fbpx

Co nowego w świecie gier?

Avatar photo

Jak dowiadujemy się z najnowszego raportu zarządu komisji miasta Los Angeles ds. turystyki, E3 2021 ponownie nie odbędzie się w dotychczas znanej formie. Mimo, że brak jeszcze oficjalnego oświadczenia ze strony organizatorów, to w raporcie, który obejmuje wszystkie największe wydarzenia LA widnieje informacja, że E3 zostało odwołane. Trwają prace nad przeniesieniem imprezy do internetu.

Gra Vallheim, która jeszcze przez rok będzie we wczesnym dostępie odnotowuje gigantyczną sprzedaż. Do tej pory udało się sprzedać aż 5 milionów egzemplarzy! Jeśli do tej pory nie słyszałeś o Vallheim, jest to gra survivalowa osadzona w świecie mitologii nordyckiej, gdzie do dyspozycji gracza jest otwarty, bogaty w przeróżne biomy świat. Rozgrywka polega na rozbudowywaniu swojej osady, pokonywaniu kolejnych bossów i zdobywaniu receptur pozwalających ulepszać naszą postać. W grze dostępny jest również muliplayer, który umożliwia zaangażowanie w rozbudowę osady jeszcze większą liczbę graczy.

Ekipa Sony pracuje nad technologią pozwalającą wykorzystać każdy przedmiot jako kontroler do gry! Patent polega na tym, że kamera rejestruje ruchy obiektu trzymanego przez gracza i śledzi kontakt z powierzchnią. Nie mogą być to przedmioty, które świecą, ponieważ zepsułyby one śledzenie. Jak podaje Sony, przedmiotem może być chociażby… banan! Dzięki tej technologii użytkownicy mogliby zaoszczędzić pieniądze wydawane na dodatkowe kontrolery. Nie wiadomo jednak czy patent zostanie wykorzystany i spopularyzowany.

Przegląd nowinek w Ultimate Games

Już niedługo do rąk graczy trafi early acces długo wyczekiwanego symulatora wędkowania – Ultimate Fishing Simulator 2! Twórcy uchylili rąbka tajemnicy w krótkim wideo, które pokazuje samą rozgrywkę oraz ekwipunek. Early acces będzie dostępny w pierwszym kwartale roku, czyli już wkrótce!

Zanim jednak wędkowanie, sprawdźmy co Ultimate Games pokazało przez ostatnie tygodnie. Zacznijmy od zręcznościówek, które potrafią obudzić nas lepiej od porannej kawy. Escape Doodland i Bouncy Bob 2 to z pewnością tytuły, które nie pozwolą nam się nudzić, a ich rysunkowa grafika jest miła dla oka. Obie gry dostępne są na platformie Steam. Jeśli jednak szukamy czegoś naprawdę hardcorowego i wymagającego to iota, da nam to czego szukamy. Dostępna na Nintendo Switch.

Obok zręcznościówek pojawił się survival–horror Agony, który przenosi nas prosto w czeluście piekieł i niczym Dante Alighieri w Boskiej Komedii przemierzamy jego odmęty. Gdy zmęczy nas przebywanie głęboko pod ziemią, możemy wskoczyć na ulubioną… kosiarkę! W serii gier Lawnmower Game możemy albo skosić trawę (Next Generation) albo urządzić z sąsiadem wyścigi (Racing)! Ultimate Games przypomina również o Ski Jump Challenge, która pozwoli zmierzyć się w turnieju skoków narciarskich! We wszystkie cztery zagramy na Nintendo Switch. A Ty na co masz dziś ochotę? Kosiarka czy jednak szybka zręcznościówka?

#goldeneggsstudio #ultimategames #gamingfactory #nintendoswitch #steam #arcadegame

Przegląd nowości w Gaming Factory SA

Gaming Factory lada dzień wydaje grę Sapper: Defuse the Bomb Simulator, w której sprawdzimy się w niełatwej pracy sapera, od którego zależy życie tysięcy ludzi. Gra będzie dostępna już 11 marca! Dowiadujemy się również, że spółka  zależna Gaming Factory, Vision Edge Entertainment, podpisała umowę z Hardcodeway na stworzenie survivalowej gry osadzonej w czasach prehistorycznych. Dinos Reborn planowany jest na 2022 rok, a jego budżet to 1 mln zł. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Seria Devlogów odsłania przed nami postępy w pracy nad grami Farming Life i Bakery Simulator. Twórcy pokazują m.in., że w grze Farming Life dostępne będą “Wyzwania Burmistrza” zamieszczane w lokalnej gazecie, dzięki którym zdobędziemy jego uznanie oraz oddzielny artykuł! Natomiast w Devlogu poświęconym Bakery Simulator dowiadujemy się, co zrobić w przypadku źle przyrządzonej receptury lub spalonych bułek. W grze dostępny będzie kosz, który przyjmie wszystkie nieudane eksperymenty kuchenne!

Gaming Factory przygotowało obszerny newsletter poświęcony ich działaniom od listopada 2020 do lutego. Na podkreślenie zasługuje fakt o pięciokrotnym wzroście przychodów netto za okres Q1-Q3 2020, co może być cenną informacją dla akcjonariuszy. Ponadto, zapowiadają bardzo intensywny początek roku, ponieważ w planach jest wydanie aż 6 nowych gier w jego pierwszej połowie!


———
Cały newsletter dostępny jest tutaj.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Trendy w gamingu – Metaverse

Następny Wpis

Polacy mogą uczestniczyć w darmowym kursie, na którym dowiedzą się jak prowadzić inwestycje na giełdzie

Powiązane wpisy

Drill Deal – Oil Tycoon zadebiutuje na PC już 9 marca

Drill Deal – Oil Tycoon, nowa strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza platformą wiertniczą i buduje wydobywczą potęgę. Tytuł oferuje m.in. zróżnicowaną rozgrywkę, humorystyczny klimat oraz uroczą grafikę wokselową. W ciągu kilku kolejnych miesięcy Drill Deal – Oil Tycoon ma trafić też na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.
Avatar photo
Więcej

BLIK w Polsce triumfuje. Polacy coraz chętniej wybierają płatności online

BLIK przedstawił wyniki za pierwszy kwartał br. Z danych wynika, że od stycznia do końca marca użytkownicy zrealizowali łącznie 374 mln płatności o wartości 50,1 mld zł. Dodatkowo liczba transakcji wykonanych od początku funkcjonowania, przekroczyła 3 mld. BLIK osiąga coraz lepsze wyniki w terminach POS (+94 proc. rok do roku) oraz przelewach na telefon BLIK (+88 proc. rok do roku). Polacy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy płatności.
Avatar photo
Więcej