fbpx

Nowa aplikacja dla turystów z głosem Krystyny Czubówny

Avatar photo
W odpowiedzi na rosnący wpływ turystyki na środowisko, Fundacja HumanDoc wprowadza nową aplikację o nazwie EkoApp. Powyższa apka, która jest darmowa, ma na celu edukację społeczeństwa na temat ochrony przyrody i wpływu ludzkich działań na ekosystem. Jak ma działać?
Znajomy głos i rzeczywistość rozszerzona

EkoApp została stworzona z myślą o Krainie Wielkich Jezior Mazurskich i ma za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na kwestie ochrony środowiska.

Chcieliśmy stworzyć osobistego przewodnika, który nie tylko opowie o przyrodzie, ale również pokaże jej znaczenie i podpowie, jak cieszyć się naturą nie niszcząc jej

Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc

Co wyróżnia EkoApp na tle innych aplikacji? To głos znanej lektorki, Krystyny Czubówny. Użytkownicy będą mogli posłuchać opowieści o 150 różnych gatunkach fauny i flory, a także otrzymać wskazówki dotyczące odpowiedzialnego zachowania się w przyrodzie. Aplikacja zawiera również elementy rozszerzonej rzeczywistości, dzięki którym można obserwować poruszające się zwierzęta – nawet w centrum miasta.

Dostępność i dodatkowe funkcje

EkoApp oferuje również funkcję planowania własnych wypraw na podstawie kilkudziesięciu opisanych szlaków i miejsc wartych odwiedzenia. Użytkownicy mogą również dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnych praktyk turystycznych, takich jak hałas czy zanieczyszczenie jezior.

Aplikacja jest dostępna na systemy Android i iOS. Można ją pobrać ze strony www.ekoaplikacja.pl. Nie wymaga logowania, ale użytkownicy mogą tworzyć własne profile, aby zaplanować trasy, czy wybrać ulubione gatunki fauny i flory. EkoApp oferuje również quizy, które mogą być świetnym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy ekologicznej.

W dobie rosnącej presji turystyki na środowisko EkoApp może stać się nieocenionym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknem przyrody w sposób odpowiedzialny.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Siódmy debiut na NewConnect w 2023 r. Wywiad z prezesem Demolish Games.

Następny Wpis

Straty liczone w miliardach juanów. Kryzys w Chinach się pogłębia

Powiązane wpisy

Ceny prądu w 2023 r. dla właścicieli fotowoltaiki

Ustawa zamrażająca ceny prądu w 2023 r. ma chronić odbiorców przed rosnącymi stawkami. Tarcza Solidarnościowa gwarantuje, że od 1 stycznia nowego roku ceny prądu utrzymają się na poziomie z ubiegłych miesięcy. Do 17 grudnia Urząd Regulacji Energetyki ma zaakceptować nowe taryfy. Mechanizm maksymalnej ceny energii elektrycznej dotyczy również prosumentów rozliczających się w systemie net-billingu oraz net-meteringu.
Avatar photo
Więcej

Potężna kara dla firmy z branży fotowoltaicznej od UOKIK

Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wymierzył spółce BO Energy karę w wysokości prawie 12,5 miliona złotych. BO Energy Sp. z o.o., wcześniej działająca jako FG Energy z siedzibą w Krakowie jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w obszarze sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych na terytorium całej Rzeczypospolitej Polskiej. Firma realizuje umowy poza siedzibą swojego przedsiębiorstwa, oferując klientom kompleksową usługę instalacji fotowoltaicznej, począwszy od audytu energetycznego, poprzez projektowanie, aż po finalizację i oddanie gotowego produktu.
Avatar photo
Więcej

5 największych farm fotowoltaicznych w Polsce

Inwestowanie w farmy fotowoltaiczne to możliwość osiągnięcia aktywów generujących wysoki i przewidywalny dochód ze sprzedaży zielonej energii. W Polsce systematycznie powstają coraz większe elektrownie składające się z kilkuset tysięcy paneli fotowoltaicznych. Duży potencjał drzemie jednak również w mniejszych farmach.
Avatar photo
Więcej