fbpx

5 pytań do: Cave Games. Udany debiut i kolejne projekty

Avatar photo
Cave Games tworzy gry na platformy Nintendo Switch oraz Steam (PC). Zespół projektantów i deweloperów ma na koncie pierwsze sukcesy m.in. debiut pierwszego tytułu. Crave Games posiada status oficjalnego wydawcy oraz developera gier na platformę Nintendo Switch.

16 marca 2022 spółka w wyniku przekształcenia zmieniła dotychczasową formę prawną na spółkę akcyjną. Cave Games planuje również wejście na rynek Newconnect oraz rozwija kolejne projekty. Już wkrótce na rynku ukaże się gra łącząca zagadkową fabułę z elementami przygodowymi – Little Devil.  

Redakcja Nefs: Co udało się osiągnąć Crave Games w ciągu ostatnich miesięcy?  

Pod koniec 2021 roku podpisaliśmy umowę licencyjną na sprzedaż tytułu Pandemic Shooter z No Gravity Games – spółką notowaną na Newconnect. Premiera tytułu miała miejsce 27 stycznia 2022 roku. Obecnie jesteśmy na etapie zaawansowanych prac nad drugim tytułem – Little Devil. 

Redakcja Nefs: Który z wydanych projektów osiągnął najlepsze wyniki sprzedażowe? 

W pierwszym tygodniu po premierze Pandemic Shooter sprzedał się w ilości ponad 1 000 kopii. Gra to action-shooter z komediowymi akcentami. Akcja rozgrywa się współcześnie, a świat spotyka zaraza rozpoczynająca pandemię zombie. Objawy i gwałtowny przebieg zaskakują ludzkość. Gracz musi zmierzyć się nie tylko z pandemią, ale również siłami  potężniejszymi i bardziej złowrogimi, niż hordy rozzłoszczonych nieumarłych.

Redakcja Nefs: Produkujecie własne gry, a może koncentrujecie się na segmencie wydawniczym?

Obecnie koncentrujemy się przede wszystkim na produkcji własnych gier, ale w przyszłości wraz z rozwojem, planujemy także rozszerzyć działalność.

Redakcja Nefs: Jakie macie plany na najbliższy kwartał? 

Skupiamy się przede wszystkim na drugim tytule – Little Devil. Dążymy do podpisania umowy z wydawcą w drugim kwartale 2022 roku. Premierę planujemy na trzeci kwartał roku. Little Devil to gra o krnąbrnym dziecku adoptowanym przez kolejnych i kolejnych nieodpowiednich rodziców zastępczych. W dziecku budzi się ukryty diabeł. Gracz wciela się w głównego bohatera, który robi psikusy i żarty opiekunom. Little Devil to gra zagadkowa z elementami przygodowymi. 

Redakcja Nefs: Jak wygląda zespół Cave Games? Planujecie rekrutacje w najbliższym czasie? 

Obecnie zespół tworzy 5 osób, ale wraz z realizacją planów zakładanych na rok 2022 planujemy zwiększyć liczbę pracowników. 

Total
12
Shares
Poprzedni wpis

Gaming Factory ma porozumienie dotyczące rozwiązania umowy z Titanite Games

Następny Wpis

Aniołowie biznesu – kim są i jak wspierają młode biznesy?

Powiązane wpisy

Bike Mechanic Simulator 2023 oficjalnie zapowiedziany na PC i konsole

Miłośnicy rowerowego szaleństwa i mechaniki mogą powoli szykować się na nowe wyzwania. Jak ujawniło Manager Games S.A., na PC i konsole zmierza Bike Mechanic Simulator 2023, realistyczna gra pozwalająca na zostanie mechanikiem rowerowym i rozwijanie własnego warsztatu. Nowy symulator zadebiutuje na PC na początku 2023 r., a następnie zostanie wydany też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.
Avatar photo
Więcej