fbpx

Assassin’s Creed Mirage – powrót do korzeni

Avatar photo
Ubisoft zapowiedział Assassin’s Creed Mirage, a fani mogą się spodziewać mocnych emocji i powrotu do korzeni rozgrywki. Trzynasta odsłona serii zaplanowana jest na 12 października 2023 roku.
Więcej parkouru, więcej skradanek!

Tym razem twórcy skupiają się na pogłębieniu doświadczenia parkouru i skradanek, oferując mniej elementów RPG i bardziej intensywne doświadczenie roli skrytobójcy. Assassin’s Creed Mirage będzie dostępny na wszystkich platformach, włącznie z PC, Xbox One, Series X i S oraz PlayStation 4 i 5.

Tryb Historia Bagdadu

Ubisoft sięga po historyczne inspiracje, umieszczając w tle historyczny Bagdad. Twórcy podjęli współpracę z muzeami, aby zgłębić wiedzę na temat wiary, ekonomii, życia codziennego i nauki, co przyczynić się ma do głębszego zanurzenia graczy w realiach tamtych czasów. Zapiski historyczne staną się ciekawymi elementami gry, dodając grze wartości edukacyjnej i wzbogacając rozgrywkę. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy twórcy w dużym stopniu skoncentrowali się na wierności realiom historycznym – podobnie jest na przykład z grą Assassin’s Creed Unity, gdzie mamy do czynienia z kopią XVIII-wiecznego Paryża w skali 1:1. O grze było głośno w momencie pożaru słynnej katedry Notre-Dame, gdy twórcy udostępnili grę w całości za darmo.

11 lat przed wydarzeniami z Assassin’s Creed: Valhalla

W grze Assassin’s Creed Mirage wcielimy się w postać Basima Ibn Ishaqa, śledząc jego drogę od złodziejaszka do zabójcy działającego w Zakonie Ukrytych. Akcja gry rozgrywa się w roku 861 – 11 lat przed wydarzeniami z poprzedniej części, Assassin’s Creed: Valhalla. Gracze mogą spodziewać się emocjonującej przygody, której towarzyszyć będzie rozwinięta fabuła.

Innowacyjna koszulka, by poczuć ból

Nie zabraknie również innowacyjnych doświadczeń. Ubisoft nawiązał współpracę z firmą odzieżową OWO, wprowadzając koszulkę wyposażoną w technologię haptyczną. Dzięki niej gracze będą mogli poczuć uderzenia sztyletu i doświadczyć innych efektów wibracyjnych, intensyfikując tym samym wrażenia z rozgrywki. To prawdziwa gratka dla fanów realizmu i duży krok w kierunku interaktywnego gamingu.

Koszulkę wraz z grą oraz 20 woreczkami żelowymi imitującymi prawdziwą krew, gracz otrzyma w pakiecie w dniu premiery. Za taki zestaw zapłacić będzie musiał 499 euro.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Instalacja słoneczna w Poznaniu — czyli Volkswagen i Quanty Energy

Następny Wpis

Powrót Orki. Wraca temat zakupu łodzi podwodnych dla Marynarki Wojskowej.

Powiązane wpisy

Wirtualna rewolucja w świecie gier

Najnowsze trendy na rynku gier komputerowych i konsolowych wskazują jeden kierunek – wirtualną rzeczywistość. Wokół niej swoją bieżącą działalność i strategię na najbliższe lata skupia wiele podmiotów z branży. Podobną drogą zamierza podążać Ultimate VR.
Avatar photo
Więcej