Inwestycje w nieruchomości 2021/22. Jak wybrać rentowną inwestycję?

Inwestycje w nieruchomości to wciąż pewna i sprawdzona metoda lokowania kapitału. Niskie stopy procentowe sprawiają, że nie opłaca się trzymać środków na lokatach bankowych, a rosnąca inflacja motywuje do szukania opłacalnych sposobów ochrony oszczędności. Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Jak się przygotować? Które nieruchomości przyniosą największy zysk? 

Niski poziom ryzyka, dobra ochrona wartości kapitału i niemal pewny zysk ze sprzedaży – zalety inwestycji w nieruchomości można wymieniać jeszcze długo. Wzrost cen nieruchomości utrzyma się co najmniej przez najbliższe kilka lat. Bez względu na to, jaką formę inwestycji w nieruchomości wybierzesz możesz liczyć na wysoką stopę zwrotu. Do najpopularniejszych metod zarabiania na nieruchomościach zaliczamy inwestycję w nieruchomość pod wynajem i house flipping. 

Czy warto inwestować w nieruchomości 2021?

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w nieruchomości, zastanów się nad strategią działania. Dobrze opracowany plan pozwoli uniknąć kosztownych błędów i zaangażowania kapitału w nietrafione przedsięwzięcie. 

Zastanawiasz się nad inwestycją w nieruchomości pod wynajem? Przeanalizuj sytuację na lokalnym rynku. Dowiedz się, które lokalizacje cieszą się największą popularnością wśród wynajmujących i jak prezentują się stawki rynkowe. Szczegółowa analiza pozwoli ci poznać szacowany zysk i wybrać rentowną inwestycję w nieruchomość pod wynajem. Wybierając mieszkanie zwróć również uwagę na koszty ewentualnego remontu i przygotowania dla przyszłych lokatorów. 

House filipping polega na kupnie nieruchomości w atrakcyjnej cenie, a następnie sprzedaży z zyskiem. Chcesz zrealizować maksymalnie rentowną inwestycję? Konieczny będzie gruntowny remont i przygotowanie mieszkania lub domu pod kupujących. Podniesienie wartości nieruchomości pozwoli osiągnąć wysoką stopę zwrotu.  

Czy warto inwestować w nieruchomości 2021? Odpowiednie przygotowanie do procesu i opracowanie strategii działania pozwoli ci osiągnąć zyski z inwestycji. Eksperci prognozują, że jeszcze przez minimum kilka lat inwestycje w nieruchomości będą rentowną i bezpieczną formą lokowania kapitału. 

Inwestycje w nieruchomości pod wynajem 

Jak wskazują dane przedstawione w raporcie CBRE European Multifamily Housing Report 4 proc. Polaków wynajmuje mieszkania lub domy. W Europie wartość wynosi 31 proc. Chociaż mieszkańcy Polski wciąż chętniej kupują własne mieszkania niż wynajmują, rynek zaczyna się zmieniać. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wkroczyć na rynek najmu mieszkaniowego, co może prowadzić do zmniejszenia liczby mieszkań dostępnych dla osób prywatnych. Drugim trendem wpływającym na zmiany rynku jest mobilność młodych osób, które chętniej decydują się na wynajem niż długoterminowy kredyt. 

Wybierając inwestycję w nieruchomości pod wynajem uwzględnij: 

  • lokalizację, 
  • wielkość, 
  • stan techniczny i prawny, 
  • standard wykończenia, 
  • konieczne prace do wykonania. 

Największą rentownością cieszą się inwestycje w mieszkania pod wynajem na terenie dużych miast – Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Gdańska. Lokatorzy to najczęściej studenci, młode małżeństwa, single albo obcokrajowcy. Wynajem długoterminowy zapewnia stabilny przychód i nie wymaga dużych nakładów czasu. Jeżeli chcesz wynajmować mieszkanie krótkoterminowo, musisz liczyć się z regularnym szukaniem nowych lokatorów i związanymi z tym formalnościami. 

House flipping, czyli inwestycje w nieruchomości 2021 dla zaawansowanych 

House flipping polega na zakupie mieszkania, a następnie podniesieniu jego wartości i sprzedaży z zyskiem. Mieszkania i domy wyróżniają się niską i atrakcyjną ceną często ze względu na słaby stan techniczny, czy skomplikowaną sytuację prawną. Chcesz zacząć inwestować w ramach house flipping? Oprócz wiedzy na temat inwestycji i nieruchomości niezbędna jest również znajomość podstaw budownictwa. Pozwoli ci to oszacować konieczne prace i potencjalny zysk z inwestycji po ich wykonaniu. Warto również nawiązać współpracę ze sprawdzoną ekipą albo architektem, który pomoże ci profesjonalnie ocenić stan techniczny nieruchomości. 

Szukasz nieruchomości w atrakcyjnej cenie? Bądź cierpliwy i… szybki. Często oferty znikają błyskawicznie. Oprócz portali internetowych z ogłoszeniami warto obserwować licytacje komornicze czy przetargi w spółdzielniach. Wybierając nieruchomość pamiętaj o zasadach, które obowiązują również na rynku inwestycji w mieszkania na wynajem. Poznaj lokalny rynek i dowiedz się, jakie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Szczegółowa analiza pozwoli ci zainwestować kapitał w rentowne przedsięwzięcie.

Total
0
Shares
Poprzedni wpis

Mieszkania za gotówkę. Ile Polacy przeznaczyli na zakup nieruchomości w I półroczu 2021 roku?

Następny Wpis

Murapol wchodzi na giełdę

Powiązane wpisy

Motywacja pracowników. Dlaczego warto motywować i jak to robić skutecznie?

Motywacja zwiększa efektywność i wydajność pracowników. Wpływa na poziom satysfakcji z wykonywanych działań, wzmacnia zaangażowanie i lojalność. Motywowanie to ciągły proces, który wymaga przemyślanej strategii działania przekładającej się na długoterminowe efekty. Dobry system motywacyjny odpowiada specyficznym potrzebom organizacji. Dlaczego warto motywować i jak to robić skutecznie?
Więcej

9 rad, jak skutecznie sprzedawać przez telefon

Sprzedaż przez telefon to jedno z najstarszych i wciąż najskuteczniejszych działań marketingowo-sprzedażowych. Reklama w wyszukiwarce, media społecznościowe czy e-mail marketing pozwalają dotrzeć do potencjalnych klientów i nawiązać pierwszy kontakt, ale to rozmowa telefoniczna pozwala zamknąć sprzedaż. Mimo rozwijającej się cyfryzacji większość osób zajmujących decyzyjne stanowiska wciąż stawia na komunikację twarzą w twarz albo rozmowę telefoniczną. Jak skutecznie sprzedawać i o czym musisz pamiętać?
Więcej
Dołącz do naszej
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy inwestowania i ciekawostki z rynku.
społeczności
Dołącz do naszego
Nefs.pl dostarcza praktyczne informacje, sprawdzone analizy, podstawy i ciekawostki.
NewsletterA