fbpx

Przyłącz się do gry – Cypher Lynx wkracza do akcji

Avatar photo
cypher lynx

Młode przedsiębiorstwa do osiągnięcia sukcesu potrzebują zgrania kilku czynników – zaangażowanego zespołu, znalezienia swojej niszy, a nade wszystko finansowania. Bez kapitału w pewnym momencie trudno jest stawiać kolejne, coraz bardziej innowacyjne kroki.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce branż jest game dev. Doczekał się on nawet własnego indeksu giełdowego WIG-Games. Podobne zmiany zachodzą także na New Connect – alternatywnym rynku obrotu akcjami.

Swoje kroki w tę stronę kieruje kolejny gracz na rynku game dev, czyli Cypher Lynx. Zanim jednak debiut na New Connect, spółka potrzebuje pozyskać finansowanie. Jednym z najlepszych sposobów, z którego obecnie przedsiębiorcy korzystają dość chętnie, jest crowdfunding. Dla Cypher Lynx jest to szansa na pozyskanie środków na rozwój, a dla inwestorów udział w projekcie, który w przyszłości może okazać się sporym sukcesem.

Cypher Lynx – pasja spotyka doświadczenie

Polski game dev ma się bardzo dobrze, a spółki związane z tą branżą rozwijają się w imponującym tempie. Co więcej, rodzimi specjaliści są jednymi z najbardziej szanowanych i najchętniej zatrudnianych na świecie. Nie powinny więc dziwić sukcesy i daleko sięgające plany przedsiębiorstw, które trudnią się rozwojem gier na komputery i konsole.

Jednym z młodszych podmiotów na polskim rynku jest Cypher Lynx – spółka założona w 2014 r. Jako jeden z jej atutów wymienia się zgrany i doświadczony zespół. Tworzą go osoby blisko związane zarówno ze światem biznesu, venture capital, jak i weterani rynku game dev w Polsce.

RPG, tycoon, kooperacja – dla każdego coś ciekawego

Cypher Lynx ma do zaoferowania interesujący zestaw gier. Wśród nich znajdziemy grę kooperacyjną o wysokim poziomie trudności, gdzie naszym zadaniem będzie współpraca z innymi graczami w celu pokonania zagrażających ludzkości wilkołaków i zombie. Zainteresowaniem graczy może cieszyć się także rozbudowane RPG,  w którym nacisk położono na elementy walki. Uwagę warto zwrócić również na propozycję z rodzaju tycoon, gdzie stajemy przed wyzwaniem stworzenia narkotykowego imperium.

To nie jest jednak ostatnie słowo Cypher Lynx. Spółka postawiła sobie nowy cel – Projekt M. Gra jest obecnie w fazie rozwoju. Ma połączyć wirtualną rzeczywistość z niedocenianym w świecie ogólnie pojętej rozrywki tematem chorób psychicznych. Projekt jest na tyle skomplikowany, że zewnętrzne finansowanie zdaje się być niezbędne.

Cel crowdfundingu dla Cypher Lynx

Opisane gry są aktualnie w mniej lub bardziej zaawansowanej fazie rozwoju. Wydanie pierwszej z nich, RPG Ada w wersji na PC, planowane jest na 3 kwartał 2022 roku. Przez kolejne 3 lata spółka planuje regularną aktywność wydawniczą.

Crowdfunding ma umożliwić dalsze prace projektowe, szczególnie w zakresie połączenia gier i wirtualnej rzeczywistości. Ułatwi ona również poszerzenie zespołu Cypher Lynx o światowej klasy specjalistów w dziedzinie game dev.

Co więcej, jeszcze w grudniu tego roku ma rozpocząć się proces przekształcenia obecnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Przewidywanym terminem dopuszczenia Cypher Lynx do obrotu na New Connect jest koniec 2022 roku. Tak duża zmiana organizacyjna wymaga sporych nakładów pracy i zaangażowania właścicieli oraz kadry zarządzającej. Dodatkowy kapitał z pewnością ułatwi przedsięwzięcie.

Emisja Cypher Lynx w liczbach

Wycena pre money spółki wynosi nieco ponad 11 mln złotych – na tyle szacuje się jej wartość przed zaangażowaniem inwestorów. Celem planowanej emisji jest pozyskanie 1 320 000 zł, a liczba udziałów ma wynieść 720. Inwestorzy mają objąć 12% kapitału. Po emisji pozostałe 42% udziałów należeć będzie do Flash Ventures  Sp. z o. o., 42% do Stock Design Piotr Kurkowski, a 4% do Marka Porzeżyńskiego – obecnego Prezesa Zarządu.

Czy game dev to szansa na zyski?

Plany Cypher Lynx są naprawdę ambitne, a propozycje gier warte uwagi. Przykład wielu poprzedników spółki pokazuje, że branża game dev w Polsce ma się bardzo dobrze i potrafi przynieść inwestorom spore zyski. Warto trzymać rękę na pulsie i uważnie przyglądać się rozwojowi Cypher Lynx. Czas pokaże, czy stanie się on jedną z wiodących spółek na rynku. Zadatki z pewnością ma.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Polska wśród najlepszych państw do inwestycji w OZE. Nowy ranking EY

Następny Wpis

PGE, Tauron i Enea łączą siły. Powstaną farmy morskie na Bałtyku

Powiązane wpisy

Branża edTech. Jaka przyszłość czeka polskie startupy?

Rynek edukacji cyfrowej dynamicznie rozwija się od lat, a pandemia znacząco przyspieszyła kolejne sukcesy spółek na całym świecie. Polskie startupy muszą zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z ekspansją zagraniczną, która jest niezbędna do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników biznesowych. Czym zajmują się spółki z branży edTech w Polsce i jak rozwijają się na rynku?
Avatar photo
Więcej

Polskie firmy nie wykorzystują potencjału chmury

Czy polskie firmy są gotowe na cyfrową transformację? Z raportu przygotowanego przez Public First na zlecenie Amazon Web Services wynika, że jedynie 15 proc. organizacji w Polsce korzysta z chmury obliczeniowej, niecałe 20 proc. z AI, a nieco ponad 8 proc. z big data. Tymczasem według założeń UE do 2030 roku w każdym z wymienionych obszarów ma zostać osiągnięty cel wynoszący 75 proc. Autorzy zwracają uwagę, że już zwiększenie wykorzystania chmury w małych firmach na terenie UE doprowadzi do wzrostu gospodarki o 10 proc. a w Polsce wzrostu PKB o 0,4 proc. czyli około 10 mld zł.
Avatar photo
Więcej

Gra w ZIELONE – CZERWONE? NIEBIESKIE!

SZACH MACH #3: Wojna konsol - spopularyzowana (nieoficjalna) nazwa rywalizacji pomiędzy firmami Sony (określani, jako Niebiescy) oraz Microsoft (Zieloni) w sektorze Game Dev. Wynika to z faktu, iż w każdej generacji gdzie owe firmy rywalizują, wypuszczają swoje konsole w podobnym czasie. Warto zaznaczyć, że Nintendo (Czerwoni) nie bywają wymieniani w tym kontekście. Wynika to z odmienności fanbase’u firmy oraz wypuszczania konsol w odrębnych terminach niż Zieloni czy Niebiescy.
Więcej