fbpx

Przyłącz się do gry – Cypher Lynx wkracza do akcji

Avatar photo
cypher lynx

Młode przedsiębiorstwa do osiągnięcia sukcesu potrzebują zgrania kilku czynników – zaangażowanego zespołu, znalezienia swojej niszy, a nade wszystko finansowania. Bez kapitału w pewnym momencie trudno jest stawiać kolejne, coraz bardziej innowacyjne kroki.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce branż jest game dev. Doczekał się on nawet własnego indeksu giełdowego WIG-Games. Podobne zmiany zachodzą także na New Connect – alternatywnym rynku obrotu akcjami.

Swoje kroki w tę stronę kieruje kolejny gracz na rynku game dev, czyli Cypher Lynx. Zanim jednak debiut na New Connect, spółka potrzebuje pozyskać finansowanie. Jednym z najlepszych sposobów, z którego obecnie przedsiębiorcy korzystają dość chętnie, jest crowdfunding. Dla Cypher Lynx jest to szansa na pozyskanie środków na rozwój, a dla inwestorów udział w projekcie, który w przyszłości może okazać się sporym sukcesem.

Cypher Lynx – pasja spotyka doświadczenie

Polski game dev ma się bardzo dobrze, a spółki związane z tą branżą rozwijają się w imponującym tempie. Co więcej, rodzimi specjaliści są jednymi z najbardziej szanowanych i najchętniej zatrudnianych na świecie. Nie powinny więc dziwić sukcesy i daleko sięgające plany przedsiębiorstw, które trudnią się rozwojem gier na komputery i konsole.

Jednym z młodszych podmiotów na polskim rynku jest Cypher Lynx – spółka założona w 2014 r. Jako jeden z jej atutów wymienia się zgrany i doświadczony zespół. Tworzą go osoby blisko związane zarówno ze światem biznesu, venture capital, jak i weterani rynku game dev w Polsce.

RPG, tycoon, kooperacja – dla każdego coś ciekawego

Cypher Lynx ma do zaoferowania interesujący zestaw gier. Wśród nich znajdziemy grę kooperacyjną o wysokim poziomie trudności, gdzie naszym zadaniem będzie współpraca z innymi graczami w celu pokonania zagrażających ludzkości wilkołaków i zombie. Zainteresowaniem graczy może cieszyć się także rozbudowane RPG,  w którym nacisk położono na elementy walki. Uwagę warto zwrócić również na propozycję z rodzaju tycoon, gdzie stajemy przed wyzwaniem stworzenia narkotykowego imperium.

To nie jest jednak ostatnie słowo Cypher Lynx. Spółka postawiła sobie nowy cel – Projekt M. Gra jest obecnie w fazie rozwoju. Ma połączyć wirtualną rzeczywistość z niedocenianym w świecie ogólnie pojętej rozrywki tematem chorób psychicznych. Projekt jest na tyle skomplikowany, że zewnętrzne finansowanie zdaje się być niezbędne.

Cel crowdfundingu dla Cypher Lynx

Opisane gry są aktualnie w mniej lub bardziej zaawansowanej fazie rozwoju. Wydanie pierwszej z nich, RPG Ada w wersji na PC, planowane jest na 3 kwartał 2022 roku. Przez kolejne 3 lata spółka planuje regularną aktywność wydawniczą.

Crowdfunding ma umożliwić dalsze prace projektowe, szczególnie w zakresie połączenia gier i wirtualnej rzeczywistości. Ułatwi ona również poszerzenie zespołu Cypher Lynx o światowej klasy specjalistów w dziedzinie game dev.

Co więcej, jeszcze w grudniu tego roku ma rozpocząć się proces przekształcenia obecnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Przewidywanym terminem dopuszczenia Cypher Lynx do obrotu na New Connect jest koniec 2022 roku. Tak duża zmiana organizacyjna wymaga sporych nakładów pracy i zaangażowania właścicieli oraz kadry zarządzającej. Dodatkowy kapitał z pewnością ułatwi przedsięwzięcie.

Emisja Cypher Lynx w liczbach

Wycena pre money spółki wynosi nieco ponad 11 mln złotych – na tyle szacuje się jej wartość przed zaangażowaniem inwestorów. Celem planowanej emisji jest pozyskanie 1 320 000 zł, a liczba udziałów ma wynieść 720. Inwestorzy mają objąć 12% kapitału. Po emisji pozostałe 42% udziałów należeć będzie do Flash Ventures  Sp. z o. o., 42% do Stock Design Piotr Kurkowski, a 4% do Marka Porzeżyńskiego – obecnego Prezesa Zarządu.

Czy game dev to szansa na zyski?

Plany Cypher Lynx są naprawdę ambitne, a propozycje gier warte uwagi. Przykład wielu poprzedników spółki pokazuje, że branża game dev w Polsce ma się bardzo dobrze i potrafi przynieść inwestorom spore zyski. Warto trzymać rękę na pulsie i uważnie przyglądać się rozwojowi Cypher Lynx. Czas pokaże, czy stanie się on jedną z wiodących spółek na rynku. Zadatki z pewnością ma.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Polska wśród najlepszych państw do inwestycji w OZE. Nowy ranking EY

Następny Wpis

PGE, Tauron i Enea łączą siły. Powstaną farmy morskie na Bałtyku

Powiązane wpisy

Jak sprzedawać rozwiązania IT dla firm?

Sprzedaż w IT wymaga przede wszystkim dużej wiedzy o produkcie i rynku. Skuteczny handlowiec to również specjalista stanowiący wartościowego rozmówcę dla osoby zarządzającej działem IT. Równocześnie musi umieć dopasować język komunikacji także do klientów mniej świadomych narzędzi. Jak sprzedawać rozwiązania IT dla firm? O czym warto pamiętać w procesie sprzedaży?
Avatar photo
Więcej