fbpx

Drill Deal – Oil Tycoon zadebiutuje na PC już 9 marca

Avatar photo
Drill Deal – Oil Tycoon, nowa strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza platformą wiertniczą i buduje wydobywczą potęgę. Tytuł oferuje m.in. zróżnicowaną rozgrywkę, humorystyczny klimat oraz uroczą grafikę wokselową. W ciągu kilku kolejnych miesięcy Drill Deal – Oil Tycoon ma trafić też na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Drill Deal – Oil Tycoon został stworzony przez polskie studio A2 Softworks, które znane jest m.in. z Gatewalkers, kooperacyjnej gry akcji RPG. Wydawcami tytułu na PC są Manager Games S.A. oraz Red Dev Studio S.A.

W swojej nowej grze ekipa A2 Softworks połączyła strategię ekonomiczną, symulację i base building. Drill Deal – Oil Tycoon wyróżnia się wokselową grafiką, humorystycznym klimatem oraz zróżnicowaną rozgrywką. Gra pozwala na budowę i rozwój platformy wiertniczej oraz wydobywanie surowców, przy jednoczesnym zmaganiu się z różnymi problemami i zagrożeniami. Gracz musi brać pod uwagę wiele elementów, w tym np. rozwój nowych technologii, zarządzanie pracownikami, reakcje na sytuacje kryzysowe i konieczność dbania o cały szereg innych czynników.

Już w połowie 2020 r. na PC pojawiła się bezpłatna misja Drill Deal: Borehole (Alpha), która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem graczy (86 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam). Twórcy zaznaczają, że od tego czasu tytuł został znacznie ulepszony i rozbudowany.

W finalnej wersji Drill Deal – Oil Tycoon przygotowaliśmy łącznie 8 różnych scenariuszy fabularnych z unikalnymi lokacjami, zadaniami i wyzwaniami. Do tego dochodzi tryb sandbox, w którym nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Teraz gra oferuje także dużo nowych zdarzeń – czasem mogą najechać na nas piraci, trzeba będzie zmierzyć się z krakenem, może dojść też do trzęsienia ziemi i wielu innych wydarzeń losowych” – mówi CEO A2 Softworks, Andrzej Stroiński.

Jak tłumaczą twórcy gry, w Drill Deal – Oil Tycoon znaleźć można całkiem nowe i rozbudowane systemy zdarzeń (ponad 100 typów), kontraktów, rozwoju technologicznego, ulepszania platformy oraz zarządzania pracownikami.

Drill Deal – Oil Tycoon to pełna uroku strategia ekonomiczna, gdzie poszczególne rozwiązania są bardzo dobrze przemyślane, a razem tworzą wciągającą, pobudzającą kreatywność i unikalną całość. Ten tytuł spodoba się fanom produkcji w rodzaju np. Two Point Hospital, Buoyancy, Factory Town, Prison Architect czy Timberborn. Nasz nowy tycoon zmierza też na konsole. Prace nad tymi wersjami są już mocno zaawansowane” – dodaje CEO Manager Games S.A., Tomasz Sobiecki.

Drill Deal – Oil Tycoon (główne cechy):

  • prowadzenie i rozwój platformy wiertniczej;
  • zarządzanie wydobyciem, technologiami i pracownikami;
  • wokselowa grafika;
  • 8 zróżnicowanych scenariuszy fabularnych;
  • rozbudowany tryb sandbox;
  • system zdarzeń i ekspedycji;
  • minimum kilkanaście godzin zabawy.

Datę premiery Drill Deal – Oil Tycoon na PC (Steam) ustalono na 9 marca 2022 r. W trakcie kilku kolejnych miesięcy tytuł ma zostać wydany także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Drill Deal – Oil Tycoon (Official Trailer):

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Visual novel – nisza dla Titanite Games

Następny Wpis

Złoty coraz słabszy. Najgorszy wynik od 2009 r. NBP interweniuje

Powiązane wpisy

Zarobki w e-commerce i digital. Nawet 45 tys. zł brutto miesięcznie

E-commerce zalicza się do branż, które odnotowały wysokie wzrosty w okresie pandemii. Przymusowe kwarantanny i lockdown zamknęły klientów w domach, a sklepy i platformy online zaczęły budować nową normalność odbiorców. Branża zwiększyła zatrudnienie szukając specjalistów nie tylko w obszarze e-commerce, ale również szeroko pojętego digital. Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych?
Avatar photo
Więcej

Lewitujące pociągi stają się rzeczywistością. Kiedy pierwsza podróż?

Na początku września Nevomo, czyli polska spółka opracowująca innowacyjną, szybką kolej magnetyczną, poinformowała o udanym teście lewitującego pociągu - pierwszej tego typu próbie na świecie. Z przedstawionych danych wynika, że udało się rozpędzić pojazd MagRail do prędkości aż 135 km/h poprzez wykorzystanie lewitacji. Jak podaje Nevomo, pasażerowie będą mogli pokonać pierwszą trasę nawet w ciągu 4-5 lat. 
Avatar photo
Więcej

Krzyżacy po chińsku? Zbliża się premiera “The Knights of the Cross”

W świecie gier wideo często dochodzi do spotkań różnych kultur i gatunków. Jednym z najciekawszych przykładów ostatnich lat jest gra "The Knights of the Cross" stworzona przez Olive Panda Studio i nawiązująca do "Krzyżaków" autorstwa Henryka Sienkiewicza. Polscy gracze powinni przygotować się na luźną adaptację. Gra "The Knights of the Cross" to innowacyjne połączenie polskiej literatury i japońskiego stylu anime.Premiera już 20 lipca 2023 roku.
Avatar photo
Więcej