fbpx

3 najważniejsze trendy w reklamie video w 2023 roku

Avatar photo
Kolejne trendy w marketingu są odpowiedzią na zmiany oczekiwań i możliwości odbiorców. Z danych przedstawionych przez NogenTech wynika, że w 2023 roku aż 91 proc. marketerów korzysta z formatów video w planowanych kampaniach. Treści video na stałe wpisały się w codzienność użytkowników na całym świecie. O skuteczności reklamy świadczy stopień realizacji założonego celu. Kampanie wykorzystujące video mogą budować świadomość produktu, edukować na temat konkretnego zagadnienia czy prowadzić do sprzedaży. Jakie formaty reklam video warto znać w 2023 roku? Które będą zyskiwały coraz większe znaczenie w najbliższych miesiącach?

Z badania zrealizowanego przez Statista wynika, że wydatki na rynek reklamy cyfrowej video mogą wynieść nawet 120 mld USD do 2024 roku. 

1. Short-form video 

Forma prezentowana przez TikToka wprowadziła rewolucję w mediach społecznościowych. Obecnie short-form video można znaleźć we wszystkich największych serwisach – Facebooku, Instagramie czy Youtubie. Krótkie, często kilkunastosekundowe filmiki w formacie pionowym, cieszą się coraz większą popularnością w skali globalnej. Z ogólnodostępnych danych wynika, że TikTok przekroczył 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. 

Dlaczego short-form video zyskało popularność? Z roku na rok czas skupienia uwagi odbiorcy w Internecie staje się coraz krótszy. Obecnie twórcy mają kilka sekund na przyciągnięcie użytkownika i zatrzymanie go na dłużej. Duże znaczenie ma również rosnąca ilość materiałów w sieci. Wielu ludzi staje się przebodźcowanych i trudno jest im skupić uwagę na dłużej. Równocześnie przygotowanie short-form video nie zajmuje dużo czasu i pozwala twórcom przygotować materiały małym nakładem środków. W przeciwieństwie do dłuższych form udostępnianych np. na platformie Youtube nie wymaga przygotowania oraz czasu poświęconego na montaż. 

Możliwości short-form video ogranicza wyłącznie kreatywność marketerów. Tiktok czy Instagram już dawno przestały być jedynie platformą dla najmłodszych. Obecnie profile prowadzą największe koncerny i firmy o różnym profilu działalności, organizacje pozarządowe czy politycy.

2. Optymalizacja pod SEO 

Rosnące znaczenie formatów video sprawia, że od pewnego czasu uwzględniane są również przez roboty Google. Optymalizacja materiałów pod SEO pozwala zwiększyć widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie szybciej dotrzeć do klientów. 

Jak optymalizować video pod SEO?

  1. Na każdą platformę przygotuj inny materiał. Nie wykorzystuj dwa razy tego samego filmu – prowadzisz do duplikacji treści, co jest negatywnie odbierane przez algorytmy. 
  2. Zoptymalizuj tytuł oraz opis pod wybrane słowa kluczowe. 
  3. Przygotuj transkrypcję dla materiałów video.
  4. Użyj przemyślanych call to action.
  5. Twórz materiały interesujące dla konkretnej grupy docelowej. Im więcej czasu użytkownicy spędzają na oglądaniu Twojego filmu, tym lepiej zostanie odebrany przez algorytmy.
  6. Twórz materiały wysokiej jakości pod względem technicznym i merytorycznym.
3. Live streaming 

Live streaming pierwszą falę popularności zaliczył w czasie pandemii, kiedy zamknięto sklepy stacjonarne i galerie handlowe. Formaty dostępne w mediach społecznościowych pozwoliły na wzmocnienie komunikacji z odbiorcami poprzez prowadzenie live streamingu. Transmitowanie video w czasie rzeczywistym pozwala na interakcje i większe zaangażowanie ze strony klientów. Firmy mogą prezentować własne produkty, relacjonować wydarzenia, prowadzić webinary czy organizować angażujące akcje promocyjne. 

Live streaming pozwala działać na dużą skalę i dotrzeć nie tylko do obecnych, ale również potencjalnych nabywców.

Total
1
Shares
Poprzedni wpis

Prezesi w Polsce z optymizmem patrzą w przyszłość

Następny Wpis

Polskie firmy nie wykorzystują potencjału chmury

Powiązane wpisy

Jak sprzedawać rozwiązania IT dla firm?

Sprzedaż w IT wymaga przede wszystkim dużej wiedzy o produkcie i rynku. Skuteczny handlowiec to również specjalista stanowiący wartościowego rozmówcę dla osoby zarządzającej działem IT. Równocześnie musi umieć dopasować język komunikacji także do klientów mniej świadomych narzędzi. Jak sprzedawać rozwiązania IT dla firm? O czym warto pamiętać w procesie sprzedaży?
Avatar photo
Więcej