fbpx

Dane ropą XXI wieku? Zainwestuj w rozwiązania przyszłości z IoTeam

Avatar photo
Co czwarty Polak korzysta z urządzeń IoT, a na świecie działa ich nawet 25 mld. IoTeam to innowacyjna spółka technologiczna dostarczająca rozwiązania do transmisji danych. IoT jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie, a jej wartość potroi się do roku 2030. Obecnie na platformie Findfunds trwa kampania crowdfundingowa IoTeam. Dołącz do grupy inwestorów i poznaj korzyści płynące z rozwoju nowych technologii.
IoTeam

Branżę IoT już wkrótce czeka rewolucja. Wyłączenia sieci 2G i 3G sprawią, że znaczna część klientów będzie zmuszona wymienić starszy sprzęt na nowy. IoTeam oferuje m.in. Kartę Super SIM, która pozwala na stopniową wymianę. Spółka kieruje produkty do klientów hurtowych najczęściej posiadających dziesiątki tysięcy działających urządzeń wykorzystujących transmisję danych.

Opracowana strategia pozwala konkurować ofertą cenową i rozwiązaniami technologicznymi. Przychody generuje abonamentowy model oparty na transmisji danych, obsłudze i wdrażaniu kart SIM, a także na sprzedaż urządzeń. 

Cel założony w kampanii crowdfundingowej to zbiórka od 1 700 520 do 2 109 000 zł przy liczbie udziałów w ofercie 1 532 – 1 900. Wycena pre-money wynosi 9 990 000 zł.

Do końca 2022 roku spółka planuje integracja międzyoperatorską, rozwój platformy, setup fee produkcji SIM oraz wewnętrzne testy. W pierwszym kwartale 2023 roku po serii audytów platforma zostanie uruchomiona. Spółka zamierza osiągnąć break-even point na przełomie 2 i 3 kwartału 2023 roku. Po jego osiągnięciu, dzięki wysokiej marży operacyjnej oraz ponadprzeciętnej marży netto wykorzysta efekt skali do uzyskania zarobków wysokiej jakości. IoTeam opracowało również strategię wyjścia inwestorów. 

Karta Super SIM to jedna karta z własnym panelem zarządczym, a zmian można dokonywać dynamicznie. Jedyna tego typu karta w Polsce. Jest dopasowana do potrzeb urządzenia, odporna na warunki atmosferyczne, z możliwością zdalnej diagnostyki, zmiany parametrów i ustalania reguł. Zapewnia szybką integrację z istniejącymi systemami i łatwą skalowalność. Karty wykorzystywane są w szeregu dedykowanych urządzeń jak np. gps, videorejestratory, czujniki (np. temperatury), urządzenia wearable, bankomaty czy monitory stanu zdrowia. Marża jednostkowa na karcie SIM jest niewielka, jednak całościowo często przekracza 40%. 

Spółka wykorzystuje istniejące maszty i nadajniki zamiast budować własne. Łączy całość z serwerami i oprogramowaniem dostarczonym przez Move Telecom oraz własnymi rozwiązaniami. IoTeam jest operatorem MVNO – oferuje swoim klientom usługi na bazie infrastruktury telekomunikacyjnej innego operatora oraz działa wyłącznie na rynku Internetu Rzeczy. Spółka należy do grupy Move Telecom S.A. zyskując tym samym zaplecze do stabilnego rozwoju. 

Poznaj szczegóły kampanii crowdfundingowej https://findfunds.pl/kampania/?id=152 

Materiał prasowy

Total
12
Shares
Poprzedni wpis
fotowoltaika

Fotowoltaika produkuje energię w nocy? Nowe odkrycia naukowców

Następny Wpis
lider

Jak być dobrym liderem i dlaczego warto?

Powiązane wpisy

Jak budować efektywne relacje inwestorskie?

Relacje inwestorskie (investor relations – IR) to jeden z kluczowych elementów wpływających na wizerunek marki wśród obecnych i potencjalnych inwestorów.  Zainteresowanie spółką realnie przekłada się na płynność akcji oraz wycenę. Organizacje mają do wykorzystania kilkanaście narzędzi pozwalających budować efektywną komunikację z akcjonariuszami. Warto pamiętać, że nie ma jednego skutecznego przepisu na długoterminowe relacje. Wybór metod oraz narzędzi zależy od specyfiki organizacji, ale przede wszystkim potrzeb oraz oczekiwań inwestorów.
Avatar photo
Więcej

Sprzedaż obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa. Ile sprzedano obligacji w 2022 roku?

Ministerstwo Finansów przedstawiło wyniki sprzedaży obligacji oszczędnościowych w grudniu oraz całym 2022 roku. Łączna wartość obligacji sprzedanych przez cały ubiegły rok była rekordowa i wyniosła 57,1 mld zł. Popyt na obligacje oszczędnościowe rośnie od kilku lat. Nabywcy najchętniej sięgali po obligacje 4-letnie, a najrzadziej po 12-miesięczne premiowe.
Avatar photo
Więcej

Na czym polegają obligacje indeksowane inflacją?

Obligacje powszechnie uznawane są za najbezpieczniejsze instrumenty finansowe. Rosnąca inflacja i spadek wartości pieniądza sprawiły, że coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na obligacje indeksowane inflacją. Głównym emitentem w Polsce jest Skarb Państwa, a rzadziej również inne organizacje.
Avatar photo
Więcej