fbpx

Electrician Simulator od Gaming Factory z sukcesem debiutuje na platformie Steam

Avatar photo
21 września 2022 roku na platformie Steam zadebiutowała pozycja od Gaming Factory. Electrician Simulator to symulator pracy elektryka, który ma szansę rozwijać rodzinną firmę. Chociaż tytuł jest dostępny zaledwie kilka dni już zbiera dobre oceny od graczy. Aż 82 proc. osób, które sprawdziło Electrician Simulator zostawiło pozytywną opinię na platformie Steam.
Electrician Simulator, czyli zostań elektrykiem na pełny etat 

Electrician Simulator pozwala wcielić się w zawód elektryka. Fabuła koncentruje się na tworzeniu prostych instalacji – montowaniu gniazdek, paneli, wtyczek oraz żyrandoli. Wraz ze zdobytym doświadczeniem gracz zyskuje dostęp do narzędzi umożliwiających realizację skomplikowanych zleceń. Gra ma zapewnić przede wszystkim dobrą zabaw i relaks, a niektóre elementy codziennej pracy prawdziwych elektryków zostały uproszczone. Producenci zwracają uwagę, że duży nacisk położono na odwzorowanie oświetlenia oraz różnorodność. Gracz ma szansę nie tylko sprawdzić się podczas wymiany instalacji w obiekcie, ale również przy stole warsztatowym, np. podczas naprawiania różnych przedmiotów potrzebnych do realizacji zleceń. 

Na początku roku producent wypuścił prolog Electrician Simulator – First Shock, który zebrał ponad 1300 ocen składających się na 81 proc. pozytywnych opinii. Już tydzień po premierze prolog pobrało ponad 100 tys. graczy, a łącznie liczba wyniosła ponad 360 tys. 

Tytuł zadebiutował na platformie Steam 21 września 2022 roku, a kilkuset osób już poznaje tajniki fabuły. Electrician Simulator otrzymało aż 84 proc. pozytywnych opinii w zaledwie kilka dni po premierze. Gracze chwalą tytuł od Gaming Factory głównie za wciągającą fabułę, różne wersje językowe, różnorodność zleceń i prace warsztatowe. 

Cena podstawowa Electrician Simulator wynosi 17,99 dolarów. Już w przyszłym roku tytuł ma pojawić się na konsolach – Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. 

Producentem jest Take IT Studio!, wydawcami oprócz Gaming Factory również Ultimate Games.

Gaming Factory – wydawca, producent, twórca

Gaming Factory to producent i twórca gier o różnej tematyce na platformy PC oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation i Xbox. Wspiera projekty nie tylko w kwestii finansowania, ale również wiedzy z zakresu produkcji, wydawania i komercjalizacji gier komputerowych. Od 2019 roku tworzy grupę ze spółkami uzupełniającymi działalność o portowanie gier na platformy Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, VR oraz produkcję gier planszowych. Gaming Factory to spółka notowana na GPW. 

Jak podkreśla Gaming Factory wydanie Electrician Simulator to najważniejsze wydarzenie tego roku, a także w całej historii  działalności wydawniczej. Ostatnie kilka miesięcy upłynęło na intensywnej pracy zespołu produkcyjnego, testerskiego oraz marketingowego. Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory zwrócił również uwagę, że jego zdaniem Electrician Simulator to tytuł, który odnotował największą liczbę oczekujących graczy w historii działalności. 

Od 2022 roku Gaming Factory wprowadziło również w ramach modelu biznesowego produkcję i adaptację gier do wymagań  Blockchain wykorzystując assety NFT . Rozwiązania działają w modelu play-and-earn. 

Twórca Electrician Simulator, czyli Take IT Studio! to młode studio, ale budowane przez doświadczonych specjalistów. Dotychczas zrealizowało 14 projektów w ciągu zaledwie 2 lat na rynku. Take IT Studio! tworzy własne produkcje oraz działa na zlecenie, a bogate doświadczenie zdobyte przez lata pracy pozwala tworzyć tytuły na najwyższym poziomie. 

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

Employer branding, czyli jak budować wizerunek pracodawcy

Następny Wpis

Skalowanie biznesu, czyli jak osiągać satysfakcjonujące wyniki

Powiązane wpisy

Gaming a sprawa Ukrainy – reakcje developerów oraz organizacji gamingowych [News aktualizowany]

SZACH MACH #4: Od tygodnia jesteśmy świadkami agresji Rosji na naszych wschodnich sąsiadów. Agresja najeźdźcy nie pozostaje jednak bez reakcji i to na każdej płaszczyźnie, w każdym sektorze. Również producenci gier nie pozostają bierni w swej postawie. Studia zarówno z Polski, jak i całego świata wyrażają swoje wsparcie na różnych płaszczyznach. Warto więc się im przyjrzeć z nieco bliższa.
Więcej

Gaming: giganci zwalniają, a małe studia szukają specjalistów

Spowolnienie gospodarcze nie ominęło branży gamingowej. W 2022 roku rynek gier zaliczył spadek o 4,3 proc. rok do roku. Nawet wiodący segment jakim są gry mobilne zanotował wartość sprzedaży niższą o ponad 6 proc. Część dużych twórców decyduje się na redukcję zatrudnienia. Z drugiej strony mniejsze studia nie zwalniają tempa i wciąż prowadzą kolejne rekrutacje.
Avatar photo
Więcej

Krzyżacy po chińsku? Zbliża się premiera “The Knights of the Cross”

W świecie gier wideo często dochodzi do spotkań różnych kultur i gatunków. Jednym z najciekawszych przykładów ostatnich lat jest gra "The Knights of the Cross" stworzona przez Olive Panda Studio i nawiązująca do "Krzyżaków" autorstwa Henryka Sienkiewicza. Polscy gracze powinni przygotować się na luźną adaptację. Gra "The Knights of the Cross" to innowacyjne połączenie polskiej literatury i japońskiego stylu anime.Premiera już 20 lipca 2023 roku.
Avatar photo
Więcej