fbpx

Nowa aplikacja dla turystów z głosem Krystyny Czubówny

Avatar photo
W odpowiedzi na rosnący wpływ turystyki na środowisko, Fundacja HumanDoc wprowadza nową aplikację o nazwie EkoApp. Powyższa apka, która jest darmowa, ma na celu edukację społeczeństwa na temat ochrony przyrody i wpływu ludzkich działań na ekosystem. Jak ma działać?
Znajomy głos i rzeczywistość rozszerzona

EkoApp została stworzona z myślą o Krainie Wielkich Jezior Mazurskich i ma za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na kwestie ochrony środowiska.

Chcieliśmy stworzyć osobistego przewodnika, który nie tylko opowie o przyrodzie, ale również pokaże jej znaczenie i podpowie, jak cieszyć się naturą nie niszcząc jej

Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc

Co wyróżnia EkoApp na tle innych aplikacji? To głos znanej lektorki, Krystyny Czubówny. Użytkownicy będą mogli posłuchać opowieści o 150 różnych gatunkach fauny i flory, a także otrzymać wskazówki dotyczące odpowiedzialnego zachowania się w przyrodzie. Aplikacja zawiera również elementy rozszerzonej rzeczywistości, dzięki którym można obserwować poruszające się zwierzęta – nawet w centrum miasta.

Dostępność i dodatkowe funkcje

EkoApp oferuje również funkcję planowania własnych wypraw na podstawie kilkudziesięciu opisanych szlaków i miejsc wartych odwiedzenia. Użytkownicy mogą również dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnych praktyk turystycznych, takich jak hałas czy zanieczyszczenie jezior.

Aplikacja jest dostępna na systemy Android i iOS. Można ją pobrać ze strony www.ekoaplikacja.pl. Nie wymaga logowania, ale użytkownicy mogą tworzyć własne profile, aby zaplanować trasy, czy wybrać ulubione gatunki fauny i flory. EkoApp oferuje również quizy, które mogą być świetnym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy ekologicznej.

W dobie rosnącej presji turystyki na środowisko EkoApp może stać się nieocenionym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknem przyrody w sposób odpowiedzialny.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Siódmy debiut na NewConnect w 2023 r. Wywiad z prezesem Demolish Games.

Następny Wpis

Straty liczone w miliardach juanów. Kryzys w Chinach się pogłębia

Powiązane wpisy

Koniec środków z programu Mój Prąd? Duże zainteresowanie dofinansowaniem 

Program Mój Prąd od kilku lat przyciąga osoby zainteresowane własną instalacją fotowoltaiczną. Pozwala uzyskać dofinansowanie na zakup oraz montaż mikroinstalacji, magazynów ciepła, magazynów energii elektrycznej, ale również systemów zarządzania energią HEMS/EMS. Obecnie trwa piąta edycja programu, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Media i eksperci donoszą, że środki skończą się szybciej, niż zakłada ustalony termin zakończenia naboru. 
Avatar photo
Więcej

Potężna kara dla firmy z branży fotowoltaicznej od UOKIK

Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wymierzył spółce BO Energy karę w wysokości prawie 12,5 miliona złotych. BO Energy Sp. z o.o., wcześniej działająca jako FG Energy z siedzibą w Krakowie jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w obszarze sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych na terytorium całej Rzeczypospolitej Polskiej. Firma realizuje umowy poza siedzibą swojego przedsiębiorstwa, oferując klientom kompleksową usługę instalacji fotowoltaicznej, począwszy od audytu energetycznego, poprzez projektowanie, aż po finalizację i oddanie gotowego produktu.
Avatar photo
Więcej