fbpx

5 pytań do: Manager Games. Produkcja gier manager i tycoon

Avatar photo
Manager Games specjalizuje się w produkcji i wydawnictwie gier z segmentu manager/tycoon. Spółka dywersyfikuje działania łącząc pracę nad kilkoma projektami jednocześnie. Manager Games tworzy i wydaje gry zarówno na komputery, jak i konsole. Produkcje sprzedawane są globalnie za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej. Spółka systematycznie odnotowuje kolejne sukcesy w branży gier.

Manager Games należy do Grupy Kapitałowej Ultimate Games – producenta i wydawcy gier wideo notowanego na giełdzie papierów wartościowych. Produkcje spółki pozwalają wcielić się w rekina biznesu bez formalności związanych z Urzędem Skarbowym czy ZUS. 9 marca zadebiutowało Drill Deal – Oil Tycoon – nowa strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza platformą wiertniczą i buduje wydobywczą potęgę. 

Redakcja Nefs: Co udało się osiągnąć Manager Games w ciągu ostatnich miesięcy? 

Manager Games: W grudniu 2021 roku opublikowaliśmy trailer Car Mechanic Manager 2023, czyli naszej flagowej produkcji. W marcu odbyła się premiera Drill Deal – Oil Tycoon na PC. W ciągu 2 tygodni sprzedało się ponad 4 000 egzemplarzy. Produkcja zyskała również 77% pozytywnych recenzji. W kwietniu planujemy publikację trailera Bike Mechanic Simulator 2023. Zaczynamy również pracę nad grą City Rebuilder – trailer jest gotowy jednak ze względu na sytuację na Ukrainie zastanawiamy się na przesunięciem publikacji w czasie. 

Redakcja Nefs: Produkujecie własne gry, a może koncentrujecie się na segmencie wydawniczym?

Manager Games: Gry Bike Mechanic Simulator, Car Mechanic Manager i City Rebuilder są realizowane na podstawie umów z twórcami wraz z przekazaniem autorskich praw majątkowych na rzecz Manager Games. W przypadku Drill Deal pełnimy rolę współwydawcy.

Redakcja Nefs: Który z wydanych projektów osiągnął najlepsze wyniki sprzedażowe? 

Manager Games: Dotychczas pierwszy projekt – Drill Deal z wynikiem zysku netto na poziomie 34,273 dolarów (Lifetime Steam). 

Redakcja Nefs: Jak wygląda zespół Manager Games? Planujecie rekrutacje w najbliższym czasie?

Manager Games: Nie zatrudniamy członków zespołu bezpośrednio w spółce. Współpracujemy z zespołami na podstawie umów cywilno-prawnych. Rozważamy budowę wewnętrznego zespołu w kolejnych produkcjach. 

Redakcja Nefs: Na których produkcjach będziecie koncentrować się w najbliższym kwartale?

Manager Games: Przede wszystkim flagowa produkcja, czyli Car Mechanic Manager 2023. Gra typu tycoon management pozwala wcielić się we właściciela warsztatu samochodowego. Gracz buduje, rozwija i modernizuje warsztat,aby utrzymać świetną reputację i pozyskać rzeszę klientów. Drugi projekt to Bike Mechanic Simulator 2023 oraz City Rebuilder.

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

5 pytań do 100 Games. Współpraca z Ultimate Games i rozwój własnych tytułów

Następny Wpis

Jak działać bez finansowania zewnętrznego? Bootstrapping w praktyce

Powiązane wpisy

Nowe technologie i optymalizacja zarządzania nieruchomościami. 5 pytań do Studio Vector

Studio Vector tworzy i rozwija innowacyjne narzędzia wspierające optymalizację procesów zarządzania nieruchomościami. W portfolio spółki znajduje się m.in. inteligentna platforma wspierająca w podejmowaniu decyzji, symulator edukacyjny czy Akademia Efektywnego Zarządzania Nieruchomościami. Rozwiązania oferowane przez Studio Vector udowadniają, że nowe technologie mogą służyć również budynkom.
Avatar photo
Więcej