fbpx

Jak nowe technologie wspierają zarządzanie nieruchomościami?

Avatar photo
Optymalizacja kosztów funkcjonowania nieruchomości, doskonalenie procesów czy efektywne wykorzystanie powierzchni i zasobów.

Zastanawiasz się, jak zwiększyć efektywność energetyczną budynku? A może szukasz wsparcia w optymalizacji zasobów? Nowe technologie zyskują coraz większe znaczenie w zakresie zarządzania nieruchomościami. Jak wykorzystać innowacyjne rozwiązania dla potrzeb rynku? Spółka Studio Vector udowadnia, że połączenie nowych technologii z nieruchomościami to szansa na sukces w biznesie. 

Optymalizacja kosztów funkcjonowania nieruchomości, doskonalenie procesów czy zwiększenie efektywności wykorzystania powierzchni i zasobów to jedne z największych wyzwań zarządców budynków. Profesjonalny nadzór nad funkcjonowaniem nieruchomości wymaga wiedzy z wielu dziedzin. Rozwiązania oferowane przez Studio Vector udowadniają, że nowe technologie mogą służyć również budynkom. 

Nowy wymiar zarządzania nieruchomościami 

Studio Vector to spółka technologiczna tworząca innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Dostarcza aplikacje wspierające zarządzanie nieruchomościami – hotelami, biurami, placówkami edukacyjnymi czy sportowymi.  Specjalizuje się w usługach optymalizacji kosztów, doskonalenia procesów i optymalnym wykorzystaniu powierzchni i zasobów. Wspiera właścicieli i zarządców nieruchomości w całej Polsce. 

Inteligentny System Zarządzania Nieruchomościami pozwala określić rzeczywisty stan nieruchomości oraz oszacować potencjał oszczędności. System gromadzi oraz przetwarza dane i na ich podstawie udoskonala, synchronizuje, a także automatyzuje procesy. Działa w szerokim zakresie od bezpieczeństwa, przez aspekty operacyjne aż po finanse. 

Studio Vector tworzy również aplikacje dopasowane do indywidualnych wymagań w kwestii obszarów zarządzania. Aplikacje zapewniają uproszczenie złożonej analizy dużej ilości danych i prezentację w zrozumiałej zagregowanej formie. 

Spółkę tworzą specjaliści w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz 

eksperci optymalizacji procesów, analizy danych, automatyki budynkowej i nowych technologii. Eksperci Studio Vector prowadzą również szkolenia w obszarach takich jak zarządzanie projektami, bezpieczeństwo nieruchomości czy optymalizacja kosztów funkcjonowania nieruchomości. 

Wirtualny Symulator Budynku, czyli nowoczesna forma nauki zarządzania 

Studio Vector dostarcza również aplikacje edukacyjne dla uczelni wyższych i firm szkoleniowych wspierające naukę zarządzania nieruchomościami (Wirtualny Symulator Budynku). 

Unikalny proces dydaktyczny wykorzystuje trójwymiarowe środowisko symulacyjne i elementy sztucznej inteligencji. Symulator wyróżnia się niepowtarzalnością ścieżek edukacyjnych oraz zastosowaniem algorytmów uczenia maszynowego. Pozwala na dobór sytuacji decyzyjnych oraz struktur danych budynkowych dynamicznie zmieniających się w odpowiedzi na reakcje użytkownika.

Projekt łączy: 

  • technologię modelowania 3D, 
  • metodykę systemów zarządczych, 
  • bazę scenariuszy szkoleniowych inspirowanych faktycznymi sytuacjami z praktyki zarządcy nieruchomości.
Optymalizacja to dopiero początek

Obecnie spółka pracuje nad innowacyjnym Systemem optymalizacji bezpieczeństwa epidemicznego „Bezpieczny Budynek”. Produkt realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego przez NCBiR pt. „Wielomodułowy system optymalizacji zarządzania bezpieczeństwem epidemicznym budynków użyteczności publicznej”. Produkt zadebiutuje na przełomie 2022 i 2023 roku. 

Spółka przyznaje certyfikat “Bezpieczny Budynek” we współpracy z “CE-Cert” Państwową Agencją certyfikacyjną.

Aktualnie realizuje projekt pt. Wielomodułowy system optymalizacji zarządzania

bezpieczeństwem epidemicznym budynków użyteczności publicznej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. 

Studio Vector pracuje również nad symulatorem oraz zintegrowaną platformą do zarządzania nieruchomościami. Jest także w trakcie powoływania Akademii Szkoleniowej, która będzie wykorzystywać zarówno symulator jak również przeglądarkowy system do szkoleń.

Dowiedź się więcej na https://studiovector.pl/.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

PGE, Tauron i Enea łączą siły. Powstaną farmy morskie na Bałtyku

Następny Wpis

Asmodev – niszowy gamedev wchodzi na NewConnect

Powiązane wpisy

Ucieczka od rzeczywistości czy rozrywka dla każdego? Symulatory coraz popularniejsze

Lockdown i kwarantanna zamknęły nas na wiele dni, a nawet tygodni w domach. Co robić, kiedy nadrobiliśmy już wszystkie książkowe i serialowe zaległości? Wiele osób zaczęło szukać rozrywki w wirtualnej rzeczywistości. Jedną z kategorii, która zyskuje coraz większą popularność są symulatory. Rozwiąż zagadkę katastrofy lotniczej, kieruj elektrownią jądrową albo… poprowadź destylarnię whiskey. Dlaczego chętnie sięgamy po gry symulacyjne?
Avatar photo
Więcej

Liftero pozyskało finansowanie. Kolejny krok w rozwoju polskiej branży kosmicznej

W maju br. spółka Liftero poinformowała o zamknięciu pierwszej rundy finansowania. W ramach venture capital pozyskano środki od Sunfish Partners, Freya Capital, bValue oraz aniołów biznesu. Nie ujawniono jednak wysokości rundy. Liftero działa w branży kosmicznej. Zespół dąży do wprowadzenia istotnych zmian w transporcie orbitalnym.
Avatar photo
Więcej

Nowe technologie i optymalizacja zarządzania nieruchomościami. 5 pytań do Studio Vector

Studio Vector tworzy i rozwija innowacyjne narzędzia wspierające optymalizację procesów zarządzania nieruchomościami. W portfolio spółki znajduje się m.in. inteligentna platforma wspierająca w podejmowaniu decyzji, symulator edukacyjny czy Akademia Efektywnego Zarządzania Nieruchomościami. Rozwiązania oferowane przez Studio Vector udowadniają, że nowe technologie mogą służyć również budynkom.
Avatar photo
Więcej