fbpx

Plane Accident, czyli gratka dla miłośników lotnictwa

Avatar photo
Plane Accident to kontynuacja bestselleru Accident, w którym wcielasz się w rolę dziennikarza badającego okoliczności wypadków samochodowych. Tym razem White Pig Games przygotowało wersję dla miłośników lotnictwa. Plane Accident przenosi graczy w niepowtarzalny klimat katastrof lotniczych.

Prawdziwa gratka dla fanów lotnictwa. Wczuj się w klimat katastrofy lotniczej w domowym zaciszu. Fabuła zaskakuje zwrotami akcji, a warstwa graficzna pozwala przenieść się w realia małego miasteczka. Zagadka, katastrofa, intrygi, a do tego mafia depcząca po piętach… 

Plane Accident – opis fabuły 

Wciel się w postać Teda Harrisa, młodszego  inspektora ds. katastrof lotniczych. Na początku służby dostaje przydział do małego miasteczka Donkey Hole i szybko zostaje zdany na siebie – przełożony Jeff Blum dostał rozległego zawału po zjedzeniu 18 pączków. 

Zabezpiecz miejsca katastrof lotniczych, udziel pomocy osobom, które przeżyły wypadek oraz poznaj i zbadaj przyczyny. Gracz musi znaleźć jak największą ilość dowodów – szczątków maszyn oraz innych przedmiotów, a także posłuchać zeznań świadków. Każde zdarzenie jest inne. 

Jak poznać przyczyny zajścia? Przeczesz teren w poszukiwaniu wraku i zapewnij zapasy rozbitkom uwięzionym w rozległej tundrze. Zmierz się z członkami kartelu narkotykowego, którzy będą chcieli odzyskać przemycany w awionetce towar.

Na jakim etapie są prace nad Plane Accident?

Obecnie spółka opracowuje prototyp gry tworząc kompletną misję ukazującą przebieg rozgrywki, a także dostępne mechaniki gry. Przygotowuje scenariusz pierwszego tutoriala oraz robocze wersje pozostałych scenariuszy. 

Spółka przygotowała już kompletne pomysły na zagadki. Rozpoczęto prace nad enviromentem do pierwszej misji, czyli katastrofy w lesie. Wprowadzone zostały również poprawki do hangaru dochodzeniowego – przemodelowano biuro, dodano laptop, zmieniono wystrój oraz dodano plakaty na temat lotnictwa. 

White Pig Games prowadzi również proces pracy nad kodem gry, który obejmuje: 

  • tworzenie grywalnego prototypu, 
  • testowanie silnika, 
  • oprogramowanie mechanik związanych z tablicą dochodzeniową , czyli podstawowym elementem rozwiązania misji, 
  • oprogramowania mechanik gry zarówno na lokacjach katastrof, jak i hangarze dochodzeniowym. 

Studio koncentruje się również na pracy nad grafiką. Wykonywane są projekty hangaru dochodzeniowego, a także design scen oraz pojawiających się elementów. W trakcie przygotowywania jest również projekt enviromentu pod tutorial oraz pierwszą misję. Pozyskuje również assety do pierwszych enviromentów. 

Spółka odnotowała ważne postępy w obszarze game design: 

  • rozpatrzono uwagi do prototypu, 
  • dodano nowe mechaniki, 
  • wprowadzono poprawki do prac literackich pierwszej misji, 
  • zrealizowano prace nad kolejnymi scenariuszami misji do wersji Early Access. 

W obszarze prac nad kodem wprowadzono poprawki wynikające z testowych rozgrywek prototypu. Wprowadzono również poprawki do tablicy dochodzeniowej tzn. ręczne umieszczanie dowodów, decydowanie przez gracza o poszczególnych ścieżkach śledztwa. 

White Pig Games. Połączenie doświadczenia i świeżego spojrzenia

White Pig Games tworzą specjaliści z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu grafik i animacji oraz programowaniu. Studio działa od 2012 roku i zajmuje się projektowaniem gier przede wszystkim strategicznych, ekonomicznych i historycznych. Twórcy wykorzystują autorskie mechaniki oraz implementują je w różnych tytułach. Pozwala to na zwiększenie tempa produkcji kolejnych projektów. 

Studio postawiło sobie za cel zapewnienie najwyższej jakości rozrywki. Kreuje światy, które pozwalają odetchnąć od codziennych obowiązków. 

W 2021 roku spółka połączyła siły z partnerem działającym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka Duality Games objęła udziały w spółce w zamian za wsparcie merytoryczne, wydawnicze i zleceniodawcze.

Total
19
Shares
Poprzedni wpis

Gaming. Czy widać światełko w tunelu?

Następny Wpis

Biała lista podatników VAT, czyli jak zweryfikować kontrahentów

Powiązane wpisy

Cyberpunk 2077 – co nowego?

SZACH MACH #2: 15 lutego odbyła się transmisja organizowana na platformie Twitch, na której zostały zaprezentowane nowości na temat aktualizacji „nieszczęsnego” Cyberpunka 2077. Czy po ponad roku od premiery jesteśmy w stanie powiedzieć, że tytuł został naprawiony, spełniając oczekiwania graczy?
Więcej