fbpx

Plane Accident, czyli gratka dla miłośników lotnictwa

Avatar photo
Plane Accident to kontynuacja bestselleru Accident, w którym wcielasz się w rolę dziennikarza badającego okoliczności wypadków samochodowych. Tym razem White Pig Games przygotowało wersję dla miłośników lotnictwa. Plane Accident przenosi graczy w niepowtarzalny klimat katastrof lotniczych.

Prawdziwa gratka dla fanów lotnictwa. Wczuj się w klimat katastrofy lotniczej w domowym zaciszu. Fabuła zaskakuje zwrotami akcji, a warstwa graficzna pozwala przenieść się w realia małego miasteczka. Zagadka, katastrofa, intrygi, a do tego mafia depcząca po piętach… 

Plane Accident – opis fabuły 

Wciel się w postać Teda Harrisa, młodszego  inspektora ds. katastrof lotniczych. Na początku służby dostaje przydział do małego miasteczka Donkey Hole i szybko zostaje zdany na siebie – przełożony Jeff Blum dostał rozległego zawału po zjedzeniu 18 pączków. 

Zabezpiecz miejsca katastrof lotniczych, udziel pomocy osobom, które przeżyły wypadek oraz poznaj i zbadaj przyczyny. Gracz musi znaleźć jak największą ilość dowodów – szczątków maszyn oraz innych przedmiotów, a także posłuchać zeznań świadków. Każde zdarzenie jest inne. 

Jak poznać przyczyny zajścia? Przeczesz teren w poszukiwaniu wraku i zapewnij zapasy rozbitkom uwięzionym w rozległej tundrze. Zmierz się z członkami kartelu narkotykowego, którzy będą chcieli odzyskać przemycany w awionetce towar.

Na jakim etapie są prace nad Plane Accident?

Obecnie spółka opracowuje prototyp gry tworząc kompletną misję ukazującą przebieg rozgrywki, a także dostępne mechaniki gry. Przygotowuje scenariusz pierwszego tutoriala oraz robocze wersje pozostałych scenariuszy. 

Spółka przygotowała już kompletne pomysły na zagadki. Rozpoczęto prace nad enviromentem do pierwszej misji, czyli katastrofy w lesie. Wprowadzone zostały również poprawki do hangaru dochodzeniowego – przemodelowano biuro, dodano laptop, zmieniono wystrój oraz dodano plakaty na temat lotnictwa. 

White Pig Games prowadzi również proces pracy nad kodem gry, który obejmuje: 

  • tworzenie grywalnego prototypu, 
  • testowanie silnika, 
  • oprogramowanie mechanik związanych z tablicą dochodzeniową , czyli podstawowym elementem rozwiązania misji, 
  • oprogramowania mechanik gry zarówno na lokacjach katastrof, jak i hangarze dochodzeniowym. 

Studio koncentruje się również na pracy nad grafiką. Wykonywane są projekty hangaru dochodzeniowego, a także design scen oraz pojawiających się elementów. W trakcie przygotowywania jest również projekt enviromentu pod tutorial oraz pierwszą misję. Pozyskuje również assety do pierwszych enviromentów. 

Spółka odnotowała ważne postępy w obszarze game design: 

  • rozpatrzono uwagi do prototypu, 
  • dodano nowe mechaniki, 
  • wprowadzono poprawki do prac literackich pierwszej misji, 
  • zrealizowano prace nad kolejnymi scenariuszami misji do wersji Early Access. 

W obszarze prac nad kodem wprowadzono poprawki wynikające z testowych rozgrywek prototypu. Wprowadzono również poprawki do tablicy dochodzeniowej tzn. ręczne umieszczanie dowodów, decydowanie przez gracza o poszczególnych ścieżkach śledztwa. 

White Pig Games. Połączenie doświadczenia i świeżego spojrzenia

White Pig Games tworzą specjaliści z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu grafik i animacji oraz programowaniu. Studio działa od 2012 roku i zajmuje się projektowaniem gier przede wszystkim strategicznych, ekonomicznych i historycznych. Twórcy wykorzystują autorskie mechaniki oraz implementują je w różnych tytułach. Pozwala to na zwiększenie tempa produkcji kolejnych projektów. 

Studio postawiło sobie za cel zapewnienie najwyższej jakości rozrywki. Kreuje światy, które pozwalają odetchnąć od codziennych obowiązków. 

W 2021 roku spółka połączyła siły z partnerem działającym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka Duality Games objęła udziały w spółce w zamian za wsparcie merytoryczne, wydawnicze i zleceniodawcze.

Total
19
Shares
Poprzedni wpis

Gaming. Czy widać światełko w tunelu?

Następny Wpis

Biała lista podatników VAT, czyli jak zweryfikować kontrahentów

Powiązane wpisy

Portowanie – pracochłonne odtwarzanie czy szansa na dochodowy biznes w branży gier?

Przenoszenie gier komputerowych na inne platformy sprzętowe to dynamicznie rozwijająca się gałąź branży gier. Spółki zajmujące się portowaniem wypracowują własne modele biznesowe gwarantujące coraz lepszą pozycję na rynku. Część zajmuje się wyłącznie pracą na rzecz partnerów. Niektóre, jak 100 Games wykorzystują wiedzę i doświadczenie do tworzenia własnych produkcji.
Avatar photo
Więcej

Drill Deal – Oil Tycoon zadebiutuje na PC już 9 marca

Drill Deal – Oil Tycoon, nowa strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza platformą wiertniczą i buduje wydobywczą potęgę. Tytuł oferuje m.in. zróżnicowaną rozgrywkę, humorystyczny klimat oraz uroczą grafikę wokselową. W ciągu kilku kolejnych miesięcy Drill Deal – Oil Tycoon ma trafić też na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.
Avatar photo
Więcej