązaniem GSM zapewniając wysokiej jakości transmisję danych.

Wkrótce w Polsce i innych europejskich krajach zostaną wyłączone sieci 2G i 3G. Znaczna część klientów będzie zmuszona wymienić starszy sprzęt na nowy. Większość indywidualnych klientów ma telefony wyposażone w LTE albo 5G, ale rewolucja czeka branżę transportową, w której dużą rolę odgrywa transmisja danych. Jedna karta wyposażona w kilka rodzajów transmisji pozwala na skuteczną komunikację niezależnie od miejsca czy braku zasięgu. 

Karta Super SIM – niezawodna transmisja danych 

Karta SIM stworzona przez IOTeam to pierwsze rozwiązanie tego typu w Polsce. Klient może włączać i wyłączać karty, zawieszać czasowo ich działanie, sprawdzać status zalogowania do sieci, przełączać sieć ręcznie lub określić według własnych reguł automatyczny wybór sieci w zależności od siły parametru, np. sygnału, technologii czy kosztów transmisji. 

Jedna karta z własnym panelem zarządczym, a zmian można dokonywać dynamicznie.  Jest dopasowana do potrzeb urządzenia, odporna na warunki atmosferyczne, z możliwością zdalnej diagnostyki. Zapewnia szybką integrację z istniejącymi systemami i łatwą skalowalność. Karty wykorzystywane są w szeregu dedykowanych urządzeń jak np. gps, videorejestratory, czujniki (np. temperatury), urządzenia wearable, bankomaty czy monitory stanu zdrowia. 

Obecnie technologia 2G oraz 3G popularne wśród urządzeń Machine to Machine wychodzą z użycia. Karta SIM stworzona przez IOTeam łączy niskoenergetyczną transmisję LPWA (Low Power Wide Area) używaną np. w czujnikach oraz transmisję GSM. Daje to wyjątkową swobodę użytkownikowi, zwiększa bezpieczeństwo danych oraz obniża koszty. 

IOTeam kieruje produkt do użytkownika hurtowego, najczęściej posiadającego dziesiątki tysięcy działających urządzeń wykorzystujących transmisję danych. Dużą rolę odgrywa łatwość obsługi, bezpieczeństwo i oszczędność czasu w krytycznych momentach. 

Karty SIM IOTeam działają na całym świecie, wykorzystując sieć ponad 750 operatorów telekomunikacyjnych. 

Jak zarabia IOTeam? – model biznesowy 

Strategia IOTeam pozwala konkurować ofertą cenową i rozwiązaniami technologicznymi. Przychody generuje abonamentowy model oparty na transmisji danych, obsłudze i wdrażaniu kart SIM, a także na sprzedaż urządzeń. Marża jednostkowa na karcie SIM jest niewielka, jednak całościowo często przekracza 40%. 

Spółka wykorzystuje istniejące maszty i nadajniki zamiast budować własne. Łączy całość z serwerami i oprogramowaniem dostarczonym przez Move Telecom oraz własnymi rozwiązaniami. IoTeam jest operatorem MVNO – oferuje swoim klientom usługi na bazie infrastruktury telekomunikacyjnej innego operatora oraz działa wyłącznie na rynku Internetu Rzeczy. Spółka należy do grupy Move Telecom S.A. zyskując tym samym zaplecze do stabilnego rozwoju. 

Zainwestuj w rozwiązanie przyszłości – kampania crowdfundingowa 

Cel założony w kampanii crowdfundingowej to zbiórka od 1 700 520 do 2 109 000 zł przy liczbie udziałów w ofercie 1 532 – 1 900. Wycena pre-money wynosi 9 990 000 zł.

Do końca 2022 roku spółka planuje integracja międzyoperatorską, rozwój platformy, setup fee produkcji SIM oraz wewnętrzne testy. W pierwszym kwartale 2023 roku po serii audytów platforma zostanie uruchomiona. Spółka zamierza osiągnąć break-even point na przełomie 2 i 3 kwartału 2023 roku. Po jego osiągnięciu, dzięki wysokiej marży operacyjnej oraz ponadprzeciętnej marży netto wykorzysta efekt skali do uzyskania zarobków wysokiej jakości. IoTeam opracowało również strategię wyjścia inwestorów. 

W kampanii spółka przedstawiła 5 czynników warunkujących sukces: 

  1. Zdywersyfikowana firma technologiczna u progu komercjalizacji innowacyjnych produktów.
  2. Profesjonalna kadra, łącząca wieloletnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym.
  3. Trendy rynkowe sprzyjające rozwiązaniom IoT w coraz większej ilości sektorów i branż.
  4. Unikatowe rozwiązanie rynkowe.
  5. Stabilny model przychodowy.
Total
9
Shares
Poprzedni wpis

Jak fundusz venture capital wybiera spółkę? 5 kluczowych elementów w procesie decyzyjnym

Następny Wpis

Małe reaktory modułowe pomogą w kryzysie energetycznym?

Powiązane wpisy

Zarobki w IT. 5 najlepiej opłacanych stanowisk w branży

W 2021 roku zapotrzebowanie na pracowników IT ponownie wzrosło. Przyspieszenie procesu digitalizacji i cyfrowej transformacji sprawiło, że firmy musiały zmierzyć się z nowymi wymaganiami. Raport No Fluff Jobs wskazuje, że w każdym miesiącu 2021 roku obserwowano nawet 3 razy więcej nowych ofert niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Którzy specjaliści mogli liczyć na najwyższe wynagrodzenia?
Avatar photo
Więcej