fbpx

Debiut Iron Wolf Studio na NewConnet

Avatar photo
Spółka Iron Wolf Studio zadebiutowała 16 grudnia na rynku NewConnect. Producent gry planszowej U-Boot: The Board Game to 380. spółka notowana na rynku alternatywnym oraz 31. debiut w 2021 roku.

U-Boot: The Board Game, czyli połączenie symulatora U-boota i gry planszowej to sukces crowdfundingowy Iron Wolf Studio. Spółka z branży game development koncentruje się obecnie na rozwoju symulatorów komputerowych także osadzonych w realiach II wojny światowej. 

Sukces na Kickstarter – gra planszowa U-Boot: The Board Game

Iron Wolf Studio to spółka, która powstała poprzez połączenie Iron Wolf Studio i Inimages. Największym sukcesem w początkowych latach działania była przeprowadzona w 2018 r. kampania crowdfundingowa. Projekt gry planszowej  U-Boot: The Board Game zebrał na platformie Kickstarter ok. 3,71 mln zł. Spółka zrealizowała crowdfunding produktowy – wpłacający w zamian za wsparcie pieniężne otrzymywali grę będącą przedmiotem kampanii. Łącznie sprzedano ponad 18 tys. egzemplarzy gry planszowej. 

Stan na koniec 2021 r. wskazuje, że spółka wygenerowała przychody w wysokości ponad 5 mln zł. Na sumę składają się środki zebrane w  ramach kampanii crowdfundingowej, przychody ze sprzedaży oraz rozliczenia z partnerami zewnętrznymi. Gra planszowa  U-Boot: The Board Game to innowacyjna rozgrywka w realiach II wojny światowej wspierana aplikacją mobilną. 

Iron Wolf Studio – perspektywy na 2022 i 2023

Spółka od 2019 roku pracuje nad produkcją pełnowartościowych symulatorów komputerowych. Jako pierwszy na przełomie 2021/2022 zadebiutuje Destroyer: The U-Boat Hunter, czyli realistyczny symulator niszczyciela działającego w czasach II wojny światowej. Jak wskazuje Bartosz Pluta, prezes zarządu Iron Wolf Studio S.A., spółka pracuje obecnie nad generatorem misji zapewniającym niezliczoną ilość możliwych sytuacji podczas walk pomiędzy eskortą alianckich konwojów a wilczymi stadami u-bootów.

Iron Wolf Studio S.A pracuje także nad kolejnymi projektami – Sherman Commander, którego debiut zaplanowano na II kwartał 2022 r. oraz Nazi Busters – zaplanowano na I kwartał 2023 r. Pierwsza gra pozwala realizować misję jako dowódca legendarnego amerykańskiego czołgu, zarządzać pracą załogi oraz walczyć w ramach połączonych sił piechoty i pancernych. Drugi projekt to strzelanina w kampowej, retro stylistyce. 

Spółka Iron Wolf Studio posiada również nabyte w 2019 r. prawa majątkowe do gier:

  • Farm Mechanic Mobile, 
  • TruckFix, 
  • Car Mechanic Simulator Mobile, 
  • Car Mania, Diner Mania, 
  • ESport Manager. 

Iron Wolf Studio nawiązało współpracę ze spółkami Simfabric SA oraz Ultimate Games SA i udzieliło licencji na wydanie projektów gier na Nintendo Switch. W 2020 r. przychody spółki z działalności wyniosły ok. 17 tys. zł. 

Trudny początek Iron Wolf Studio na alternatywnym rynku giełdowy 

16 grudnia 2021 r. do obrotu na NewConnect trafiło 1,46 mln akcji po kursie ustalonym na poziomie 16 zł za sztukę. Łączna kapitalizacja spółki wynosi 23,4 mln zł. Kurs spadł jednak na otwarciu o 44 proc. utrzymując się na granicy 9,01 zł. W kolejnych minutach ponownie spadł, na początku do 9 zł, a następnie do 8,71 zł za akcję. Sytuacja poprawiła się w ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut – kurs wzrósł do 9,97 zł. Następnie cena akcji ponownie spadła, tym razem do 9,39 zł.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Stopy rosną – kredyty drożeją

Następny Wpis

Rozporządzenie SFDR w pigułce

Powiązane wpisy

Odmrożenie rynku kredytów hipotecznych w 2023 r. – czy to możliwe?

Ostatni rok był trudny dla osób planujących zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Niepewność gospodarcza, wysoka inflacja i stopy procentowe, a także zaostrzenie kryteriów dotyczących decyzji sprawiło, że ilość wniosków spadła. Z danych BIK wynika, że aż o 60,7 proc. spadła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w grudniu 2022 r. w stosunku do do grudnia 2021 r. Coraz częściej eksperci zwracają uwagę, że w ciągu najbliższych miesięcy przyjdzie odwilż na rynku kredytów mieszkaniowych. Jakie czynniki odegrają największą rolę?
Avatar photo
Więcej

Jak wprowadzić nowy produkt na rynek w Unii Europejskiej? Podstawowe wymagania i zasady

Ekspansja międzynarodowa pozwala skalować biznes i stanowi jeden z najważniejszych kroków w rozwoju startupów. Obecność na nowych rynkach umożliwia realizację satysfakcjonujących wyników zarówno dla founderów, jak i inwestorów. 85 proc. spółek planuje ekspansję na rynkach Unii Europejskiej w 2022 roku wynika z danych przedstawionych w raporcie Polskie Startupy 2021. UE to pierwszy kierunek dla większości polskich spółek. Jak wprowadzić nowy produkt na rynek w krajach Unii Europejskiej?
Avatar photo
Więcej

Jak budować efektywne relacje inwestorskie?

Relacje inwestorskie (investor relations – IR) to jeden z kluczowych elementów wpływających na wizerunek marki wśród obecnych i potencjalnych inwestorów.  Zainteresowanie spółką realnie przekłada się na płynność akcji oraz wycenę. Organizacje mają do wykorzystania kilkanaście narzędzi pozwalających budować efektywną komunikację z akcjonariuszami. Warto pamiętać, że nie ma jednego skutecznego przepisu na długoterminowe relacje. Wybór metod oraz narzędzi zależy od specyfiki organizacji, ale przede wszystkim potrzeb oraz oczekiwań inwestorów.
Avatar photo
Więcej