fbpx

100 Games nie zwalania tempa. Pierwsze premiery własnych tytułów już wkrótce

Avatar photo
Horror? Roguelike? A może gra platformowa? 100 Games pracuje nad własnymi produkcjami, które zaskoczą niejednego miłośnika gier. Spółka wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte dzięki współpracy z największymi producentami gier w Polsce i na świecie. Pierwsze premiery już wkrótce.

Spółka dba o najwyższą jakość gier partnerów działając w ramach QA i consultingu. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy nad zewnętrznymi tytułami działa obecnie nad czterema własnymi produkcjami – Kidnap Me, SpellDash, Elfin oraz True Virus. 

Kidnap Me – horror w najlepszym wydaniu 

Kidnap Me to horror łączący oryginalne otoczenie, niestandardową muzykę i podkłady głosowe mrożące krew w żyłach. Gracz może wcielić się w jedną z dwóch postaci, a bohaterowie otrzymują osobną scenerię. Kidnap Me pozwala odkrywać historię z różnych perspektyw. Zakończenie uzależnione jest od decyzji podejmowanych przez gracza. 

Twórca koncentruje się na szerokim spektrum zagrożeń m.in. o charakterze psychologicznym takich jak fobie i halucynacje. Wprowadza również rozwiązania, które można znaleźć w grach typu AAA: system Wwise, odpowiedzialny za realizację dźwięku przestrzennego oraz funkcję zbieranie dźwięków przez mikrofon. 

Obecnie 100 Games pracuje nad wersją pełną i demonstracyjną. 

Popularność gier typu horror wiąże się przede wszystkim z umiejętnością wzbudzania silnych emocji. Bierny odbiorca historii zamienia się w aktywnego gracza kreującego otaczającą rzeczywistość. Otrzymuje możliwość podejmowania decyzji, które wpływają na dalsze losy rozgrywki. Mierzy się z przeciwnościami poruszającymi najmroczniejsze części wyobraźni. Niepokój, groza i obawa to silne emocje zwiększające przywiązanie do rozgrywki. 

SpellDash – dobra zabawa bez względu na wiek 

Nowe wyzwania, elementy zaskoczenia i niepowtarzalny dynamizm. Gry roguelike to format znany od dawna, ale popularność zyskujący dopiero w ostatnim czasie. Losowo generowane plansze i powrót do początku rozgrywki po śmierci bohatera to najważniejsze wyróżniki produkcji. Sięgając po roguelike gracze otrzymują zmieniające się wyzwania i niepewność dotyczącą obecnej rozgrywki. 

SpellDash produkcji 100 Games oferuje tryb dla dwóch graczy, a także edytor modyfikacji pozwalający dodawać poziomy, wrogów i przedmioty. Poziomy generują się regularnie, a duża ilość pocisków zaskoczy nie tylko podstawowych, ale i doświadczonych graczy. SpellDash sprawdzi się bez względu na wiek. 

Prace nad grą znacznie przyspieszyły. Studio zakłada, że SpellDash do końca roku będzie miała swoją premierę na PC oraz konsolę Switch (konta wydawnicze Ultimate Games). 

100 Games – gracze dla graczy 

Spółka 100 Games to zespół miłośników gier, który dynamicznie działa na polskim i  międzynarodowym rynku. Na każdym etapie skupia się przede wszystkim na user experience i user interface stawiając gracza na pierwszym miejscu. 

Spółka funkcjonuje w ramach trzech głównych działalności: 

  • QA i consulting – dba o najwyższą jakość projektów wydawanych przez partnerów, nie tylko wyszukuje błędy oraz ich przyczyny, ale dostarcza także pełną wiedzę na temat stanu projektów i potencjalnych zagrożeń oraz doradza koncepcje; 
  • porting – tworzy porty gier wydawanych na PC, współpracuje m.in. z Ultimate Games, Games Box oraz Gaming Factory; 
  • development – rozwija własne produkcje, oprócz Kidnap Me oraz SpellDash pracuje nad grą platformową Elfin oraz grą clickerową z zagadkami z niepokojącym settingiem – True Virus.  

Total
56
Shares
Poprzedni wpis

Nowa ustawa deweloperska wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. Jakie zmiany czekają pierwotny rynek nieruchomości?

Następny Wpis

Jak faktoring zmienia oblicze biznesu?

Powiązane wpisy