fbpx

Przyłącz się do gry – Cypher Lynx wkracza do akcji

Avatar photo
cypher lynx

Młode przedsiębiorstwa do osiągnięcia sukcesu potrzebują zgrania kilku czynników – zaangażowanego zespołu, znalezienia swojej niszy, a nade wszystko finansowania. Bez kapitału w pewnym momencie trudno jest stawiać kolejne, coraz bardziej innowacyjne kroki.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce branż jest game dev. Doczekał się on nawet własnego indeksu giełdowego WIG-Games. Podobne zmiany zachodzą także na New Connect – alternatywnym rynku obrotu akcjami.

Swoje kroki w tę stronę kieruje kolejny gracz na rynku game dev, czyli Cypher Lynx. Zanim jednak debiut na New Connect, spółka potrzebuje pozyskać finansowanie. Jednym z najlepszych sposobów, z którego obecnie przedsiębiorcy korzystają dość chętnie, jest crowdfunding. Dla Cypher Lynx jest to szansa na pozyskanie środków na rozwój, a dla inwestorów udział w projekcie, który w przyszłości może okazać się sporym sukcesem.

Cypher Lynx – pasja spotyka doświadczenie

Polski game dev ma się bardzo dobrze, a spółki związane z tą branżą rozwijają się w imponującym tempie. Co więcej, rodzimi specjaliści są jednymi z najbardziej szanowanych i najchętniej zatrudnianych na świecie. Nie powinny więc dziwić sukcesy i daleko sięgające plany przedsiębiorstw, które trudnią się rozwojem gier na komputery i konsole.

Jednym z młodszych podmiotów na polskim rynku jest Cypher Lynx – spółka założona w 2014 r. Jako jeden z jej atutów wymienia się zgrany i doświadczony zespół. Tworzą go osoby blisko związane zarówno ze światem biznesu, venture capital, jak i weterani rynku game dev w Polsce.

RPG, tycoon, kooperacja – dla każdego coś ciekawego

Cypher Lynx ma do zaoferowania interesujący zestaw gier. Wśród nich znajdziemy grę kooperacyjną o wysokim poziomie trudności, gdzie naszym zadaniem będzie współpraca z innymi graczami w celu pokonania zagrażających ludzkości wilkołaków i zombie. Zainteresowaniem graczy może cieszyć się także rozbudowane RPG,  w którym nacisk położono na elementy walki. Uwagę warto zwrócić również na propozycję z rodzaju tycoon, gdzie stajemy przed wyzwaniem stworzenia narkotykowego imperium.

To nie jest jednak ostatnie słowo Cypher Lynx. Spółka postawiła sobie nowy cel – Projekt M. Gra jest obecnie w fazie rozwoju. Ma połączyć wirtualną rzeczywistość z niedocenianym w świecie ogólnie pojętej rozrywki tematem chorób psychicznych. Projekt jest na tyle skomplikowany, że zewnętrzne finansowanie zdaje się być niezbędne.

Cel crowdfundingu dla Cypher Lynx

Opisane gry są aktualnie w mniej lub bardziej zaawansowanej fazie rozwoju. Wydanie pierwszej z nich, RPG Ada w wersji na PC, planowane jest na 3 kwartał 2022 roku. Przez kolejne 3 lata spółka planuje regularną aktywność wydawniczą.

Crowdfunding ma umożliwić dalsze prace projektowe, szczególnie w zakresie połączenia gier i wirtualnej rzeczywistości. Ułatwi ona również poszerzenie zespołu Cypher Lynx o światowej klasy specjalistów w dziedzinie game dev.

Co więcej, jeszcze w grudniu tego roku ma rozpocząć się proces przekształcenia obecnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Przewidywanym terminem dopuszczenia Cypher Lynx do obrotu na New Connect jest koniec 2022 roku. Tak duża zmiana organizacyjna wymaga sporych nakładów pracy i zaangażowania właścicieli oraz kadry zarządzającej. Dodatkowy kapitał z pewnością ułatwi przedsięwzięcie.

Emisja Cypher Lynx w liczbach

Wycena pre money spółki wynosi nieco ponad 11 mln złotych – na tyle szacuje się jej wartość przed zaangażowaniem inwestorów. Celem planowanej emisji jest pozyskanie 1 320 000 zł, a liczba udziałów ma wynieść 720. Inwestorzy mają objąć 12% kapitału. Po emisji pozostałe 42% udziałów należeć będzie do Flash Ventures  Sp. z o. o., 42% do Stock Design Piotr Kurkowski, a 4% do Marka Porzeżyńskiego – obecnego Prezesa Zarządu.

Czy game dev to szansa na zyski?

Plany Cypher Lynx są naprawdę ambitne, a propozycje gier warte uwagi. Przykład wielu poprzedników spółki pokazuje, że branża game dev w Polsce ma się bardzo dobrze i potrafi przynieść inwestorom spore zyski. Warto trzymać rękę na pulsie i uważnie przyglądać się rozwojowi Cypher Lynx. Czas pokaże, czy stanie się on jedną z wiodących spółek na rynku. Zadatki z pewnością ma.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Polska wśród najlepszych państw do inwestycji w OZE. Nowy ranking EY

Następny Wpis

PGE, Tauron i Enea łączą siły. Powstaną farmy morskie na Bałtyku

Powiązane wpisy

Rewolucja w transmisji danych. IOTeam z innowacyjną Kartą Super SIM

Internet Rzeczy to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Obecnie nawet 25 proc. Polaków korzysta z urządzeń IoT, a wartość rynku rośnie systematycznie z roku na rok. IOTeam prezentuje rozwiązanie szyte na miarę nowoczesnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Innowacyjna karta SIM łączy niskooergetyczą transmisję z rozwiązaniem GSM zapewniając wysokiej jakości transmisję danych.
Avatar photo
Więcej

Rewolucja w branży gamingowej? Wykorzystanie AI w produkcji gier komputerowych

ChatGPT wciąż nie schodzi z nagłówków. Internauci prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na wykorzystanie modelu opracowanego przez firmę OpenAI. Dużą popularność zdobył eksperyment, w którym ChatGPT został CEO startupu. Do bardziej specjalistycznej pracy oddelegował go reżyser m.in. Diablo: Immortal Wyatt Cheng, czym podzielił się na swoim kanale na YouTube.
Avatar photo
Więcej